Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fürdés közben egyedül hagyni...

Fürdés közben egyedül hagyni pár percre is egy 18hós és annál kisebb gyereket?

Figyelt kérdés

Itt gyk.n olvasgattam ilyenekről,"amíg fürdik 1-2 percre magára hagyom míg megcsinálom a tápszerét" és hasonlók.

Nem lehet magára hagyni,én sosem hagyom egy pillanatra sem ott a kicsit még 1m sem megyek arrébb,majd megcsinálom azt a k...va tápszert ha felöltöztettem és jön velem a konyhába.

Sokan még ki is írják,hogy leforrázta a gyerek magát mert ott hagyta DE CSAK 1-2 PERCRE hát ilyet.

Ti mit gondoltok,ott mernétek hagyni a kicsit,kb 18hós babákról és kisebbekről van szó.


2012. márc. 4. 11:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy merném otthagyni!!!!!!


Amikor már akkora volt hogy eljátszott a fürdőkádban egyedül a játékaival, akkor is ott ültem a kád mellett a stokin. Mindig ott voltam a közelében. Sohasem lettem volna ilyen felelőtlen. A baj egyszer van meg, de akkor tényleg baj van!


Mióta iskolás azóta fürdik egyedül.

2012. márc. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%

Ennyi idősen nem hagytam egyedül.

A kicsit ennyi idősen akkor, amikor a 3 éves nővérével pancsikolt és vagy fél órát játszottak a kádban. De akkor sem a konyhába mentem, hanem csak ide a géphez ültem, mert ez 3 méterre van a kádtól és ha a fejemet félrefordítom, akkor pont odalátok.

2012. márc. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

Nekem 3 éves lesz a fiam,de sosem hagynám ott se én se a férjem egy másodpercre sem.

Én kislány koromba kb 7 éves lehettem mikortól egyedül fürödtem.

2012. márc. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Olyan kicsit sohasem hagynék egyedül,képesek fél centi vízben is megfulladni.De szépen be is üthetik magukat.Fürdés előtt kell mindent odakészíteni, eszembe nem jutott volna, hogy amíg a kádban van, addíg lötyköljem a tápszert.

A fiam 3 éves, ott ücsörgök mellette,csak akkor szaladok el, ha esetleg a kisebb ellopikálta a törölközőjét.Az egy perc sincs.És ilyenkor van az, hogy a gyereknek baja van, és sír a szülő, hogy csak egy perc volt az egész...........

2012. márc. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem minden attól függ, hogy milyen a gyermek habitusa, illetve milyen a lakás elosztása. Nem értem miért kell felelőtlennek nyilvánítani egyből bárkit is, aki ott meri hagyni pár mp-re a gyereket a fürdőkádban. Mindenki ismeri a gyerekét, tudja, mik a határok, és milyen kárt tehet magában. Nem tudom, hogy mikortól, talán még 18 hónaposan nem, de már régóta van, hogy igen, én is kiszaladok vizet feltenni a tápszernek, vagy akár wc-re is elmegyek (ilyenkor mindig szólok a páromnak, hogy wc-n vagyok, fürdőajtó nyitva, a nappaliból belátni).

Nekünk 54 nm-es panel lakásunk van, a fürdő kb. egy személyes, és nincs olyan pont a lakásban, ahonnan kb. 5 lépésnél messzebb tudnék menni.

A fiam nyugodt természet, csúszásgátló van a kádban, leforrázni nem tudja magát, mert alig folyik a melegvíz a csapból, és mindig hideggel zárjuk, mellesleg már első perctől tudja, hogy mi a meleg, és mi a hideg. Ha olyan dologra készül, ami veszélyesebb, vagy nem lehet, az úgyis meghallom. Pl. a csapnak a hideg vizét szokta mindig megengedni, amit utálok, de csak azért, mert pocsékolja a vizet. Más kárt ezzel sem tudna tenni magában.

És hangsúlyozom: nem percekre hagyom ott, hogy fürödjél, és szólj ha kész vagy, hanem mp-re kiszaladok, utána vissza megnézem. Egyébként én is ott szoktam ülni mellette a fellépőjén de ha elvan, akkor minek üljek ott.

Egyáltalán nem érzem magam felelőtlennek, most 2 éves 3 hónapos.

Nem hiszem, hogy több kárt tehet magában egy fürdőszobában, mint mikor a szobájában hagyom egyedül. Nem lehetek ott folyton a sarkában. Tudom, hogy mire képes a gyerekem. A szobában is rosszul léphet le az ágyáról és fejre eshet róla... akkor is én vagyok a felelőtlen? Szerintem vagy ez is el van túlozva, vagy tényleg arról beszélünk, hogy egy 100 nm-es családi házban percekre otthagyják a gyereket a 20nm-es fürdőszobában.....

2012. márc. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
szia,hát nem egy ekkora gyerekre gondoltam mint a tiéd kedves 5-ös,éppen azért is írtam 2x,hogy 18-hós és annál kisebbek.Sokat olvasni arról tényleg,hogy leforrázták magukat,hát nálunk ilyen veszély nincs,de mint mások is írták az ördög nem alszik,bármi történhet,természetesen egy nagy gyerek,két éves elmúlt,rálátni bárhonnan szinte,jó,hogy elmész wc-re ha van aki addig figyelje,nem kell felháborodni,nem arról a korosztályról van szó. :D
2012. márc. 4. 11:42
 7/22 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem az 1-2 "pár" perc az nagyon sok idő...A fiam stabilan ül, áll, a kádban csúszásgátló van, a kádon a csap elég nehezen nyílik (nem tudja kinyitni). A legtöbb idő amit magára hagyom kb.5 másodperc, és akkor is rálátok. Az ördög nem alszik...
2012. márc. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
24%

Én a 3 évesemet bátran bent hagyom, amíg a kishugát felöltöztetem. Nem is értem, hogy egy 3+ gyereket miért ne lehetne a kádban hagyni.

Ők már okosak, meg van tanítva nekik dolgok, csúszásgátló a kádban, és beszélgetek vele, míg a hugit öltöztetem. Kb 5 m a fürdőszoba távolsága, de falak vannak. Én nem hiszem, hogy felelőtlen lennék. Csak azért írtam, mert írták, hogy a 3 éves mellé leülnek, ott nem hagyják.

De, szerintem ott lehet hagyni.

2012. márc. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
35%

8. vagyok. Akkor a 3 évest nem engeditek futóbiciklizni, tekerős biciklivel menni, mert veszélyes? Ez csak egy példa.

Egy 1,5 évest és egy 3 évest nem lehet egy napon említeni fejlettségi szintben.

2012. márc. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
59%

A másfél évest is magára hagyom olykor, mert a gyerekszoba a fürdővel szemben van és előfordul, hogy beszaladok megágyazni, vagy összekapkodni az építőkockát. Megbízható gyerek és folyamatosan látom, így nem aggódom.

A három és fél éves tesóját egyedül bármikor otthagyom játszani is, igaz, az ajtót mindig nyitva hagyom, így hallom, mit csinál. A két gyereket együtt is magára hagyom olykor egy-egy percre, amíg hozok tiszta törölközőt vagy ilyesmi, a nagyobbom már nagyon ügyesen vigyáz is a kicsire. De tényleg megbízható gyerekek.

Ismerek olyan háromévest, akit egy centire nem mernék otthagyni, az enyémek hála Istennek nem ilyenek. Szerintem mindenki ismeri a saját gyerekét és el tudja dönteni, mi fér bele.

2012. márc. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!