Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel tud kihozni a gyermeked...

Mivel tud kihozni a gyermeked a sodrodból? Hány éves? Mit csinál, amikor elszakad a cérna? És mit teszel olyankor, hogy kezeled ezeket a helyzeteket?

Figyelt kérdés
2012. febr. 20. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Engem az esti altatás akaszt ki. Most is az agyvérzés határán vagyok. Ha az egyik elalszik emberi időben, akkor a másik nem, most a kicsi (2éves) elaludt 3/4 8-kor, a nagyot 5 éves 1,5 órán keresztül altattam, és semmi. Már üvölteni tudnék, de inkább befektettem az apja mellé a mi ágyunkba,, én meg kijöttem leereszteni a gőzt, különben kivágnám a teraszról. Utána meg persze bánt hogy türelmetlen vagyok, és hogy nem tudok örülni hogy van két gyönyörű kislányom, de sajnos 5 éve egyetlen este nem volt, mikor átvette volna valaki az altatást és már naggggyon elegem van. Fúúú.
2012. febr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
:DDDDD Mindennel!!! 7, 5, 1 évesek, ha rossz passzban vannak, nyűgösek, front van, jön a foguk, ... stb. Jópofát vágok mindenhez, megpróbálok a legjobb oldaláról a dolog mellé állni, aztán mikor egyedül vagyok kidühöngöm magam.... Nekem az egy éves még most sem alszik, sőt, egész nap nem aludt semmit, hasonlóan érzek a terasszal kapcsolatban, de mosolyogva bemegyek 101.-jére is, ölbe veszem, puszi, vissza az ágyba. Reggel 5 után kelek, megint jó napnak nézek elébe :DDD
2012. febr. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amikor csak azért is olyan dolgot csinál, amit nem szabad. Tudja, hogy nem bazergálhatja a tűzhelyet, a tűzhely gombjait, nem ütheti a teraszajtó és a vitrin üvegét, mégis csinálja folyton. Kis zsivány, mert előtte körbenéz, hogy figyelem-e.

Ő még kicsi, 11 hónapos, elhozom onnan, még terelhető könnyen a figyelme, de van, amikor már sikítófrászt kapok, amikor százhússzor is megy és csinálja.

Tudom, lesz ez még nehezebb is... Néha már kínomban elröhögöm magam, és csodálom, hogy milyen rafkós.

2012. febr. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Ú én könnyen kikészülök, leginkább attól kapok frászt, hogy folyton balesetveszélyes helyzeteket produkál. Felmászik a bútorokra, babrálja a gáztűzhelyet, fék nélkül motorozik, szaladozik. És nem fárad el. Az altatástól falra mászom. Na ettől szakad a cérna. Ilyenkor kiborulok, de igazán tehetelen vagyok. Néha veszekszem, álalában szegény férjemet kapom le a tíz körméről, mert megint égvehagyta a villanyt, stb, aztán ülök és sajnálom magam, hogy milyen tehetetlen, szar anya vagyok, mert a 2 éves gyerekem már a fejemre nőtt, és hol vagyuk még a kamaszkortól és a tervezett 3 gyerektől.
2012. febr. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Hát melyik mivel. A 8 éves a hazudozásával és a szétszórtságával, a 4 éves a hisztijével és a 3 hónapos a látszólag ok nélküli egész estés sírásával. Én nem tettetek mindenhez jó pofát, ha felgyűlik én üvöltök egy kört, helyreteszem a bandát aztán mivel nem fortyog bennem túl is lépek a dolgokon és megint lehet velem emberi hangon beszélni.
2012. febr. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

8,5 és 10 évesek. Azzal, hogy képtelenek vagyunk bárhová normálisan elindulni. Vagy kapkodás van és folyton rohanunk, vagy mint a paralízises csigák úgy mozognak. pl. kiszámolom, hogy a kényelmes készülődéshez mennyi idő kell. Ha nem siettetem őket és nem hozom a kaszárnyaudvari őrmester modoromat, akkor bambulnak, leállnak a plüssöket rakosgatni, vagy a kicsit megszállja az ihlet és alkotni akar valamit (pl. vécépapírgurigákból kígyót - jó, baromi kreatív na de ne percekkel az indulás előtt legyen az)

Ötször szólok szépen, hogy készüljünk, ne kelljen futni, de neeeeem, még eszükbe jut hogy a plüssmaci pólóját meg kell keresni.

2012. febr. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2 vagyok, fél egykor még fel volt, ötkor már keltünk... Na ma biztos szakadni fog a cérna, szinte mindenért :D De imádom őket :DDDD
2012. febr. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az altatás néha egy rémálom /volt. Már tiszta fáradt, szét van csúszva. (pedig nem szoktam hagyni, hogy túl pörgesse magát)Már 3 éves, és jobb a helyzet. De régebben, olyan 2,5 éves kora körül,ÁÁÁ. Forgott jobbra, balra, hasra, mindent csinált, csak hogy el ne aludjon. Ami az első 20-30 percben még poén is volt. De az első letelt 1 óra után már nem annyira. Bevallom, volt hogy üvöltöttem vele. Főleg, ha korán kellett kelnünk. Még most is előfordul, hogy szenved, de elég ha erélyesebben rászólók, és tudja hogy mi a rend.
2012. febr. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Tegnap 15 perc után kitört a cirkusz, mert az apjával sem volt hajlandó elaludni. Szóval tegnap ez a 10 perc volt amit meghitt magányomban tölthettem, ami arra volt elég hogy fogatmostam, pisiltem, és megírtam az első hozzászólást. Mikor a nagy elaludt, 10 percre rá kelt a kicsi. Szóval megint jó éjszakánk volt. Persze reggel meg ment a nyüszögés, hogy fáradt.

A reggeli készülődés is érdemelne egy külön oldalt :))

A kicsit a nagyikhoz, a nagyot oviba, én a melóba. nyolckor jön az ovisbusz, de mi még 7.59-kor a pónikat kerestük, mert anélkül nem lehet oviba menni. Én meg örülök ha sikerül megfésülködnöm. Azt sem tudom mikor voltam utoljára kisminkelve, fülbevaló sem volt a fülemben kb 2 hónapja, mert reggel elfelejtem feltenni :))


Ennek ellenére IMÁDOM őket.

2012. febr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!