Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiam 2,5 évesen megy...

A kisfiam 2,5 évesen megy majd oviba. Nem fogja ez nagyon megviselni öt? Vajon megkapja majd a kellö gondoskodást? Nem lesz nehezebb neki beilleszkedni, mint egy 3 évesnek?

Figyelt kérdés
muszáj lesz mennie,mert a gyes nem elég,nekem vissza kell mennem dolgozni,mama nincs aki vigyázzon rá,ugyhogy ez az egy megoldás van.csakhát ö még nem tud annyit mint egy 3 éves,még nem beszél,nem eszik önálloan,meg ilyenek,ezt majd tolerálják,és segitenek neki?
2012. márc. 2. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért nem bölcsibe megy ennyi idősen?

Ha megoldható (van hely) akkor én tuti 1 évre inkább bölcsibe vinném. Ott türelmesebbek és a többiek sem csúfolják, hogy miért nem tud egyedül csinálni vmit, hiszen még ők sem tudnak....

2012. márc. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát ez teljesen az óvónőktől és a csoporttól függ, (csoportlétszám, életkor) a fiam 2 év 8 hósan kezdte az ovit (azért nem bölcsit mert az nincs itt felénk).

Több vele egykorú volt a csoportban, kicsi volt a csoport, vegyes csoport volt olyan ahol 10 db 6-7 évessel volt együtt akikből 7 lány!! Szóval a picikéknek mintha plusz 7 mini anyukájuk lett volna.

Semmi hátrányuk nem származott belőle sőt!!! A nagyok terelgették segítették őket! (természetesen a munka dandárját az óvónők és a dadusok vitték akik nem szóltak be egyszer se ha véletlen valakinek pisis kakis stb. lett a ruhája ágyneműje. ) Nekünk nem volt ezzel gondunk,de másik anyukáéknak igen, de sose jegyezték meg gúnyosan, vagy elmarasztalóan. A fiam kb. 10-15 szót beszélt mikor oviba ment, és rohamosan fejlődött a beszédje is.

Szóval elsülhet ez jól is! Az óvónénikkel kellene elbeszélgetned, hogy nekik mi a véleményük ezekről a dolgokról (amit leírtál)már abból ki fog derülni mire számíthatsz (nagyrészt) ahogy beszélnek erről.

2012. márc. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A második vagyok, azt még hozzátenném hogy mai napig leszedik a kenyérhéját a fiamnak (mert nagyon rossz evő és örülünk ha valamit eszik) és mindenféle trükkökkel elérték hogy mindent megkóstoljon legalább.(pedig már 4 éves lesz).
2012. márc. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia, ha nem beszél és nem szobatiszta, akkor sztem a bölcsid válaszd (bár én úgy tudtam, hogy fel sem veszik ezek nélkül az oviba, kivéve ha magán). Szóval a fiam holnap lesz 2 és fél éves, 3 hónapja ovis, egy magánoviba jár, mivel van egy 9 hós húga és nem vették fel állami bölcsibe. A csoport vegyes, ő a legkisebb, a következő 3,5 és 6 éves is van. És nagyon szuper, nagyon szereti, nagyon klassz dolgokat tanul. De: ő már szobatiszta volt akkor is, mindent mond és önállóan eszik. Még így is sokkal több figyelmet igényel az óvónőktől, hiszen a szabályok betartásával még vannak gondok, most már egyedül jár pisilni, de az első hónapban kellett a segítség ahhoz, hogy felüljön a wc-re.

Ugyanakkor ha az oviban fogadják a fiad annak ellenére, hogy nem beszél, stb, akkor vállalják gondolom az ezzel járó plusz feladatokat és akkor meg azt mondanám (ha nincs bölcsi), akkor hajrá, ártani nem fog neki, az biztos. De a beszoktatáskor látni fogod úgy is, hogy tudnak-e eleget figyelni a picurra.

2012. márc. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi.azért nem megy bölcsibe,mert felénk csak fizetös bölcsi van,ugymeg nem érné meg.az oviba,igen felveszik,szobatisztaság legyen,az nembaj ha nem beszél,ennyit mondtak.nem tértek ki az önállo evésre,öltözésre stb.
2012. márc. 3. 13:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Oviben elvárás, hogy egyen, öltözzön, vetközzön egyedül. Kérdezgesd körbe a bölcsiket, hogy mennyibe kerülnek, lehet, hogy nem sokkal drágább, hisz az oviba sokkal több kellék kell.
2012. márc. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A második vagyok. Nálunk is így volt, szobatiszta legyen, a többi nem feltétel. Ugyanmár...sok olyan ovis korú is van aki nem eszik szépen egyedül ..
2012. márc. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!