Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2.5 éves kisfiam durvaságát...

2.5 éves kisfiam durvaságát hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
Ha "elönti a vér az agyát", rugdal, csipked, karmol, ütöget, földhöz vágja a játékait, szabályosan tombol. Volt idő, amikor rávágtunk a fenekére érte, de semmi értelme, illetve nem szeretnénk rendszert csinálni belőle. Hiába magyarázom el neki, hogy ez nekem fáj, folytatja. Mit lehetne vele kezdeni, hogy abbahagyja ezt a durva magatartást? Kinek mi vált be, és mennyi ideig tartott, míg elhagyta ezt a rossz szokást?
2012. febr. 29. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
azt próbáltad már,hogy amikor rájön ez a "roham" eljössz onnan,és nem foglalkozol vele.ha nincs közönsége,lehet hogy hamarabb abbahagyja.
2012. febr. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egy fenékre csapás nem durva erőszak. Felnőtt több generáció úgy, hogy elfenekelték őket. Valahol látnia kell ezt az erőszakot lehet TV?
2012. febr. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ültesd le, pl lépcsőre, mond neki, hogy most büntetésben van,2 percig itt kell maradnia, amiért ezt tette . Ez neked fájt, ilyet nem szabad csinálni. Majd a végén kérjen tőled bocsánatot.
2012. febr. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az utolsó válasz jött be, büntetést kapott érte. És egyértelmű érzelmi elutasitást, látta rajtam,hogy nagyon fáj, szomorú vagyok miatta. A fiam mondjuk a büntetéstől még ingerültebb lett, de valahogy csak-csak abbamaradt a dolog. Amig a fenekére csaptam, egyértelműen csapkodott Ő is,hisz én is igy kezeltem le a problémát. Aztán itt olvastam, hogy ezt érdemes tudatosan abbahagyni, mert erőszakkal hogyan is akarjuk magát az erőszakot visszaforditani? azonnal befejeztem ezt, és egyéb büntetést alkalmaztam. Vagy otthagytam a helyszinen dühöngeni, vagy büntetést kapott,amiért örjöngve hisztizett.Minél idegesebb vagy, vagy ordibálsz vele, Ő annál ingerültebb és agresszivabb lesz. Próbáld teljesen másképp,ahogy eddig tetted. Teljesen higgadt hangon, független attól,hogy belül majd felrobbansz, olyan ideges vagy, guggolj le hozzá és fogd meg határozottan mindkét karját, mond el röviden,hogy ilyet nem teszünk, nem ütjük a másikat, mert fáj, és vidd büntetésbe.

Mi is vagyunk egyébként olyan idegesek, hogy legszivesebben ütnénk-rugnánk-dobálnánk,stb,,,, de ezt ugye egy normál felnőtt nem teszi, tudja magát kontrollálni. Erre egy 2,5 éves nehezen képes,még csak most tanulja. Ezért fontos,hogy mit tanitunk neki, mit lát, mi hogy vezetjük le az idegbajunkat.

2012. febr. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, és a 4. válaszolóval nagyon egyetértek, tényleg erőszakot szül az erőszak, tehát az elfenekelés csak olaj volt nálunk is a tűzre. Próbálok valamilyen büntetést kitalálni neki, sajnos a lépcsőre ültetést nem sikerült megvalósítanunk, mert rúg-kapál, földre dobja magát, nem marad meg ott egy helyben :( Nem egy könnyű eset, vagy én nem vagyok vele elég határozott/szigorú???? Szeretném, ha elhagyná már ezt a hisztis, durva viselkedést, hiszen egyébként egy nagyon értelmes kisfiú, akivel sok mindent meg lehet beszélni- csak nem egy ilyen roham alatt.
2012. febr. 29. 17:12
 6/12 anonim ***** válasza:

az enyém is 2,5 éves, de már leszokott erről

nálunk az jött be, hogy egyszerűen nem vettünk róla tudomást

ő is harapott karmolt, stb

próbáltunk neki minden mondani szépen, de ha felemeltem a hangomat annál jobban csinálta

aztán kipróbáltam ezt a módszert, hogy "észre sem veszem", és szinte napról napra lehetett érezni a változást

2012. febr. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem akkor állt be a fordulat, amikor elismertem, hogy fiam nem azért "rosszalkodik", mert rossz, hanem mert még kicsi, és nem tudja levezetni a feszültséget, vagyis ezt az "egyszerűbb" utat találja, hogy dühöng.

Ne legyél rá mérges azért mert ő hisztizik. Legyél határozott és mondj nemet ha kell, de ne büntesd meg azért, mert ő dühös/csalódott/szoromú stb a tiltás miatt. Jó megoldás ha lenyugtatod vhogy (erre jó a kiállítás is, de maradj ott mellette, és legyen tiszta a célja előtte is, ti hogy azért van kiállítva h meg tudjon nyugodni) Nálunk az ölelés vált be. Majd ha már nyitott a kommunikációra, fogalmazd meg neki tömören, amit érezhet, pl: látom hogy mérges vagy azért hogy nem adtam oda a túrórudit ebéd előtt, de csapkodni mérgedben nem szabad. A cél hogy egyszer majd megtanulja felismerni az érzelmeit, és helyesen kezelni, pl verbálisan kimondani.

Ha a frusztráció miatti dühét bünteted, nem fogja megtanulni kezelni a dühét sohasem.

Van egy másik módszer, Ranschburg Jenőjé, asszem, hogy a hisztiző gyerek "eltűnik", és a szülei elkezdik látványosan keresni, majd erre hirtelen abbahagyja a hisztit, megnyugszik, és uígy meg lehet vele beszélni a dolgokat. Nálunk ez nem vált be. Fiam hihetetlen kiakadt, megijedt, amikor "nem láttam őt".

Nyilván, ha szándékosan rosszat tesz, és mondjuk harmadszori figyelmeztetésre sem hagyja abba, akkor mehet 2 perces büntibe, de a hisziért nem.

2012. márc. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szintén zenész! :)


Nálunk kb 60%-ban bejön, hogyha feltünően elkezdjük keresni, hogy hova lett? Hova bújt ez a gyerek? A hisztis gyerekeket nem látják a szülei?....stb.......

Először kb 10mp után döbbenet. Aztán abbahagyja a "rohamot" és figyel, kb 1-2 perc után felkel a földről, vagy éppen ahol fetreng, és jön utánunk a lakásban, és kiabál hogy ott van. El is felejtette miért hisztizett öt perce!. Szerencsés esetben így összejön.

Tényleg az a jó ha nem veszel róla tudomást, majd egyszer figyeld meg ha csinálja, néha-néha keresi a tekinteted, és figyel hogy nézed-e őt. Produkciózik. Ha "nem látod" nincs kinek produkálni. :)

Sok sikert!

2012. márc. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam ugyanezt csinálja,ő is két és fél éves! Próbáltam én is ezt a szuperdada módszert,hogy büntetést kap,leültetem de nem hallgat rám,eljön onnan,sír,hisztizik. Én is magyaráztam már neki,hogy nem szabad de hiába!
2012. márc. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nálunk nem jött be ,ha nem figyelünk rá,ugyanugy csinálja a rosszaságait.
2012. márc. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!