Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van tapasztalatotok kisgyermek...

Van tapasztalatotok kisgyermekek külföldi iskolai képzésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Van egy 9 és egy 7 éves gyerekünk (meg egy 2 éves de ő nem gond). A férjemnek adódott egy külföldi álláslehetőség. Ha bevállalná hogyan tudnának a gyerekek alkalmazkodni a külföldi oktatáshoz? Mindketten jól beszélünk idegen nyelveket, de ők nem beszélnek más nyelvet a magyaron kívül. Nagyon jó tanuló gyerekek. Imádják a sulit ahová járnak. De vagy megy mindenki vagy senki. Ez a megállapodásunk a férjemmel.

2012. márc. 1. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:

10-11 évesről tudok, nem messze laknak tőlünk. :) Először nehezen viselte, maga a költözés zavarta, de végül kijöttek. Nem emlékszem, hogy volt a nyelvvel, de mintha ilyen nyelvi felzárkóztató iskolába járt volna először, ami kimondottan bevándorlóknak van. Fél év alatt nagyon szépen megtanulta a nyelvet. Hamar beilleszkedett, így valamivel könnyebb volt, hogy "sorstársakkal" járt iskolába. Most 14 éves, és nem szeretne már hazaköltözni.

Annyiból szerencsés volt neki a nyelvtanulás, hogy apukája helyi, itt nőtt fel (kettős állampolgár), vagyis vele anyanyelvi szinten tudott gyakorolni. De nem egész nap úgy beszéltek, otthon többnyire maradt a magyar, csak tanulóidőben nem.

Angol lenne az oktatás nyelve a gyerekeknek? Mert akkor tudnátok segíteni nekik. Én belevágnék, ha ez egy komoly álláslehetőség.

2012. márc. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem angol lenne, hanem holland. De ott szinte mindenki ért angolul. Voltuk kint egy hétig (tesztre). Nagyon sok magyarral találkoztunk :) de mindenki család nélkül volt kint különböző okok miatt. Én viszont nem szeretném, ha csak a férjem menne. Vagy megy mindenki vagy senki.
2012. márc. 1. 15:11
 3/5 anonim ***** válasza:
:) Hollandiáról írtam én is, mi is és az a fiú is itt él. :) Ha komoly munkahely, mennék (jönnék), de valami kertészkedés, hasonlók miatt nem, ahol fűt-fát ígérgetnek.
2012. márc. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem kertészkedés :))
2012. márc. 1. 15:45
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Valószínűleg megyünk. :) puszi
2012. márc. 2. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!