Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsis beszoktatáshoz segítsé...

Bölcsis beszoktatáshoz segítség, tapasztalat?

Figyelt kérdés

Hétfőn kezdtük a beszoktatást 2,5 éves fiammal.

Hétfőn és kedden vidáman, saját akaratából ment be a csoportszobába játszani.

Szerdán már volt egy kis nyafi, ellenállás, de közel 10 perces folyosón való tartózkodás után ismét saját maga ment be a többiekhez.

Ma viszont egyáltalán nem akart bemenni. Próbálta becsalni a gondozónő egy kis gyümölcslével (pont akkor volt tízórai), de félig-meddig kiverte a kezéből és rácsapta a fiam az ajtót. Egészen addig kint ücsörögtünk a folyosón, amíg a többiek fel nem öltöztek a kinti játékhoz. Onnantól fogva az én fiam is vidáman csatlakozott a többiekhez.

Én is kimentem velük, de kb 20 perc után beküldött a gondozónő, és egészen ebéd végéig nem is voltam jelen. Állítólag semmi gond nem volt, jókedvűen elvolt, játszott. Engedte a gondozó néninek, hogy pelenkázza, kezet mossanak. Evett is egy kis főzeléket, gyümölcsöt ebédre. Nem keresett engem.

Szerintetek ez a "nem akarok érkezés után bemenni" ez inkább csak nekem szól?? Ezentúl minden reggel így lesz, amíg lát engem?

Tudom, hogy még csak most kezdtük és kell egy kis idő amíg megszokja.

Esetleg volt valaki még hasonló helyzetben.


2012. márc. 1. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Fiam 2 éves,okt óta bölis.

Szerintem az neked szólt és írtad előtte,h előző nap 10 perc után bement.Szerntem ott az a 10 perc nem kellett volna,bemégy és kész,ezt kell megszokni.Ha tegnap volt 10 perc,ma lesz fél óra,holnap meg nem is jövünk-gondolhatja ezt ő,rafkósok ám ők!

Nehéz lesz lehet,nem vitatom,de próbálj meg minden napot úgí alakítani,mint mikor már dolgozni mégy,azt kell megszokja.És ne érezze rajtad,ha neked fáj a lelked,ez a legfontosabb!

Amúgy nagyon kis ügyes,ha így elvolt egész ebéd utánig!!!Én fiam végig üvöltötte az első napokat,majd beletörődött és a karácsonyi szünet után is volt egy adag üvöltés reggelente,persze azok már nekem szóltak.Előtte nem,de hazarohantam és jól kibőgtem magam.Nehéz volt neki is,nekem is,de átestünk rajta,ma mát szívesen megy,szó nélkül örömmel szalad be,néha alig lehet hazakönyörögni,kitartást majd!!!

2012. márc. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem is tudod, milyen mázlista vagy! :) Enyém fél éve "szokik".. azaz ő nem sír reggel soha, viszont nem eszik és nem iszik bent semmit, amig érte nem megyünk :( Na ez gáz sajnos.
2012. márc. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

csak azért nem akartam erőszakkal bevonszolni a csoportba, se tegnap 10 perc után, sem ma, mert úgy gondoltam, hogy több kárt csinálok, mint hasznot...


jövő héten 10-re kell mennünk egész héten. Na az pont kedvez neki, mert kb akkor indulnak kifele az udvarra...

2012. márc. 1. 22:13
 4/8 anonim ***** válasza:

ezzel semmi baj. viszont én se ülnék vele kint, mert ha már dolgoznod kell menned akkor nagyon nem mindegy az a 10 perc, fél óra amit a folyosón kell tölteni.

ez neki egy újdonság amit nem kell rossz szokással kialakítani

2012. márc. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ezzel sem

mi baj. viszont én se ülnék vele kint, mert ha már dolgoznod kell menned akkor nagyon nem mindegy az a 10 perc, fél óra amit a folyosón kell tölteni.

ez neki egy újdonság amit nem kell rossz szokással kialakítani

2012. márc. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát igen. Első nap örömmel ment, meg második nap is, aztán rájött, hogy hoppá ez már mindig így lesz és ez már nem olyan jó dolog. Nálunk a beszoktatás igen könnyen ment (gondoltam én) Aztán amikor már mennem kellett dolgozni, akkor úgy vették ki a kezemből, hogy sírt, és kapaszkodott, de ha menni kell nincs vita. Majd megszakadta a szívem, de mindig amikor érte mentem azt mondták, csak addig sírt, amíg be nem értek. öt perc után a gondozónéni ölében már vígan mondókázott és utána ment játszani és mindenben részt vett, evett-ivott. Mondták, hogy ez anyának szól, mert hátha megsajnálom és inkább hazaviszem.
2012. márc. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, lehet ő is érzi, hogy ezentúl a bölcsi lesz a "mindennapi program"


Ma például pont akkor értünk be, amikor már a többiek kint voltak az udvaron, már szaladt is oda játszani.

Onnantól kezdve egészen ebéd végéig eltűntem a színről.

Ráadásul nem is a saját gondozónőnk volt vele, hanem a társgondozónő. De vele is jól elvolt.Elmondása szerint csak akkor volt egy kis megtorpanás és egy pár perces sírás, amikor bejöttek az udvarról, átöltöztek és be kellett menni csoportba ebédelni. De utána megnyugodott, eljátszott, amíg nem jött az ebéd. Majd szépen leült enni és megette az egész főzeléket egyedül.


Egyébként, azt mondta a gondozónő is, hogy majd határozottan átadom nekik és kész. Lehet lesz egy kis sírás, de majd megbékél.

2012. márc. 3. 00:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Ami a legfontosabb, és amire sajnos sok szülő nem is gondol: ne sétálj vele a folyóson. Átöltöztök, be az ajtón, ha sír, ha nem, hidd el, ez a legjobb a gyereknek. Gondozónő vagyok és évek óta ezt tapasztalom. Amelyik gyerekkel sétálnak kint, vígasztalgatják, rábeszélik stb, az sokkal nehezebben szokik be. Ne csinálj belőle nagyügyet, mert megérzi. Amúgy még csak pár napja jár, teljesen normális, hogy hisztizik. Első két nap még újdonság volt, és mé nem fogta fel, hogy akkor ezetúl ez mindig így lesz.

Amúgy szinte minden gyerek azt csinálja, hogy sír meg hiszizik, amíg ott van a szülő, bent meg pár másodperc után lenyugszik és elkezd játszani. Csak neked szól a műsor, hogy hátha mégsem kell maradnia.

Nyugodj meg, hamar meg fogja szokni, de tényleg nagyon fontos, hogy egyből add be és lazán kezdeld a helyzetet, ne csinálj ügyet belőle. Mindig azok a gyerekek szoknak be a legnehezebben, akiknek az anyukájuk kint pityereg a folyóson. Okosabbak, mint hinnéd:)

2012. márc. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!