Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor alszik el este 3 éves...

Mikor alszik el este 3 éves gyermeked, ha nem alszik nappal?

Figyelt kérdés
Kisfiamat már itthon nem tudom letenni aludni délután, (bölcsibe alszik mindég). Átlag fél 8 körül ébred, de a héten már fél 7 fele felébredt (a héten nem volt bölcsibe). Így alig bírom ébren tartani fél 7-7-ig. Most is már kókadozik a lelkem. Ha a rendes időben ébred, akkor 8-ig simán bírja. 6-kor meg csak nem fektetem le (szerintem elaludna), mert akkor már hajnaltól fent lenne.
2012. febr. 10. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
nálunk meg az a baj hogy fél 10nél előbb nem alszik el! akkor sem ha nem aludt délután.
2012. febr. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam olyan,mint a tied,itthon hétvégén nem alszik már,a bölcsiben viszont alszik még.(néha csak pihen).

Nálunk este 8-kor van mese olvasás,utána alvás,hétvégén 9-ig fent maradhat,utána egyből el is alszik.

2012. febr. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
LAnyom 3.5 eves,este 7kor mar eldol,alszik mint a bunda reggel 7ig. A testvere most volt 2 eves,o is ugyanigy,de o meg alszik ebed utan masfel orat.
2012. febr. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha ne adj isten nem alszik délben, akkor 7-kor már kidől, de van hogy picit korábban. Én hagyni szoktam mindig, ugyanis nem kel fel korábban. A megszokott időben 7:20-kor kel mindig.
2012. febr. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lányom kb 2 éves korától nem hajlandó aludni nappal. Eleinte még kidőlt pár hónapig kéthetente egy délután, de kb pont 3 évesen beteg volt, akkor hagytam aludni délután, és olyan jól lett utána :-) hogy éjjel fél 1kor nagy erőfeszítesembe került végre ágyba dugni :-(

Szóval nincs rá szüksége, reggel fél8-fél9 között ébred, van hogy később kicsit, ahogy az ikrek (1,5 évesek) hagyják. Bár elég jó alvókáva van, (nem úgy mint a kicsiknek sajnos). Este 9 fele alszik el. Nem álmos egyátalán előbb. Fél 9 körül viszem a kicsket aludni, megvárja míg nekik mesélek és elalszanak, aztán neki is kell mesélni, és úgy alszik el.

2012. febr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amikor nem akartak aludni(4 és 2 éves),akkor azt csináltam,hogy kértem,hogy legalább csendben feküdjenek! Ha kellett,melléjük feküdtem a nem teljesen besötétített szobában. Az esetek nagy részében pár perc után már úgy aludtak,mint a tej! Ha nem aludtak,akkor sem voltak este olyan kómásak- bár tény,hogy ezeken a napokon előrébb tettük a fürdés és az alvás időt. Majd szépen elmaradoztak a délutáni szunyák,este legkésőbb 8-kor ágyban vannak,reggel hol 6 után kicsivel,hol pedig fél 7 után egy kicsivel ébrednek fel.


Üdv:3lányos

2012. febr. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!