Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan viselte 2 év alatti...

Hogyan viselte 2 év alatti vagy 2 év körüli gyermeked, hogy szemüveget kell hordania?

Figyelt kérdés
2012. febr. 27. 16:32
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Kedves sokdioptriás. Szernitem ez úgy van, hogy pont azért jó, hogy szemüveget kap már most, mert még fejlődik a szeme/látása, épp ezért még javulhat. Ha már kifejlődött akkor már nehezebb rajta javítani. De ezt én is laikusként írom :), csak így tűnik logikusnak. Van olyan is hogy valaki már 4 hónaposan szemüveget kap.
2012. márc. 5. 07:02
 12/17 anonim ***** válasza:
Sok dioptrias vagyok. Koszonom a laikus:-))) valaszt. Azert 4 honaposan szemuveget adni egy babanak.....hat nem tudom.....a lenyeg, hogy a doki neni tudja. Remelem tenyleg sokat segit a szemuveg! Mas "ruhadarabbol" kiindulva, ha mindig meselsz neki a szemuvegrol, meg dicsered, hogy milyen csini-cuki benne, akkor elkepzelheto, hogy egy ido utan mar maga keri, hogy felvehesse. Nalunk legalabbis igy volt egy par dologgal...nem szemuveggel.
2012. márc. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Persze, főleg miután rájön, hogy úgy jobban lát.
2012. márc. 6. 07:41
 14/17 anonim ***** válasza:

Egyebkent mitol van az, hogy ilyen pici babaknak mar baj van a szemukkel es szemuveg kell nekik? Orokoltek volna, vagy gyarilag nem minden 100%? En emlekszem, anno mikor kiderult, hogy en is rovidlato leszek, mint apam volt, mar jocskan 11-12 eves voltam. Egyertelmu, hogy orokoltem a rossz szemet, de csak kiskamasz korban jott ki rajtam. Nekem miert nem baba koromban jott ki? Ezt nem ertem.


A sok dioptrias

2012. márc. 9. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én a 14-es vagyok.Mint a válaszomban is leírtam nálunk elég szembetűnő volt hogy valami nincs rendben a szemével.A páromnak rossz nagyon a szeme,így sajnos tőle örökölte!Lehet ha neked is időben észreveszik akkor nem kellene olyan erős szemüveg! (utolsónak írtam)
2012. márc. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Sziasztok! :)


Hát nekem is fura, hogy ilyen korán ilyen erős szemüveget kapott, azért nem szokás egyébként, mert a lencse és a retina közötti táv változik, ahogy nő a gyermek, így lehet, hogy szemüveg nélkül is kiforrná magát. Ilyen erőset pláne fura.

Bocsánat a belekotyogásért, csak gondoltam leírom, miért is nem szokás ilyen erőset adni piciknek.

2012. márc. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Kedves 15. valaszolo. A sok dioptrias vagyok. Igaz, hogy csak 11-12 evesen kaptam szemuveget, de csak 0,5-ossel kezdtem anno. Az evek soran romlott tovabb, egeszen -9-ig. Igazabol azota nem romlik, illetve romlott, de nagyon keveset, miota kontaktlencset hordok. 10-11 eves koromig tokeletesen lattam, soha semmi baj nem volt a szememmel. Az iskolaban az utolso padban ultem es hunyorogtam, hogy lassam a tablat, akkor vitt el anyam dokihoz. Meg emlekszem, hogy a doki mondta is, hogy eleg lenne csak tavolba nezeshez a szemuveg, de mivel fiatal vagyok/voltam, es a kiskamaszok hajlandoak akkor sem felvenni a szemuveget, amikor muszaj, ezert jobbnak latta, hogy hordjam mindig. Ra 1 evre, mar 1-es kellett. Kb 16-18 eves koromra lett -7es a szemem. Akkor kezdtem a kontaktlencset. Ennek tobb, mint 20 eve. Az elmult tobb, mint 20 ev kontaktlencses eveim alatt mar "csak" 2 dioptriat romlott. Most meg lehet, hogy javulni fog majd, mert azt mondjak, hogy 40 eves kor felett (42 vagyok:-((() mar a plusz dioptriak szoktak feljonni, de annyit biztos nem javul majd, hogy az en -9-emet 0-ra redukalja.
2012. márc. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!