Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A himlő lappangási ideje...

A himlő lappangási ideje alatt is lehet valami tünet? Esetleg láz? Vagy egyből a pöttyök jönnek ki?

Figyelt kérdés
A lányom múlt hét pénteken kezdett köhögni,csorog az orra.Nagyobb gond nem is volt.Szerdán szóltak a bölcsiben,hogy himlős gyerek van.Pénteken lázas volt egész nap,de ezt a megfázásra fogtam még.Tegnap semmi gond.Ma elég jól ebédelt,majd kérte,hogy fektessem le mert álmos.Aludt kb 1 órát,felkelt,hányt,de ahogy láttam,nagyobb rész csak váladék volt amit kiköhögött,nagyon kevés kaja.Viszont olyan fura volt nekem a gyerek,megfogtam a homlokát,arcát,nem éreztem semmit,a kis teste eléggé meleg volt.Meg is mértem a lázát 38,5 volt.Máskor mikor lázas,nagyon piros az arca is.Most nem volt.Egész délután bágyadt volt,csak aludni akart.Lehet,hogy hülyeségre gondolok,de az nem lehet,hogy elkapta a himlőt??lappangási idő alatt is lehet valami??
2012. febr. 26. 21:59
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni,hogy rengeteg vizet ivott meg délután,kb 1 litert ha nem többet.
2012. febr. 26. 22:03
 2/3 anonim ***** válasza:

lappangási idő 10-21 nap. Ami azt jelenti, hogy kb. 10 napon jöhet ki, előbb nem nagyon.

Nálunk pénteken telt le a 21 nap az első bárányhimlős gyerektől számítva. (még semmi jele, hogy elkapta), de az utolsó gyerek múlt hét kedden kapta el, tehát újra pereg a 21 nap.

2012. febr. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bárányhimlőtől nem hányhat. Lázas lehet a pöttyök előtt, de akkor másnapra jönnek a pöttyök is. Először a fiamnak a fejbőrén, a haj alatt jött.
2012. febr. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!