Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Néhány játékkal kapcsolatos...

Néhány játékkal kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

1.Mennyi idős a gyermeked? Kialakult már az önálló játszás nála? Mennyi időt játszik el egyedül?

2.Mennyi időt tölt egy nap gyermeketek játékkal? Ebből mennyit játszotok együtt?

3.Mennyi játékotok van? Ebből mikkel játszik szívesen, és mivel nem?

4.Mi az a játék, amit feleslegesnek tartasz, hogy van, mi az amit mindenképp beszeretnél még szerezni, és mi az amit sajnálsz, hogy nem volt korábban?

5.Hol játszik szívesen, van saját szobája saját játszósarka?


2012. márc. 6. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:

1. 7 hónapos, igen, játszik egyedül is, egy órát is elvan,mivel gyakorol a mászásra

2. szinte az egész nap, kivéve amikor eszik-alszik,sétálunk: fele-fele arányban egyedül és velünk

3. nem sok, csak változatos, csörgők, kisautó..mindegy csak színes és hangot adjon ki

4. felesleges: nincs nekünk, kedvenc: zenélős-villogós

5. nappali, szőnyegen

2012. márc. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1. másfél éves, Mindig is tudott egyedül játszani, kb 1-2 órát naponta (nem egyben) játszik egyedül


2. neki az egész nap játék. tv-t nem néz még egyáltalán. együtt sokat. neki játék a kinti sétélás, a boltban való vásárlás, vagy a fözés együtt anyuval, és ezt mind együtt töltjük, leülni együtt olyan 1-2 órát töltünk


3. van 2 doboz játék + 1 doboz fakocka + legó, ezeket elfeleztem és 2-3 hentente cserélem. mindegyikekel játszik.


4. lányomnak nem volt felesleges játéka, csörgökkel már nem játszik azokat eltettem, de mindennel tudott játszani, és most is tud. Minden ünnepre kap valami játékot. Mindig az életkorának megfelelöt. Most pl imádja a kisszéket, asztalt azt fog kapni.


5. Nappalinak egy sarka a játszósarok és van szobája is ahol szivesen játszik. de a konyhában is szeret lenni, vagy a fürdöben.

2012. márc. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Jó sok kérdés....:)

14 hós.

Igen ki,és elég sokat.Nem igényli az állandó társaságot sőt nem is szereti.Az evésen,alváson és a sétán kívűl minden időt játékkal tölt.Együtt a d.u. nagy részét töltjük és az estét lefekvésig.Kb 2-3 órát csak a naggyal töltöm.Nem írom le,hogy milyen játékaink vannak arra kevés egy délután és arra is,hogy mit szeretnék még.De egyébként mindenből éppen elég.A kocka és a zenélős játék a nagy kedvencek.Az elektromos hintát szívesen kipróbáltam volna,feleslegesnek semmit sem tartok.Van játszósarok a szobájában,de a mi hálónkban a kiságyában játszik a legszívesebben.Vagy rajtam:)

2012. márc. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1. 20 hónapos, fiú. kb. fél órát játszik el önállóan, de akkor is a közelébe kell lenni, kel hogy lásson.

2. Az alvás, a bevásárálás, a főzés idejét leszámítva játszik. Ez kb 8 óra, ebből úgy 6-ot együtt.

3. Szerintem elég sok játékunk van, a fel is elég lenne, de még mindig jóval kevsebb, mint a rokongyerekeknél. Nem szeretem a játékbolt van otthon helyzetet. Van kb 10 képeskönyvünk, és 10 kirakónk, ebbe van ez a fa formabeillesztős, két darabos párosítós, 6 és 9 darabos puzzle, ezeket nagyon szereti. Nagy sláger a műanyag állatfigura szett, az autók, ez is kb 10, a távirányítóstól a tologatós, platós pakolhatós teherautóig. Nagyon szereti a bevásrlókocsit, a műanyag gyümölcsökel, ételekkel. A bábokat, plüssöket ez is kb 5-5 darab. Nagy sláger a csúszda, a hinta, motor kint. Gyurma, ceruza, zsírkréta. Nem igazán szereti a fakockát, a formabedobót.

4. Felesleges nincs. Kis vonatot és egy elektoromos dömpert szeretnénk. Amit sajnálok, hogy nem volt az a bébitaxi és a pihenőszék.

Nincs, velünk alszik. játszósarka van, a nappaliban.

2012. márc. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1-2) Májusban lesz 3 éves. Már rég kialakult az önálló játszás. Bölcsiben van reggel 6:45-től 15:00-ig ott játszik, otthon pedig vagy játszik vagy rajzol és ezek közben nézi/hallgatja a TV-t. Közösen napi 1-2 órát. Hétvégén 4-6 órát. Egyedül napi 3-4 órát van el, míg hétvégén egész nap.

3) Nagyon sok. Egyik része az enyém volt (legok nagy része) másik részét pedig vettem neki. Mostanában Legora és a rajzolásra (akár a laptopomhoz tett rajzpadon is) van nagyon rákattanva.

4) Amikkel régen játszott, ilyenek a csörgők meg a többi nagyon kisgyerek játék. Más felesleges nincs, mert egyszer csak gondol egyet és játszik egy régebbi játékával. Nincs olyan amit be szeretnék szerezni, esetleg még több játékot és olyan sincs amit sajnálnék, lévén ami igazán kellett neki azt megvettem neki, akár ő, akár én akartam a fejlődése miatt.

5) Saját szobája van, ott azzal játszik amivel akar. Heti egyszer rendet teszünk benne, amúgy ott hagyja a játékait, ahol akarja.

22F

2012. márc. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1.3 éves kisfiú.kialakult már jó rég.régebben sokkal többet játszott egyedül,ost is de sokat igényli hogy foglalkozzunk vele.

2.egséz nap játszik,kivéve mikor mesét néz.és sokat játszunk együtt.amióta ovis az egész délután at övé.

3.sok játéka van,és semmi felesleges,van amiből sokat tanul,és van amivel csak játszik pl vonatpálya,autók.mostanában nem legózik,de az sem felesleges,lehet később arra is rá érez.

4.most egy biciklit szeretnék majd venni neki,benti játékai vannak.most kapott memória játékokat,puzzlékat.egy LÜK fejlesztő csomagot szeretnék meg beszerezni neki.sok jót halottam róla.

5.bárhol.van saját szoba,ott is szeret,de a nappaliban van a vonatpálya és a mi szobánkba is sok játéka van,de pl boltost a konyhában játszunk.

1.

2012. márc. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1. Kisfiam 2 eves (februari szuletesu). Kb. 20-30 percet kepes eljatszani egyedul.

2. Kisfiam bolcsodebe jar 1 eves kora ota reggel 9-tol delutan 3-ig. Emiatt nem tudom, hogy ez mennyire lesz a segitsegedre, de a bolcsibe rengeteg idot toltenek jatekokkal. Van kozos jatszasi ido es van amikor mindenki maga jatszik valamivel vagy alkot valamit. En 17 orakor erek haza es jatszunk kozosen 1 orat aztan en megyek a konyhaba vacsit kesziteni o meg eljatszik egyedul vagy a ferjemmel ha o raer. Vacsi utan szinten jon 1 ora kozos jatek. Ugyhogy napi 2 orat jatszunk kozosen hetvegen azert tobbet. A ferjem 15 orakor hozza el a bolcsibol igy ok jatszanak egyut 2 orat amig en hazaerek. Legtobbszor jatszoterre mennek vagy a kertben tevekenykednek ha az ido megengedi. Ma palacsintat fognak sutni mire hazaerek. Hat kivancsi vagyok… :))

3. Van par kisautonk, helikopterunk, repulonk es vonatunk, mentoautonk es domperunk. Ezeket imadja es szivesen jatszik veluk. Egy deszkat tamaszt az agynak es ezen engedi le az autokat sorjaban. Ez az egyik kedvenc elfoglaltsaga. Ezenkivul vannak epito jatekaink (lego Duplo, osszeepitheto muanyag nyuszik, szinszerint osszerakhato bogaraink, sima fa epito kocka), kirako jatekaink, muanyag gyumolcsos szortirozo dobozaink, kismotor, gyurma, rajzolo keszlet, matricak. Hirtelen ennyi jut eszembe. Ezek kozul a gyumolcsos szortirozo dobozok es a bogaras osszerako a legjobb ami lekoti es amivel egyedul is eljatszik meg velunk is szereti pakolni. A bogarakat sokszor el sem lehet venni tolle. Tobbszor vittuk mar bevasarlo korutra is. :) Amivel kozosen jokat jatszunk az a gyurmazas, kirako meg a matricazas.

Gyumolcsos szortirozo meg a bogarak (a 2 kedvenc):

[link]

[link]

4. Nallunk sajnos nem jott be a lego duplo mert csak pakolgatja de nem epit. Szetszorja meg dobalja. Egyedul a helikoptert repteti meg a rendor autot tologatja belolle. Remelem majd kesobb szeretni fogja mert en imadok legozni. :) “Rajzolni” sem nagyon szeret. Nem erdekli a ceruza meg a papir. A fa epito kockak sem jottek be nallunk. Azokat is csak szetszorja meg pakolja de nem a megfelelo celra hasznalja.

En feleslegesnek tartom a zemelo vilagito jatekokat. Amin meg kell nyomni egy gombot aztan a kutyu meg elzenel valamit mikozben villog. A fiam szerencsere nem is szereti ezeket es babakent sem ertekelte oket. Parat kaptunk ajandekba de ott prosodnak, parat mar eladtunk meg elajandekoztunk. Hogy valamink nem volt korabban nem sajnalom mert tuleltuk nelkule is de meg beszeretnek szerezni mindenkeppen a fiamnak egy futobiciklit a tavasszal es egy kerti csuzdat. Valamint szeretnek venni neki kis kertesz szerszamokat, hogy csinajunk egyut egy kis zoldseges kertet kozosen.

5. Kisfiamnak van sajat szobaja de a nappilban szivesebben jatszik. A szobaja az emeleten van ahol a mi haloszobank a napplai meg lent a konyha mellett. Gondolom mivel mi is lent vagyunk, megy a zene a nappaliba lent jobban szereti. Fent csak aludni szokott ahogy mi is. Meset is szeret nezni. Lefekves elott meg van neki engedve egy 30 perces mese. Mickey Mouse meg a Jungle Junction a kedvence.

Bocsi, kicsit hosszu lett.

2012. márc. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

kedves utolsó:


Hol vettétek a két kedvenc játékát a csemetének?

2012. márc. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia! A minap írtam egy cikket "mivel játsszon a gyerek " témában. Összehasonlítottam a hagyományos és modern játékokat, elmondtam a véleményemet a játék fontosságáról, illetve hogy szerintem mik a jó, fejlesztő játékok. A bejegyzést a blogomba írtam egy verseny keretein belül. Bemésolom a linket, ha tudtam valamit segíteni, kérlek dobj egy szavazatot a bejegyzés alján látható linken:)

[link]

2012. márc. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!