Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év körüli kisgyereket...

2 év körüli kisgyereket engedtek magas csúszdára egyedül?

Figyelt kérdés
2012. márc. 1. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
A bölcsivel szemben van egy nagy csúszda. Nagyon ügyesen felmászik rá a 2 éves lányom. Szerintem egyedül is ügyes lenne, de én mindig fogom a kezét amíg felmászik a létrán. Olyan magas, hogy mikor a tetejére ér, lábujjhegyre kell állnom, hogy tudjam fogni a lányom kezét. Mikor felér elengedem a kezét, ő leül, és egyedül lecsúszik, imádja.
2012. márc. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem. Főleg mert ha meggondolja magát és visszalép akár egy óriásit eshet is.

Na jó ezt akkor mondom ha olyan magas csúszdára gondolsz mint ami itt van nálunk a Kalandparkban a gyerekeknek, az óriási emeletről indul. Szülőknek esélytelen oda akárcsak bemenni is, le van hálózva, gyerekméretű minden járat, lyuk stb. ahova fel kell jutni a csúszdákhoz.


Természetesen ha kb. akkora mint amit az első válaszoló írt, akkor igen, engedném.



De nem írtad neked mit jelent a magas csúszda.

2012. márc. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi most márciusban, vagy max áprilisban akarunk építtetni az udvarunkra nagy csúszdás "játszóteret" a 28 hónapos lányomnak. Akkorát, amelyikhez 3 méteres kerti csúszda kell. Az kb 2m magas simán lesz. Azon már egyedül fog játszani. Tehát a válasz igen, de persze folyamatos felügyelet mellett.
2012. márc. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Legalább 2 méteres a teteje, egy 1,5-2 éves kislány mászott fel egyedül a létrán és csúszott le,az anyuka tőle kb 6-7 méterre beszélgetett. Ledöbbenve néztem,mert én a 2,5 éves kisfiamat nem engedném rá egyedül,ha rosszul lép vagy megcsúszik nagyon-nagyot esne. Én féltem túlzottan? Majd legközelebb lemérem nagyjából mekkora a csúszda,de van mellette egy kisebbeknek való,ami kb a fele,mint a nagy.
2012. márc. 1. 14:58
 5/9 anonim ***** válasza:
én fel, de ott vagyok biztosítéknak, ha baj lenne.
2012. márc. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom emlékeztek-e a régi szocreál stílusú játszóterek óriás csúszdáira...

Na én azokon csúszkáltam 2-3 éves koromban a nagypapámmal. Segített felmászni, szaladt mellettem és a végén elkapott. Akkor én nagyon élveztem, ennyi maradt meg, és nincs tériszonyom, és szeretem az extrém sportokat. Nyáron már aktuális lesz a lányomnak, szerintem engedni fogom, miután együtt kipróbáltuk.

Teljesen úgysem tudjuk kizárni a balesetek lehetőségét, meg én nem vagyok híve annak, hogy mostanság nagyon "kell" félteni a gyerekeket.

2012. márc. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nem :) persze függ attól, hogy pontosan milyenre gondolsz. egyik válaszoló írta, hogy lábujjhegyen kell állnia, hogy a gyereke kezét fogja. na olyanra felengedném, de ami nálunk van, áááá

ha fönt van akkor ha lábujjhegyen állok, épp látom :S mondjuk felmenni se tud mert a 2,5m magas csúszdára egy 3 fokos létrán kéne felmennie, akkorát meg nem tud lépni mert kisebb a lába. nem is értem hogy gondolták. ha apa is velünk van akkor ő feláll az első fokra, onnan felrakja a 2,5 éves fiunkat, én meg a csúszda oldalánál állok mert nincs korlát, rosszul lép és már megvan a baj :(

és ez eu játszótéren, a régi jó kis csúszdát lebontották :(


másik játszótéren is bazi magas a csúszda, de ott rendes fa lépcsőn lehet felsétálni, korlát is van, azon mehet egyedül :)

2012. márc. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én Gabit 3 éves koráig semmilyen csúszdára nem engedtem.Négy évesen a falépcsősökön elengedtem egyedül persze ott voltam a közelben.Most már 5 éves ott csúszik ahol akar de én 6 koráig távolabbi de ha kell azonnali felügyelet nélkül nem engedem.
2012. márc. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Persze úgy, hogy követem, és alatta vagyok foylamatosan, a kezem sokszor még a fent van a popsija alatt, helyzettől függ. Mikor leüllt a csúszda tetején, akkor a csúszdánál várom. 15 hóasn még mentem én is vele fel, de 17-hós kora óta egyedül megy, most 22 hónapos.
2012. márc. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!