Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beadnád 20 hónapos gyerekednek...

Beadnád 20 hónapos gyerekednek azt a gyógyszert amit 2 év alattiaknak nem javasolnak?

Figyelt kérdés
Gyerekorvos írta fel, de a tájékoztatóban azt írják 2 év alattiaknak nem adható, 2 és 7 év közötti gyereknek fokozott óvatossággal adható. Ez nekem elég rémisztő, nem adtam be neki. Étvágyjavítás miatt írta fel, na de akkor is...
2012. márc. 3. 15:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én sem adnám be.

Rengeteg étvágyjavító van ami ártalmatlan.

Sőt még 1 hónaposnak is adható.

2012. márc. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ne add be neki, vagy maximum az előírtnál kisebb dózisban.


Egyébként étvágyjavításra kiváló a Béres csepp és a Cebion csepp (C vitamin) együttes adása. Kisfiam 2 hónapja szedi, azóta a vasszöget is megenné. :) 18 hónapos.

2012. márc. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Étvágyjavításra nem adnám be, de nem tudom a körülményeket. Esetleg más orvossal is konzultálj. Vagy a védőnővel.


Amúgy ha betegség van nálunk, és a doki felír valamit (nem ír fel össze-vissza gyógyszereket) én beadom, bármit is írjon a tájékoztató. Ha valami nem tetszik, felhívom, megkérdezem. Ha csak nem kórosan sovány a gyermeked, járj utána hogy van-e más, ami növeli az étvágyát.

2012. márc. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szabad tudni, mi a neve? Mi a Vitacolan kezdtük el most használni.
2012. márc. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem tisztába van vele,hogy mit adott.Bitosan már túllépte azt a súlyt,amit eredetileg írnak.Én beadtam a kicsinek a 200-as lázkúpot nmikor felírta,mert nem hatott neki a 100-as.Sokkal nagyobb a koránál.Semmi baja nem lett tőle.


Nyugodtan add be.De ha félsz adj akkor inkább kevesebbet először.Jó lesz az étvágya is.Régen mi is szedtük,de mi a Peritól kaptuk,mert nem akart ennyi a lányom,ráadásul az tompított is.


4 gyerkőc anyukája

2012. márc. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Peritol a neve. Még nem adtam be neki, bár kicsit vacillálok. Mert igazándiból nem az van, hogy semmit sem hajlandó enni, csak pl. húst nem kér, kiköpi. És teljesen tejmentes diétára van fogva, ezért a kör meglehetősen beszűkül, zsírosdeszkára és tejbegrízre (tejmentes tápszerből csinálom). És sok gyümölcsöt eszik. Ha mégis beadom neki a Peritolt, nem lehet, hogy ugyanúgy nem lesz hajlandó húst enni, csak még több gyümölcshöz lesz étvágya?
2012. márc. 5. 06:42
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves 4 gyerkőc anyukája! Mit jelent az, hogy tompított?
2012. márc. 5. 06:43
 8/12 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 4 gyerkőcös.

Tényleg csak indokolt esteben adják ezt a gyógyszer,ha már nagyon nem eszik a gyerek.

Álmosabb lesz a szokottnál ennyi.De ne aggódj mi is szedtük mikor kicsik voltunk s a férjem is,mert nagyon rossz evő volt gyereknek.Semmi baja nem lett tőle.Meg jön az étvágya hidd el!

Mennyi írt fel adagolásnak?Esetleg a gyógyszertárba kérdezz rá,hogy 20 hónapos babának mennyit adna?

2012. márc. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
1x2,5 ml-t írt fel. Ami miatt még bizonytalan vagyok, hogy maga az orvos jelentette ki, hogy nem biztos benne, hogy ez a helyes megoldás, de azért próbáljuk ki. Nálunk a családban mindenki sovány, én sem érem el a minimum előírt súlyt a magasságomhoz képest, akármennyit eszek. Még a mai napot meglátom milyen lesz, aztán lehet este beadom neki mégis.
2012. márc. 5. 10:48
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg először csak 2 ml-vel aztán meglátod.

Nagyon nem eszik semmit?Tudom milyen idegőrlő átmentem én is ezen.Állandóan ott ültem az orvosnál,hogy csináljon valamit,mert nem eszik.De hidd el jó evő lesz később.Nekem már 14 éves s magasabb vastagabb,mint én.Tényleg jó gyógyszer,semmi baja nem lesz tőle.Majd írd meg,hogy jobb lett-e.Bár kell egy pár nap,mire hat.


4 gyerkőc anyukája

2012. márc. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!