Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktatatok le nagyobb...

Hogyan szoktatatok le nagyobb gyereket a halozsakrol es a teggeli tejcsirol? (3 lesz a lanyom Majusban. Bovveben lent)

Figyelt kérdés
Kicsikora ota halozsakkal alszik de lassan ezt is kezdi kinoni.Probaltam delben pleddel takarni de nem is hagyja hogy betakarjam rugja le magarol hogy nem kell neki!Azon gondolkodom megvarom a nyarat es akkor megprobalom ismet a pleddel takarni ejszaka akkor ha kitakarozik is nem fazhat meg igazan.A masik hogy a tejert meg mindig felkel.Mostanra ugy ellt be hogy 6-6.30 kozott megissza a tejet es 7.30-8 kozott kel fel.Leszoktassam valahogy a tejrol vagy hagyjam meg?De reggel szerintem csak azert kel fel.9 korul alszik el este es vanhogy iszik vizet ejszaka mert meleg van.Elore is koszonom a tanacsokat!
2012. márc. 1. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:

A tejről miért kellene leszokatni?

a legegészségesebb ital!

2012. márc. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A hálózsákkal én azt csinálnám, hogy nem vennék neki nagyobbat, és előbb utóbb rájön majd, hogy az kényelmetlen. És közben persze mondogatnám neki, hogy ha nagy kislány lesz, ő is takaróval fog aludni, mint apa meg anya, és egy idő után talán kérni is fogja.

A tejjel meg nem értem teljesen mi a baj, az, hogy korán kéri?

2012. márc. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Úgy ahogy írtad, megvárnám a nyarat, akkor úgyis melege lesz a hálózsákban és nem kell majd neki, elfelejti. Ha meg fázik adj rá egy vékony takarót, és később majd elfogadja a paplant is.

Az én lányom is 3 lesz a nyáron, még ő is hálózsákos, de már napközben paplannal alszik. Ő szereti ezt is, azt is, csak éjjelre még hálózsákot adok, nehogy kitakarózzon.

2012. márc. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bontsd ki a hálózsák alját akkor tovább jó lesz neki. A tejet meg annyit tehetsz hogy ha kéri megmondod hogy ébredés után kap, aludjon még egy kicsit. 3,5 éves fiam este lefekvés előtt (utána még fogmosás) és reggel ébredés után iszik 3-3 dl kakaót. Èn meg kávézok olyankor még pizsiben, ágyban.
2012. márc. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem szoktatom le,miért kéne?Vettem nagyobbat,sokkal jobban alszik zsákban mint anélkül és én is nugodtan alszom.Nyáron nem zavarja a zsák nélküliség,de amikor bejön a hűvös,igen.3.5 éves Ha akarja úgyis szól,hogy nem kell már.
2012. márc. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én vennék polár anyagot, és varratnék neki nagyobb hálózsákot, nálunk soha nem fogadta el a hálózsákot és mostanáig (most négy éves) mindig kitakarózott éjjel, és éni idegeskedtem, hogy megfázik ezért meg én nem aludtam jól.


Az én lányom még most is megissza este és reggel az egy-egy cumisüveg karamellás tejét. Reggel úgy ébresztem hatkor, hogy viszem a tejecskét és még félálomban csukott szemmel - miközben simizi a kezemet - megissza és könnyebb így a felébredés.


(lehet lepontozni a cumisüveg miatt, de így nem önti magára és éjjel is abban kapja a vizet, mert azt is félálomban issza és inkább cumisüveg, mint éjszaka átöltözteni, attól úgyis felébredne teljesen.)

2012. márc. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van egy ismerősöm, az ő fia 12 éves, és még mindig hálózsákban alszik...

Tejről le ne szoktasd, nem kel olyan túl korán érte:) Örülj neki, hogy issza.

2012. márc. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!