Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha épp lázas a gyermeked,...

Ha épp lázas a gyermeked, amikor a rendelési idő van, akkor mit teszel?

Figyelt kérdés
Leviszed lázasan, vársz másnapig vagy...?
2012. febr. 23. 13:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nálunk van ügyelet, olyankor azt lehet hívni (ha nagyon lázas lenne).

Régen rendelési időben is kijött a súlyos beteghez a gyerekorvos, de ezt megszüntették, viszont legalább csináltak helyette általános ügyeletet, ami bármikor hívható.

2012. febr. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Örülök hogy rendelés idö van, és nem ügyeletre kell vinnem.


habár én csak akkor vittem dokihoz, mikor már 3 napja lázas volt, de tudtam csillapítani. ha nem tudnám csillapítani vagy 3 napja már mindig lázas akkor vinném. vagy ha más dolgok is jönnek, erös hányás, fosása, ami vízveszteséggel jár. nem tudom megitatni, mert semmit nem fogad el. erösen köhög, vagy kiütése lenne.


Ha olyan magas a láza hogy nincs vihetö állapotban akkor mentöt hívnék, de ha csak bágyadt akkor miért ne lehetne. Minden gyerek beteg a dokinál.

2012. febr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
leviszem lázasan
2012. febr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha pont akkor lázasodik be, amikor van rendelés, akkor leviszem. Az ügyelettel nincsenek jó tapasztalataim, a gyerekorvosunkban viszont bízom maximálisan.
2012. febr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Én nagyon magas lázra gondoltam.

Alapesetben leviszem én is a dokihoz, de 40 fölötti lázzal nem rohangálnék vele már sehová.

(Mondjuk nálunk az is számít, hogy a gyerekdoki nem egy édes pofa, ha lehet elkerülöm.)

2012. febr. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Adok egy lázcsillapítót és leviszem. Miért várnék másnapig? Lehet, másnap is lázas lesz rendelési időben...Ha nem lenne lázas, beteg, akkor nem vinném...
2012. febr. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nagyon magas lázzal én sem vinném le a rendelőbe, hanem kihívnám a dokit vagy az ügyeletet. Sima lázzal persze, hogy levinném, de ha valóban nagyon magas a láza, és vergődik szegény gyerek, akkor nem ráncigálnám sehová, hanem dokit hívnék hozzá.

Sima lázzal meg lázcsillapítás, majd irány a doki, nem várnék másnapig.

2012. febr. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, amikor olyan kis elesett, alig áll a lábán, nehezére esik felkelni, de még nem többnapos beteg.
2012. febr. 23. 14:06
 9/17 anonim ***** válasza:
Vidd, ha influenzás például akkor mihamarabb kell hogy lássa orvos.
2012. febr. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Adj neki lázcsillapítót, és vidd úgy. Ha van rá lehetőség, hívd fel a dokit, hogy vinnéd, de nagyon gyenge, viheted-e e fix időpontra, vagy a rendelés végére, hogy ne kelljen sokat várni.

Nem tudom mekkora gyerek, ha nagyon gyenge, akkor vidd kézben, vagy babakocsiban.

2012. febr. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!