Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha megszületett a kistesó,...

Ha megszületett a kistesó, hogy oldjátok meg a "nagy" bölcsibe, oviba vitelét, hazahozatalát? 3 hetes a kicsi, a nagy holnaptól megy megint bölcsibe, csak nem tudom hogy csináljuk reggel -délután?!

Figyelt kérdés
2012. febr. 26. 14:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A kicsit berakod a babakocsiba és mentek. Hol van a probléma?
2012. febr. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Na igen. Egy ilyen pici babát még az sem érdekli, hogy annyi időre felébreszted, míg felöltözteted. Nekem már idő közben 10 hónapos lett az újszülöttem, de a mai napig visszük a tesóékat. A bölcsinél tudom, az ajtóban hagyni, így ott levegőzik míg levetkőzik a tesó. Az óvodában muszáj bevinni, mert nem látnék rá a teremből. Itt, míg kicsi volt csak a takarót vettem le, már nagy, levetkőztetem, míg a tesó elkészül.
2012. febr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Hat azert nem mindenkinek ilyen egyszeru mi van ha gyalog nagyon messze van? Nalunk pl igy van, es a kisteso osszel szuletett tok hideg volt az oviba meg nem akartam bevinni a sok gyerek koze. Nekem anyukam kozel lakik minden reggel jott vigyazni a kicsire mig a nagyot kocsival elvittem oviba. Meg amugy is nalunk pont ugy jott ki hogy a pici mindig aludt mikor mentunk, jo volt hogy nem kellett felebreszteni. De pl mikor nagy ho volt a hugomat kertem meg, hogy vigye el a a fiam az ovevel egyutt. Delutan apa hozza haza, reggel azert nem tudja vinni mert 6 ra jar dolgozni. De miota itthon vagyok vannak napok vagy hetek mikor nem is viszem oviba, foleg telen ha nagyon rossz volt az ido.
2012. febr. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Bölcsibe, oviba nem kell percre pontosan érkezni, így ha véletlenül szopizik a kicsi, annyit tolódik az idő. Így tervezem, mert most várom a harmadikat. Jelenleg egy kiscsoportos ovisom van, meg egy másfél évesem. De minél kisebb a kicsi, annál könnyebb elindulni vele.

Ha gyalog mentek és a kicsi hamarabb bealudna, öltöztesd fel és eleve aludjon a babakocsiban. Ha kocsival, akkor a babahordozóban. Nem olyan bonyolult ez.

Viszont hogy-hogy bölcsibe jártok, amikor otthon vagy a picivel? Elvileg föl se vehetnék, hacsak nem magánbölcsi.

2012. febr. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Reggel kajcsi, öltözés babakocsiba vagy be az autóba ennyi. Délután ugyanez. Hol a gond? Rengetegen csinálják ezt. A baba meg megszokja, teljesen természetes lesz neki a reggeli és délutáni menetel.

Unokatesóm minden reggel és délután ugrassza az anyját. Persze szó nélkül megy. Csak az a helyzet, hogy a férjének meg panaszkodik, mert már fáradt és miért nem tudja a lánya megoldani. Lányának nem mond nemet. De szerintem minden nap ez tényleg elég durva. Aki szül gyereket, másodikat az vállalja ezt a plusz dolgot is...de hát ki hogy.

2012. febr. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nekünk 5 km-re van a falu, tanyán élünk. Reggel 7-re kell beérnünk, mert középsulis fiamnak akkor indul a busz, úgyhogy a menetrend a következő:

1/4 7-kor keltem a kicsiket is (2,5 éves, 8 hónapos), 3/4 7-kor indulunk, persze autóval. A legkisebb babahordozóban van, így ha elalszik, sincs gond. Kirakjuk a nagyot a buszmegállóban, a két középsőt az iskolánál, aztán a két kicsivel bevásárolok, és megyünk haza.A picik ezt szokták meg, szinte a születésüktől így élünk. Mivel a nagyszülők nem laknak velünk, még -20 fokban is így járunk.

Délután már egyszerűbb, kb akkor kell indulni a nagyokért, amikor a délutáni szunyókából felébrednek.

2012. febr. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsém volt az utca végén van az ovi,én otthon hagytam a kicsit amíg lehetett,januári baba,nem akartam télen annyit öltöztetni,mert addig le is érünk.Lemértem 8 perc volt.Amikor jobb lett az idő,a kicsi is nagyobb lett,vittem őt is és sétáltunk egyet.Ugyanez délután is.
2012. febr. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy off leszek, de nem tudom megjegyzés nélkül hagyni a 7-es választ. Számomra elképzelhetetlen, hogy magára hagyjam a gyerekeket a házban. Oké, egy néhány hetes baba nem tud megszökni, de bármi baj adódhat a fűtéssel, vagy bukhat a baba, és nem veszed észre, hogy elkezd köhögni. Nem vagyok paramami, de annyi minden megeshet. Nem akarok nagy szavakkal dobálózni, de az, hogy felelőtlen, nem is kifejezés az ilyen szülőkre.
2012. febr. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
(na igen...nem kell messzire menni, nemrég égett bent egy kicsi a miskolci házban..anyukának meg napokig menetegőznie kellett...baj bármikor megtörténhet, de ha elhagyom a kaput onnanstól csakis az én hibám)
2012. febr. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
7, vagyok.Nem vagyunk egyformák,az alatt a 8 perc alatt nem történt semmi,békésen aludt,méghozzá hason,mindhárom és élnek,ezzel az erővel éjjel is bukhat,vagy amikor elmegyek a wc-re.3 gyerekem van és nem vagyok felelőtlen.Imádom az ilyen megmondós okostojásokat.
2012. febr. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!