Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek felhozzam a...

Szerintetek felhozzam a "vásárlási utalvány" problémát apósom élettársának? Lent.

Figyelt kérdés

Szóval eddig az ajándék mellé, amit általában nem szeret a kisfiam, mert értelmetlen, vagy még nem a korához való utalványt adnak. 5000 FT általában, egy bababoltba.Ami a város legdrágább boltja. Ma bementem és tudtam neki az összegen venni egy melegítőt és 2 pár zoknit. Kínaiba ugyanolyan szépet találok,és jó minőségben, és 5000 FT.-ból több ruhát kapok. Amin kiakadtam egy vékony kis pulcsi 1700 FT, egy póló 1700 FT. Ja, és nem is márkás (NIKE stb.)

Mindenki más készpénzt ad. Tudom, ez egy gesztus tőle, de látja az árakat a kirakatban.


2012. febr. 24. 15:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem felhozhatod. Nem hiszem, hogyha megtalálod a megfelelő hangnemet akkor megsértődne. Mondd el az érveidet. Mi is kp-t adunk, borítékban egy képeslappal. Összegyűjtjük és jóóól bevásárolunk belőle :)
2012. febr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Több oka is lehet, hogy pont oda szól a vásárlási utalvány. Lehet, hogy másik bolt nem ad ki ilyet, de az is lehet, hogy apósod élettársa szeretné, ha néha nem a kínaiban vásárolnál.

Ha olyan a kapcsolatotok, nyugodtan kérdezz rá, hogy van-e valami határozott oka annak, hogy ezt szokta adni. Ha nincs, kérheted, hogy inkább máshogy oldja meg.

De ha hajlamos megbántódni, akkor én a helyedben elfogadnám, hogy ez van, és nem hoznám szóba.

2012. febr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Én nem hoznám fel. Szerintem nagyon rendes tőle, hogy nem valami gagyi kínait ad (bocs, de valőszínű ő is ezen a véleményen van). Bababoltos ruhák (ha normális bolt) jobban bírják a mosást, nem bolyhosodnak úgy stb...

1700 Ft. korrekt.

A készpénzzel az a baj, hogy lehet felélitek. Szóval ez az 5000 az tuti a gyereké. Én biztos megsértődnék (mindegy milyen stílusban tálalod), ha azt mondanák, hogy inkább adjak pénzt. Hiszen ő elmegy a boltba, kiváltja az utalványt, nem sért meg olyan cuccal aminek nem örülnél.

Próbáld meg magadban helyre tenni, és örülni annak a melegítőnek és zokninak.

2012. febr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Vettünk már neki ott tavaszi kabit (utalványukból), 1 szezon után már bolyhos lett. A kínai meg nem.

Nem úgy hoznám fel, hogy inkább adjanak pénzt. Inkább valahogy úgy, hogy milyen horror árak vannak. Kínaiba nagyon jó kis pamut pólókat kapok neki 1000 FT-ért, és nagyon bírják a mosást.

Egyébként a gyerkőcnek adott pénz, mindég megy egy külön borítékba, és ha kell valami akkor abból veszek neki. Nem rakom a közösbe.

2012. febr. 24. 16:18
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

Ha nem kaptad volna az utalványt, egyáltalán nem tudtál volna SEMMIT sem venni. Ne sírjon már a szád (már elnézést) hogy bezzeg máshol többmindent tudtál volna venni...

Ha nekem valaki előállna ilyennel, tuti nem kapna többet semmit.

2012. febr. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyszerűen pénzkidobásnak tartom a "butikus" ruhát, amikor gyönyörűeket lehet venni akár még használtan is, amit sűrűn meg is tettem. Most már nem igen találok neki mert már 3 éves. Én ilyen vagyok, ettől függetlenül gyönyörű ruhákban járatom a kisfiamat.
2012. febr. 24. 16:33
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha jó viszonyba vagytok megemlítheted,ha nem akkor inkább ne szólj!

Végül is jól jön az a kis vásárlási utalvány is nem?


4 gyerkőc anyukája

2012. febr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én sem szólnék neki.

Mi anyósomtól mindig gyönyörű, márkás ruhákat kapunk a kislányomnak, szinte félek ráadni, annyira szépek. Én sosem mondom neki, hogy vegyen nyugodtan turiban, vagy kínaiban, vagy inkább ne is vegyen, mert zsák szám kapjuk a kisruhákat mindenhonnan,mert látszik, hogy olyan szívesen adja és annyira oda van a gyerekért, inkább hagyom, had élvezze a vásárolgatást. Két fia van, mindig is kislányt szeretett volna, van már egy fiú unoka, úgyhogy a mi kislányunk a mindene most.

Lehet, ha szólsz neki, nem kaptok többet.

2012. febr. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

5. válaszoló vagyok, én is szeretek turiban, teszveszen vásárolni a fiamnak, de örülnék az utalványnak.


Most a kislányomnak kaptam 3000 ft értékű utalványt egy webáruházba, ahol amúgy nem vásárolnék,de örültem neki. Tudod, ajándék lónak...

2012. febr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
igazatok van. Akkor csendben maradok.
2012. febr. 24. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!