Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A kisfiaim /3 és 5 évesek/...

A kisfiaim /3 és 5 évesek/ nagyon szeretnének valamilyen kisállatot. Mit javasoltok és miért?

Figyelt kérdés
2010. okt. 22. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Én személy szerint egyet sem javaslok. Nagyon picik még a gyerekek. Hipp hopp megunnák az állatkát, akármi legyen pl.kutya, hörcsög, macska. Utána a te dolgod lenne azzal is törődni. Ja és egyik állatnak sem jó, ha állandóan nyúzva vannak.
2010. okt. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Egyet értek az első válaszolóval:)

2010. okt. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hú, hát az kemény menet lesz, hogy SEMMIT SE :-(((
2010. okt. 22. 15:36
 4/9 anonim ***** válasza:

Papagály, hal, hörcsög nem meg fogható ezért hamar megunják.

Kutya, macska piszkosabb és nagyobb gondal jár és tényleg utálják ha nyúzzák.

Nekem volt és van minden tudom hogy mivel jár.

Talán a kutyát ajánlom persze ha kertes házról van szó és akkor is nagyobb termetüt.

2010. okt. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

a háziállat nem játek, ha valamit vesztek akkor az az egész családnak a dolga lessz. Ha te nem akarsz állatot akkor csak a gyerekek miatt ne szerezz, mert neked lessz a dolgod vele, aztán elég állatot kiraknak mert nem gondolkoztak elöre.

A "nyúzás"-hoz ennyit: egy gyereknek meg kell tanitani hogy egy állatnak is vannak érzései meg akarata és nem hagyni hogy akármit csináljon vele.

2010. okt. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha állatot veszel, akkor magadnak veszed, mert a kisgyerekek nem tudnak még felelősségteljesen gondoskodni róla. De ha már, akkor talán kiskutyát. Az jobban bírja a gyerekeket, meg a nyúzást.
2010. okt. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én 7-8 évesen kaptam kutyát, persze szüleimre maradt a gondozása. Kb 10 évesen (nem emlékszem pontosan, mikor) kaptam először olyan kisállatot, amiért felelősséget is tudtam vállalni. Nekem a japán táncolóegér jött be, mert nem szökik, nem harap, nem fut el. Nem igényel törődést (mármint nem igényli, hogy foglalkozzanak vele, hogy simizzék, futtassák, beszéljenek hozzá, stb... Ha van vize, étele és tiszta helye, elfoglalja magát). Itt egy kis info tartásáról: [link]

De egyetértek, a gyerekeid még túl fiatalok egy ilyen kicsi állathoz... De ha megnőnek, ezt ajánlom először! :)

2010. okt. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ahogy már előttem is megírták, csak akkor vegyél állatot, ha inkább magadnak veszed, ők nem játékszerek! Ha mégis belevágtok, akkor - lehet, hogy furán hangzik, de - ajánlom a patkányt, rendkívül értelmes, ragaszkodó állatkák, megtanulják a nevüket, különböző trükkökre is megtaníthatók, már-már olyanok, mint egy apró kiskutya. Semmivel sem büdösebbek, mint más kisrágcsálók, és nem terjesztenek betegséget. :) Igénylik, szeretik a foglalkozást, de persze nem a nyomorgatást, szóval a gyerekeknek csakis felügyelet! Ha meg tudod velük értetni, hogy nem szabad szorongatni, farkát húzogatni, padlót felmosni velük, akkor szerintem tökéletes választás.

Egyébként az egyik barátnőm fia 1,5 éves, és olyan óvatosan, finoman nyúl a kutyájukhoz meg a csincsilláikhoz, hogy öröm nézni! Szóval nevelés kérdése.

2010. okt. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*felügyelet mellett
2010. okt. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!