Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Problémás örökbefogadással...

Problémás örökbefogadással kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Kisiskolás az örökbefogadott fiunk(pici babaként fogadtuk örökbe),pár napja el kezdett hívogatni a vér szerinti anyukája,hogy segítsek rajta anyagilag,mikor azt mondtam,hogy nem áll módomban ,akkor elmondott mindenféle nem korrekt,megbízhatatlan embernek,hogy én most nem segítek rajta,mikor ő annak idején nekem adta a gyerekét.

A telefonszámomat onnan tudja,hogy nyílt örökbefogadás volt és ott rajta van a lakcím is,ez alapján deríthette ki.

Nagyon felkavart a dolog,nagyon rossz érzések keringenek most bennem.

Imádott fiam pedig ezt mondja,mert valamit nem engedtem meg neki reggel :-( "Nem kell nekem ilyen hülye anya,mint te!"

Később persze mondta mikor rákérdeztem,hogy ezt komolyan gondolta e,hogy dehogynem kellek neki...

Annyira pocsékul érzem magamat...


2011. okt. 17. 10:04
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A kérdés pedig,hogy ti hogy állnátok egy ilyen helyzethez?
2011. okt. 17. 10:11
 2/14 anonim ***** válasza:
Telefonszámcsere minél előbb! A kisfiad jobb ha nem lát ebből semmit, nagyon felkavarhatja, valószínűleg azért volt veled undok.
2011. okt. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Érdemben sajnos nem tudok segíteni, de szerintem nem volt "szép" az örökbe adótól, hogy Titeket keresett meg a pénzügyi problémájával.

Biztos úgy gondolta, hogy mivel hálásak" vagytok a Kisfiúért így nem fogtok nemet mondani.

Tud mivel zsarolni.

Semmiképpen ne engedj neki,mert ha egyszer beadod a derekad akkor mindig nálatok fog kopogtatni pénzért és akkor már sokkal nehezebb lesz lerázni. Ne legye ez miatt lelkiismeret furdalásod!


HA zaklat akkor szerintem a gyámügyesektől kérhetsz tanácsot, hogy ilyen esetben mi a helyes megoldás.


A kisfiú pont abban a korban van (kiskamasz) amikor meggondolatlanul beszélnek és lázadnak.

Biztosan rosszul esett (főleg az időzítés miatt)

Ilyeneket a nem örökbefogadott gyerekek is mondanak!


Ne vedd a szívedre!

2011. okt. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Akkor csengett a telefon az autóban ma reggel mikor vittem a kisfiamat,nem mondtam neki semmit,de érezhette ,hogy valami nagyon nincsen rendjén a lelkemmel,mert majdnem sírni kezdtem a telefonbeszélgetés után.


Igen lehet,hogy ezért volt ilyen velem a kisfiam,mert közvetlenül ezután mondtza,hogy kiszálltunk a kocsiból,nem bolond,hogy ne venné a jeleket...

2011. okt. 17. 10:13
 5/14 A kérdező kommentje:
Tudom perzse,hogy ilyenek a nem örökbefogadottak is :-),a hugomnak 3 fia van ,a legnagyobb 12 éves,nem is gondolnám,hogy az örökbefogadottság miatt mássabb egy gyerek,csak azért esett nagyon rosszul,mert annyira mindent meg akarunk adni neki és mégis ilyent mondott.
2011. okt. 17. 10:16
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Felháborító...jó, hogy nem azt mondja, hogy Te erőltetted, hogy eldobja magától a gyermekét. Nem jótékonysági intézet vagy, amit akkor csapol meg, ha szüksége van rá, hanem az Anya, aki megmentette a gyermeket, aki nem kellett neki. Minimum, hogy cserélj telefonszámot, reméljük más intézkedésre nem lesz szükség.
2011. okt. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Szerintem többet nem fog jelentkezni,mert ma reggel felháborodottan végül lecsapta a telefont,de ha pénzt nem is kapott azt elérte,hogy iszonyatosan elrontotta a napomat.


Úgy beszélt velem,hogy úgy éreztem,hogy én valami erkölcstelen,csaló vagyok,sikerült lelkiismertfurdalást keltenie bennem,a gyerekről egy szót sem kérdezett,holott mondtam neki,hogy éppen orvoshoz megyünk.

2011. okt. 17. 10:48
 8/14 A kérdező kommentje:

Soha ne mondjam el a gyereknek,hogy próbálkozott ezzel a vér szerinti anyukája?

Általában,az esetek nagy többségében felnőttként fel szokták keresni az örökbefogadott gyerekek a szüleiket,illetve nyílt örökbefogadás esetén a szülő is felkeresheti a gyereket ,hiszen tudja hová került,nem nehéz megkeresnie,valószínű majd lecseng bennem a dolog és jobb ha nem mondom el később sem...

2011. okt. 17. 10:52
 9/14 anonim ***** válasza:

először is, várd meg, amíg megnyugszol és igazán józanul át tudod gondolni a dolgokat, de addig a fiadnak semmit ne mondj. Biztos tud arról, hogy örökbefogadtátok, de ezzel a kérdéssel ne terheld őt, nem is hiszem hogy valaha kellene, én nem mondanék semmit rosszat az örökbeadónkról hacsak nem nagyon muszáj, csak annyit amennyi szükséges (persze hazudni sem lehet, nylván).

Ha civil szervezet segített nektek az örökbefogadásnál, azonnal keresd meg őket, ők majd helyreteszik az örökbeadót. Neki ugyanis TILOS benneteket keresnie. A fiad teheti meg 18 évesen hogy kezdeményezi a kapcsolatfelvételt, ha Ő szeretné.

Ha nincs ilyen civil szervezet, és fennmarad a probléma, talán a gyámhivatal segíthet (bár erre nem vennék mérget)

Végső soron nektek kell a sarkatokra állni, de tudom hogy ez nagyon megviselhet, de az örökbeadónak NINCS JOGA keresni benneteket, pénzért meg pláne nem.

A telefonszám csere nem biztos hogy jó ötlet, ilyen alapon akár el is költözhetnétek, hiszen a címeteket is tudja. Kitartás!

egy szintén örökbefogadó

2011. okt. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondoltam,hogy nem mondok semmit.

Viszont felmerült bennem,hogy majd a fiamnak ő fogja sérelemként elmondani,hogy milyen egy gonosz nő vagyok én ,mert jelentkezett nálam segítségért és nem segítettem rajta.

Vagy szégyellni fogja később ezt ?

2011. okt. 17. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!