Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Anyukák ha megkezdem a gyed...

Anyukák ha megkezdem a gyed alatt lévő szabadságaimat akkor jár étkezési utalvány?

Figyelt kérdés
Mert a cégem nem adott, de szerintem kellene. Vagy csak nem akar adni?
2011. okt. 6. 22:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Tudom nem ide illő a kérdés, bocsi.
2011. okt. 6. 22:45
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Az étkezési utalvány egy olyan plusz juttatás, amit nem köteles adni a cég. Ez azt jelenti, hogy a cég maga szabályozza, hogy mikor ad és mikor nem (pl. adhad gyed alatt is, de mondhatja azt is, hogy nem).

A szabadság viszont olyan kérdés, hogy a nyakamat teszem rá, hogy nincs az a cég, aki ne adná szabi alatt (mert ugye, a szabadságodnak semmi köze a gyed-hez, az szabi és kész). Szerintem kapnod kellett volna. Ebben egészen biztos vagyok, de nem tudom kizárni azt sem, hogy tévedek.

2011. okt. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

"Szia! Az étkezési utalvány egy olyan plusz juttatás, amit nem köteles adni a cég. Ez azt jelenti, hogy a cég maga szabályozza, hogy mikor ad és mikor nem"


pontosan


és mivel gyed/gyes -ről jöttél vissza megteheti h nem ad

és azt is megteheti valakinek ad valakinek nem

2011. okt. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2011. okt. 7. 07:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, második, ilyen nincs!

Olyan kitételt nem tehet, hogy "aki gyedről jött vissza"! Olyat meg aztán végképp, hogy valakinek ad, valakinek nem! Esetleg úgy tudom elképzelni, hogy munkakörhöz kötötten ad, de szerintem az sem lehetséges! Az egyenlő bánásmód elve itt is kell, hogy érvényesüljön!

2011. okt. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Utolsónak!

Láttam ennél cifrábbat is: egyik munkavállalónak jár, másiknak nem. Az ok: "elfelejtettek neki is venni".


Kérdezőnek:

Az egyik ismerősömnél úgy van, hogy ha két hetet meghaladóan van távol (tök mindegy, hogy miért) a munkavégzéstől, akkor már nem jár neki sem bérlet, sem kajajegy. Egyszerűen kérdezz rá, lehet, hogy csak elfelejtették és a következő hónapban már kettő adagot kapsz.

2011. okt. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A cifra, amit láttál, nem jelenti azt, hogy azt úgy szabad csinálni! A példádban is járt volna az étkezési, az más kérdés, hogy ki hogy tartja be a jogszabályt és ki mennyire engedi magát átverni. Én is láttam már autót átmenni a piroson, mégsem mondom azt, hogy "hát hogyne szabadna átmenni a piroson, sőt még annál is durvábbak vannak"!

A másik példád, hogy két hét távollét után nem jár étkezési, az korrekt, ilyet lehet csinálni. Ha pedig bérletet nem fizetnek, akkor a jegyet kell leadni és azt számolják el. Mert az viszont nem opcionális. Az utazási hozzájárulás JÁR, nem pedig ADHATÓ.

2011. okt. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megkérdezem, hogy kapok-e vagy sem. Köszi mindenkinek.
2011. okt. 8. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!