Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek megeszi a gyermeke a...

Akinek megeszi a gyermeke a zabpelyhet, elsőre megette vagy valahogy rá kellett venni?

Figyelt kérdés

szeretnék valami "változatosabbat" a 2 éves gyerekem reggeli illetve vacsora menüjébe,mindig kenyér v zsemle v kifli,felvágottal,esetleg májkrém,vagy virsli.

próbálkoztam a zabpehellyel,kakaóssal,fahéjassal,persze tejjel,de amint meglátja a azt mondja nem jó.

és meg se akarja kóstolni.ne erőltessem akkor?


2012. márc. 6. 08:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Én kilenc hósomnak szoktam adni uzsira, nagyon szereti. Megfőzöm neki vízben, jó puhára, kb tíz perc alatt megfő, és nyers reszelt almával összekeverem, vagy vegyesen banánnal, körtével. Megkóstoltuk, és úgy tényleg nagyon finom. Ha csak tejben áztatod, nem puhul meg, és nagyon nehezen emészthető. Próbáld meg megfőzni, és gyümölccsel keverni.
2012. márc. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk sokat van zabos keksz. Imádja a kisfiam, és én is:)
2012. márc. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem olyan 9-10 honapos volt a kisfiam es szerettem kionteni a zabpelyhet ele a talcara es amig tettem-vettem a konyhaba o felcsipegette es megette, pakolgatta, nezegette es nagyon szerette. Lekototte akkar 40 percig is pont amig elokeszitettem az ebedhez valokat. Neha gyumolcsot is vagtam kozeje es igy jo volt tizoraira is. Egyebkent kb. 6 honapos kora ota ismeri az izt. A hippnek volt 6 honapos kortol adhato zabpelyhe. Kisfiam kedvence a bananos es a barackos volt. Ehez csak langyos vizet kellett onteni es elegge porra volt orolve. Azt hiszem 7+ honapos kortol mar darabosabb volt es ugyan ugy csak vizet kellett hozza onteni mert mar tartalmazta a tapszert. Ebbol volt mar ananaszos is meg minden fele kombinacio. Aztan 9 honapos koratol ezeket mar nem adtam neki hanem vettem rendes zabpelyhet es azota is azt eszi reggelire 3-szor egy heten. 2-szer tojast valamilyen formaba es a tobbi nap felvagott zsemlevel vagy kenyerrel. Meg mai napig szereti felcsipegetni. Neha sorba is rakja oket. :)) 2 eves
2012. márc. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk sem ment elsőre a zabkása (alnatura aprópelyheset - DM- használok, mert azt elég egy percre a mikroba tenni kis tejjel v vízzel), majd egyszer csak tettem bele mazsolát, amit imád, azóta meg szinte csak zabkását enne :) Erőltetni nem jó dolog, vagy kiváncsi és megkóstolja v nem.
2012. márc. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!