Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan viselte 2 év alatti...

Hogyan viselte 2 év alatti vagy 2 év körüli gyermeked, hogy szemüveget kell hordania?

Figyelt kérdés
2012. febr. 27. 16:32
1 2
 1/17 anonim válasza:
Biztos nem fog tettszeni neki és mindig leakarja majd venni, de egy idő után megfogja szokni.
2012. febr. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A lánykám fél éves kora hord szemüveget,de mindig lekapkodta,mi meg mindig visszaraktuk neki,aztán megszerette:)
2012. febr. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak valamivel könnyebb volt hozzászoknia,mert apának és mamának is van szemüvegje,de ettől függetlenül az elején ő sem hordta szívesen!

Azt mondta a szemész hogy ha jól van kiválasztva a szemüveg,és a dioptria is megfelelő akkor a gyerek szívesen fogja hordani mert jobban lát vele! Nálunk így lett,most már ő kéri hogy tegyük fel!

2012. febr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom mondani, hogy hugim imádta, 2 éves korában kapott szemüveget, le sem esett róla. Most már nem szereti, de most 22 éves, már így sem erőlteti rá senki. :)))
2012. márc. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Lányom 1 évesen kapott. Előtte minden rokont, ismerőst "beidomítottam", hogy ájuljon el milyen szép és csinos a szemüvegben. Imádta hordani.....
2012. márc. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Egy kicsit OFF: hogy-hogy ilyen koran kap egy gyerek szemuveget? Ez csak kancsalsag illetve annak megelozese miatt lenne, vagy masert is? Ezt 2 dolog miatt kerdezem. Lanyom 2 eves mult es kb 1-2 honapja egy szerencses kimenetelu balesetbol kifolyolag a Tomo utcai szemklinikan kotottunk ki, ahol miutan megvizsgaltak es hala istennek nem volt nagy gaz, mondtak, hogy 3 eves kortol tudjak igazabol megallapitani, hogy milyen latasa lesz egy gyereknek es kell-e neki szemuveg. Mindez azert is izgat(ott) es ez a masodik dolog, mivel apam nagyfoku rovidlato volt (-11 dioptria) es en sem nagyon maradtam el mogotte (-9 dioptria). Bocs az off-ert, de tenyleg erdekelne. Koszi mindenki valaszat.
2012. márc. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nálunk ez úgy derült ki, hogy egyszer összefutottunk egy ismerőssel az utcán és miután elmondta milyen szép meg stb a gyerek javasolta, hogy majd vigyük el szemészhez. (az ő lánya szemüveges, így már van némi tapasztalata ez ügyben). Ezen amúgy eléggé meglepődtem, mert én semmit sem vettem észre, de mikor ezt mondta (akkor másfél éves volt) elkezdtem figyelni. Annyit vettem észre, hogy néha dörzsöli a szemét, akkor is ha nem fáradt, meg hogy nagyon picit nagyon ritkán bekancsalít. Ezt elmondtam a védőnőnek és ő javasolt vigyük el szemészhez. Aztán a szemész megállapította, hogy egyik szeme +5-ös, másik +7-es. Szóval elég sok, és mindig szemüveget kell majd hordania, de javulni fog, de soha nem teljesen.
2012. márc. 3. 16:35
 8/17 anonim ***** válasza:
Az én lányom másfél évesen kapott szemüveget kancsalság miatt. Én is nagyon féltem tőle, hogyan szokja majd meg, együtt kiválasztottuk a keretet, már az is nagyon tetszett neki, aztán itthon előkerült az összes napszemüveg, amit ráraktunk a babákra, macikra. Megkapta a szemüvegét, és onnantól kezdve, hogy rátettem a fejére, le sem akarta venni:)Én is csak arra tudok gondolni, hogy jobban lát vele, ha zavarná a látását, biztos hogy nem szokta volna meg. Most 3 éves, a második szemüvegnél tartunk!
2012. márc. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, a sok dioptrias. +7 dioptria???? Nem sok az egy kicsit egy ilyen kis gyereknel? Pont azert lep meg, mert a Tomo utcaban nekunk azt mondtak, hogy allitolag 3 eves korra all be. Bocs, hogy ketelkedem, de a + dioptria az a tavollatoke, akik kozelre nem latnak jol es valahol azt olvastam, hogy a kisgyerekek eleinte kozelre nem latnak olyan jol, mint tavolra. Arra nem emlekszem, hogy a cikk hany eves kort emlitett, amikorra beall. Nem lehet, hogy meg ebben a szem "fejlodesi folyamatban" lenne a babad? Nem vagyok doki, nem a szemesz szavaiban szeretnek ketelkedni, csak laikuskent gondolkozom, mert nekem valami nem oke ebben. Felre ne erts, tudom, hogy mindenki a legjobbat akarja a gyerekenek, es en is hallgatnek a doki szavaira, de a ketely akkor is bennem van. Amugy meg szerintem minden kisgyereken nagyon cukin all a szemuveg.
2012. márc. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az én fiam 21 hónaposan lett szemüveges,viszont ő rövidlátó,egyenlőre -2 es a lencse de ezen még idővel erősíteni fognak.Nekünk nagyon szembetűnő volt hogy valami nincs rendben a szemével,mert csúnyán hunyorított az egyikkel ha kint voltunk.Először a napra fogtam,de akkor is csinálta ha nem sütött a nap!Elvittem a szemészetre ahol felnőtteket vizsgálnak inkább és ott két kukk után azt mondta a szemész hogy kutya baja a gyerek szemének csak rájött hogy hunyorítani is tud és ez tetszik neki.Persze én hülye hittem neki,de hála istennek nem hagyott nyugodni a dolog és kb egy hónapra rá elvittem másik szemészetre ahol rendesen pupillatágítással megvizsgálták és bizony ott kiderült hogy tényleg rossz a szeme :( .Ekkor döntöttem úgy hogy elvisszük kimondottan gyerekszemészetre(ami tőlünk kb 120 km).Ott bebizonyosodott a dolog,és még mellé tapasztani is kell,mert szegénynek olyan szinten romlott a szeme hogy már alig használta a rossz szemét,ezért hunyorított annyira.Azóta is hordjuk 3 havonta kontrollra és most már elkezdte szépen használni a rossz szemét is! Azért írtam ezt le hogy aki tényleg lát valami gondot inkább vigye el több orvoshoz,nehogy úgy járjon mint mi,hogy szegény gyerek majdnem elvesztette a látását a fél szemére!
2012. márc. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!