Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljunk, hogy ne...

Mit csináljunk, hogy ne féljen többet? Hogyan nyugtassuk meg?

Figyelt kérdés
A 2 éves kishúgomról van szó! Mostanában nagyon megijed, ha anyuék a fürdőszobába akarják vinni. (pelus csere, fürdés...) Elkezd sírni, ordít addig, amíg ki nem hozzuk onnan, de még utána is... Ha anyu meg akarja mosni a haját, akkor minimum 3 napig mondogatni kell neki, hogy "hajmosás"... De még akkor is ordít... Mit csináljunk, hogy ne féljen tovább, mert már nagyon sajnálom, hogy folyton sír.....
2012. febr. 21. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
A 2 éves kisfiam is sírt a hajmosásnál és Ő is utálta addig, amíg a következőt tettem : bevittem a kádba a kedvenc plüss állatait meg kisautót is és megmostam a "hajukat"... és Ő ezt látta és persze közben mondogattam Neki hogy látod, a macinak is megmossuk a haját, meg a cicának is és a kisautónak is és már illatos és tiszta is lett. Azóta öröm a hajmosás. De csinálhatjátok azt is, hogy megmosod a saját hajad előtte és röhögsz és mosolyogsz közbe, mert hogy az " milyen jó". ... sok sikert. :)
2012. febr. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, azt szoktuk csinálni, hogy ő segít nekem megmosni a hajamat... és mindenkinek megmossa a haját, de magának sír... köszönöm, ezt majd mondom anyunak, és kiprópáljuk! :D
2012. febr. 21. 20:35
 3/5 anonim ***** válasza:
.
2012. febr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mekkora haja van? Ha nem nagy, megcsinálhatjátok amit én a fiaimnak (1,5 évesek),hogy mikor mosom csak a kezemet vizezem be és rá a sampon, mintha símogatnád a kis buksiját, mindig megvizezem a kezem, nem kell sok víz a kicsi hajhoz.

Lemosni meg úgy szoktam, hogy van ilyen mosdókesztűnk, olyan anyagú mint a törülközök, felhúzöm, bevizezem és kicsavarom hogy ne follyon belőle a víz, azzal mosom le a hajukról a sampont, kicsit hosszabb, de nem folyik a szemükbe semmi.

Lányommal úgy csináltam, hogy velem fürdött ilyenkor, beleültettem az ölembe és tusolóval öblítettem le, szépen feltartotta a fejét, mert a fürdőben a fejünk fölött van egy ruhaszárító (nálunk majdnem mindig tele van a 3 gyerek ugye termel), és ott mondtuk közben hogy kinek a ruhája van ott, és milyen ruhadarab az, stb. 3 éves múlt, de még most is azt nézi, bár már nem velem füdik 99%ban.

Sok sikert.

2012. febr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

igazából ő velem fürdik. mi 4-en vagyunk tesók, én vagyok a legidősebb :) neki már nagyobb a haja (elég hosszú) [link] - ő itt a kis Auróra baba, kb ekora haja van most is :D IMÁDOOM!!! olyan kis cuki <3

mindegy, köszönöm szépen, próbálkozunk :D

2012. febr. 22. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!