Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4,5 éves lányom már egy hete...

4,5 éves lányom már egy hete azzal nyüstöl, hogy vegyünk neki valamilyen kisállatot. Hogy reagáljak?

Figyelt kérdés

Saját tapasztalat, hogy nem való még ennyi idős gyereknek semmi. Bár ő a hallal is megelégedne és már egy kicsit hajlok is afelé, de nem tudom jó ötlet lenne e.Eddig azt mondtam, hogy majd megbeszéljük apuval. De ő sem örülne neki (bár most külföldön van, de hétvégén hazajön).

Emlékszem, hogy én is állandóan ezzel nyüstöltem anyukámékat. Én kutyát szerettem volna, de végül már bármivel megelégedtem: volt halam,hörcsögöm, teknősöm (ez utóbbit már felnőtt koromban ajándékoztam el, amikor terhes lettem).

Végülis nem tudok milyen kifogást felhozni, úgyis kitalál rá valamit. Pl nincs hely az akváriumnak, sokba kerül, sok gond van vele... Ez neki nem kifogás. Mit mondjak, hogy meg is értse?


2012. febr. 23. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem akarja egyikőtök se, mondd meg neki, hogy apa nem engedi. Esetleg hörcsög, tengerimalac nem jöhetne szóba?
2012. febr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szőrös állat kizárva. Esetleg a halba mennék bele, úgy hogy vennénk párat és ha elpusztulnak, akkor annyi! Többet nem vennék. Úgyis hamar ráunna szerintem. Csak az a baj, hogy az akvárium elég veszélyes, mert van egy 2 éves öcsi is. És nem tudom hova tenném ,hogy ne érje el. Lehet ezt mondom majd a lányomnak is, hogy majd ha az öcsi nagyobb lesz...


Az apjára nem akarom hárítani, mert akkor meg őt nyüstölné.

2012. febr. 23. 19:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Ékszerteknős? Az enyém egy tálban van, amellett, hogy jól érzi magát, még dekoratív is, és nincs túl sok gond vele.
2012. febr. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább teki halak helyett.

Én is pont így voltam kicsinek, mint a lányod, nem kaphattam semmilyen állatot, de csak kiharcoltam a halakat. Hát mondanom se kell, néhány nap alatt elmúlt a lelkesedés, persze még színészkedtem hetekig, de az egész arra ment ki, hogy lássák, foglalkozom vele, és lehessen kutyám. :) Nem lett kutyám, a halak elpusztultak.

Teknős nekem is szimpibb.

2012. febr. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A teknőssel csak egy bajom van: rettentő sokáig él. Írtam, hogy nekem is volt. Kb 12 évesen kaptam és 27 voltam, amikor elajándékoztam. Végülis nincs sok baj vele, viszont nagyon hamar bepiszkolja a vizet. Főleg ha már nagyobb. Mindenesetre nekem egy életre elegem lett belőle. Aranyosak még amikor kicsik, de az enyém nagyobb korában már harapott is.

egyenlőre megegyeztünk a lányommal, hogy majd ha iskolás lesz visszatérünk a témára. Még 1,5 év...

2012. febr. 26. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!