Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17+6hetes kismama vagyok. A...

17+6hetes kismama vagyok. A problémám az hogy alacsony a vérnyomásom, viszont a pulzusom magas. Van valaki hasonló gonddal? Mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

2012. márc. 5. 10:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Harmadik terhességem, ugyanígy voltam mindegyikkel és most is. Ez nem baj szerencsére, nem kell tenni semmit.

30 hkm

2012. márc. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is hasonló tüneteket produkálok. Az előző laboromnál már kicsit alacsonyabb volt a hemoglobin szint, úgyhogy a doki írt fel vastablettát. A biztonság kedvéért most néznek még egy vérképet. Amúgy az előttem szólónak igaza van, az alacsony vérnyomás nem olyan gáz, mintha magas lenne. Azért a legközelebbi terhesgondozáson említsd meg.

31 hkm

2012. márc. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne igyál kávét, ha ilyen van. A kávé nem igazán emeli a vérnyomást, csak a pulzusszámot. A lényeg, hogy sokat kell inni, mert ha nem iszol eleget, akkor az ereidben pang a vér, ezért alacsony a vérnyomás is. Ha esetleg nagyon leesne, hogy megszédülsz és gyors segítség kell, akkor sót kell enni, mert a Na-Clorid megemeli a vérnyomást és hipp-hopp jobban leszel! Nem sokat, néhány csipetet. Nekem is alacsony a vérnyomásom, bár a pulzusszámommal nincs gond, ezek nekem bevált módszerek. Mondjuk én kávézok is. :)
2012. márc. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Amúgy mennyire alacsony Neked?

Én most mértem: 108/60 volt, 85 P

2012. márc. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért magas a pulzusod, hogy ellensúlyozza az alacsony vérnyomásodat.

Tehát érzékeli a szervezeted, hogy kell egy kis plussz meló, a többlet vér keringetéséhez :)

Ha megszülsz, akkor visszaáll kis szíved a normális ritmusára.

2012. márc. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A pulzus terhességben fiziológiásan magas, a lepényi és magzati keringéshez ez egy elengedhetetlen változás. Pulzus csökkentésére csak akkor törekszünk, ha az tartósan 100-110 fölé emelkedik, van, aki akkor sem. Az alacsony vérnyomásodról a belgyógyásszal konzultálj, ez önmagában semmilyen terápiára nem szokott szorulni.
2012. márc. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem már terhességem előtt is megvolt ez a magas pulzus szám, alacsony vérnyomással párositva. Mentem is a háziorvoshoz és elküldött egy 24 órás ekg-ra. Csak nem tudtam már elmenni, mert a lombikozás miatt elment a sok szabim, meg nem is mertem már kéreszkedni. 2 hónapra rá meg spontán kismama lettem. És bizony bánom , hogy nem jártam utána, mert néha ngyon rosszul érzem magam. van, hogy 130-ra is felmegy a vérnyomásom meg 80/ 50 ilyenkor. Olyankor rengeteg vizet iszom és lassan hejre áll. De van, hogy a boltban sorbanállás közben jön rám, na az borzasztó. Most 38 hetes vagyok és vagy 2 hete nem éreztem ilyet. Hátha elmulik nekem is.

2012. márc. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 6. 09:15
 9/10 Babi0906 ***** válasza:
A vérnyomás inkább alacsony legyen, mint magas. A pulzust nem írtad mennyi, de nekem is mindig magyaráz érte a védőnő az orvos ,meg azt mondja, hogy nagyon is jó, végül is ketten vagyunk és sok szaklapban is olvastam, hogy ilyenkor jóval többet dolgozik a szíved és ezért magas a pulzus. nekem 90 körül van mindig, a védőnőnél csak magasabb :D
2012. márc. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nekem a 19 héten volt 94/62 Pulzus:96

ez is hagy némi kivetnivalót maga után,de nem most terhesség alatt fogom kivizsgáltatni. azt mondják a pajzsmiriggyel van probléma ha ilyen magas a pulzus.... nem tudom,de engem idegesít. kávét nem ihatok, rosszul vagyok tőle. marad a rengeteg folyadék!

2012. márc. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!