Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyermekeknél hogyan zajlik...

Kisgyermekeknél hogyan zajlik az orrmandula műtét napjainba?

Figyelt kérdés
Altatás v. fájdalomcsillapítás? Mennyi idő a műtét a gyógyulás? Minden érdekel?
2011. dec. 31. 06:09
 1/2 zkriszti3 ***** válasza:
100%
Tavaly novemberben volt fiamnak, a fülét is kiszúrták . Rengeteg vizsgálat után mentünk Veszprémbe egy reggelen. Az orvos megvizsgálta majd ágyat kapott. Választhattunk a szájon át vagy a végbélen át adható között. A műtét maga gyorsan zajlott de utána nem akart felébredni. Álmában hányt , szerencsére mellette voltam ,így nem lett baj. A vérnek mindenképp ki kell jönni, nem bírja a gyomor. A szobatársai már mentek haza az én fiam még mindig aludt. Addig nem engedik haza a gyermeket amíg nem iszik, eszik , és persze benne kell maradnia. Mi este 8 órakor mentünk. Csak akkor engednek el ,ha autóval mész , mert ha baj van a busz, vonat nem fordul vissza. 10 napig nem érhette víz a fülét, közösségbe 20 napig nem vittem , bár én döntöttem így,mert ráértünk. Folyamatosan figyeltem éjjel, nappal. Azóta minden rendben van.
2011. dec. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk vérvétel volt előtte, valamint mivel élettani szívzöreje van a lányomnak, ezért kardiológiára is elküldtek. Mivel éppen egészséges volt és nem volt váladék a fülében, ezért nem volt szükség a felszúrásra (de a doktornő azt mondta, azt is már az érzéstelenítő beadása után csinálják, így nem fáj. Nekünk végbélbe nyomtak érzéstelenítőt, meg se érezte. Utána már nagyon kába volt, csak feküdt. A műtét maga mindennel együtt kb. fél óra volt. Utána fel kell rá készülni, hogy ébredéskor nagyon sírnak, nem tudják hol vannak, mint aki bekábítózott kb. úgy festenek. Csapkodnak, sírnak, rúgkapálnak. De ez természetes, ahogy kimegy az érzéstelenítő hatása. Viszont nagyon rossz hallgatni. Miután kiment az érzéstelenítő hatása, sajnos a kislányomnak nagyon fájt a lába, mert a branült oda tették be neki, mivel husis és vénát nem találtak. Ez meg nagyon feszítette a kis lábát. Úgyhogy eléggé stresszes volt ez a része, de aztán megnyugodott. Még aznap hazajöhettünk, ha jól van, nem hány, nem lázasodik be, akkor általában hazaengednek. Utána kb. 2 hétig kellett óvatosságra inteni, ugrálás "tiltva" volt, már amennyire egy 3 évest lehet tiltani. Enni gyakorlatilag azonnal tudott rendesen, bár 1 napig azért még figyeltünk arra, hogy inkább pépesebbeket egyen. Ő már igazából másnap jól volt, alig lehetett látni rajta, hogy műtéten esett át. :) A műtét előtt gyakorlatilag az orrát nem használta levegővételre csak a száját, azóta viszont mindig normálisan az orrán veszi a levegőt. 3,5 éves kislány anyukája.
2011. dec. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!