Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktál adni/venni csokit 2év...

Szoktál adni/venni csokit 2év köröli kisgyerekednek? Nem túrórudi, vagy tejszelet, meg hasonlók, hanem rendes tejcsoki! Ha igen mennyit és mikor?

Figyelt kérdés
A kérdés pusztán azért merült fel bennem,mert én a lassan 2éves kislányomnak még soha nem vettem. Nem azért mert ellenzem meg hasonlók,de eszembe sem jutott még,mivel magamnak sem veszek. De ma valahogy nagyon megkívántam,(ami 1évben egyszer ha megtörténik) és vettem 1táblával,amit a lányommal mind elpusztítottunk. Persze nagyon ízlett neki,arra gondoltam néha adok neki,csak nem akarom hogy nagyon rászokjon!

2012. febr. 28. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Módjával nyugodtan adhatsz neki, én is szoktam adni a lányaimnak /2 és 3 évesek/. Sima tejcsokit ritkábban, mert inkább túrórúdit, tejszeletet, kindercsokit -nem tojást- szoktam venni.
2012. febr. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jól csinálod. Ne habzsolja, de azért ne nézzen értetlenül az oviban a társaira, hogy mi az a csoki?


Én a keresztfiamról tudok nyilatkozni (3,5 éves).

Túrórudit régóta kap, de kb. 2,5 éves koráig leszedtük róla a csokit. Én, ha veszek neki csokit, akkor próbálok minőségibbet venni. (Kinder) De ritkán veszek (a szülei is és én is), inkább csak a mikuláscsomagban, húsvétkor meg nagy néha egy-egy kinder tojás.


A nagyszülők meg megszokták, hogy nem tömjük a gyereket csokival.


Volt olyan ismerős néni, hogy nem akarta megérteni, hogy miért nem adjuk oda a gyereknek a csokit, amit a táskájából jószándékúan előkotort. Nem értette meg, hogy a gyerek még nem evett ilyet, s ebéd előtt nem valószínű, hogy ezzel kellene etetni.


Igaz, én többször veszek neki gumicukrot. Ami szintén nem a fogak barátja. De azért nem csak ezen él a gyerek.

2012. febr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
"Hazudtam" mert mikulásra kapott csokimikulást,de azt is inkább az apja ette meg. Rudit,tejszeletet,hasonló nasikat szokott kapni. Szerencsére nem "hisztizik"utána hogy akar még.
2012. febr. 28. 19:21
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

Én szeretem az édességet, nálunk mindig van itthon, olyan helyen, ahol a lányom is eléri, nem dugdosom, és én sem dugiban eszem!

Rendesen eszik, napi 3x, amiből az ebéd és a vacsora főtt étel. Délután szokott nasizni, kiveszeszi a szekrényből amit szeretne, hozza hogy bontsam ki, és eszegeti. Gumicukor, kukó, knoppers, kinder csoki, pez cukorka, sochogetten, táblás milka csoki, ropi, csokis keksz, vaníliás karika, ezek mindig vannak itthon, mazsolás csokigolyó, mogyoró, smarties, egy szekrény dugig:)

1 csomag gumicukor, 5-6 alkalomra elég. Táblás csokiból 1, max 2 sort eszik meg. Kinder csokiból is 1-2 kis csíkot, vagy egy marék mogyorót, vagy kukót, vagy 2 szem kekszet, szóval módjával. Nem tiltom, mert én is megeszem. Barátnőmnél nincs ez, ő is ad a gyreknek néha, de otthon el van dugva a gyerek elől, ha átjönnek hozzánk, a gyerek neki esik a szekrénynek, és megeszik egyszerre egy csomag gumicukort, vagy egy fél csomag kekszet, tömi két pofára szó szerint, és egy szemet nem adna belőle, míg az én lányom szépen megkínál mindenkit.

Annó én is megettem, minden nap hozta haza apu a csomag duna kavicsot, selyem cukorkát, ABC csokit, vagy palkó csokit, ez olyan élmény volt, mai napig jó rá vissza emlékezni, jött haza melóból, én hugommal vártam a kapuban, és hozott minden nap valamit!

Úgy veszem észre, ha tiltva van, a gyerek nem tud mértéket tartani, ha megengedett, akkor annyira nem kell.

Heti 1x sütök valami sütit, vagy tortát, akkor 2-3 napig napi 1 szeletet abból eszik. Túrórudit, tejszeletet is szoktam venni, pudingot itthon főzök, de inkább sütök.

Egy idő után elkerülhetetlen ez az édesség, mert a játszótéren látja mástól, vagy az udvaron, vagy a bölcsiben, oviban, és neki is kell.

Szerintem mértékkel nem káros, az a lényeg, egye meg rendesen az ételt, és utánna kaphat, de nem egy táblával, hanem 3-6 kockát a táblából.

Én nyalókát is szoktam neki venni, fogát minden este megsikálom, igaz ordít közben, de nem romlanak, nem feketék, szép fehér egészséges fogai vannak!

2012. febr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én fiaim nagy kinder csoki függők majdnem minden nap esznek!
2012. febr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nálunk sincs eldugva semmi,előle. Persze ő még nem éri el a szekrényben. Kukit,gumicukrot,kekszet,nápolyit,pez cukrot,robbanós cukrot evett már,ebből kuki mindig van itthon. Kinder csokikat,meg Tibi szeletet gyerekeknek,téli fagyit,nyalókát,ilyesmiket is vettem már neki,csak kifejezetten tejcsokit nem!

Ha jobban belegondolok,eszik azért rendesen édességeket. Mert joghurtot minden nap kér,de például a rudi nem kell neki minden nap,ahogy más édesség sem.

A fogait én is nagyon féltem,szerencsére nem fekete egyik sem,egészségesek. A napi 2fogmosás kötelező!

2012. febr. 28. 19:46
 7/7 A kérdező kommentje:
És imádok sütni,amiből persze ő is mindig eszik.
2012. febr. 28. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!