Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ciki ha egy...

Szerintetek ciki ha egy gyerekre még 7 évesen is azt mondják hogy iskolaéretlen és csak 8 éves korában kezdhet? Persze csak ha akkor megfelel

Figyelt kérdés
nincs itt már azzal gond hogy a szülők nem foglalkoznak a gyerekkel?
2012. márc. 8. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az lenne a gond, ha ennek ellenére mégis suliba küldenék és ott rosszul érezné magát, negatív tapasztalatopkkal, gúnnyal, lenézéssel kellene szembesülnie. Egy év nem a világ és emiatt nem indulna hátrányból. Amúgy az iskolaérettség fizikai leginkább, közrejátszik állóképesség, fogváltás, koncentráció, a szülői odafigyelének vajmi kevés köze van hozzá (akkor jó pár tesvír gyereke sose lehetne iskolaérett...).
2012. márc. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ciki az, ha valaki azért mert egy ismerősének, rokonának ilyen problémája van kibeszéli és próbálja lehúzni.Még ha anonim is.7 évesen mindenképpen elküldik, kivéve ha valami speciális probléma áll a háttérben. Többnyire betegség miatti nagyobb lemaradás áll a háttérben esetleg hiperaktivitással párosulva. Ezekkel a problémákkal fejlesztő pedagógusok foglalkoznak (ők is mérik fel a gyerekeket). Nem feltétlenül a szülő hibája ez a lemaradás. Egy egészséges gyerek 7 éves korára különösebb szülői ráhatás nélkül is iskolaéretté válik. Gondolom a szülők nem mondanak el mindent a családnak és a jóakaróiknak. Hiszen ezt a legegyszerűbb. Szörnyülködni, hogy milyen nemtörődöm szülők is ők.
2012. márc. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

hát nem tudom, az én időmben (nem volt olyan régen) leginkább 6 évesen mentek suliba, akkor kezdett divatba jönni a fogjuk vissza egy évet, de akkor is, nehogy már egy 8 éves rosszul érezze magát a suliban, sztem ott igen is a szülő is hibás, mármint az akiről a kérdésem szól, a konkrét családban (nem akarok általánosítani) de a gyerek csak nyűg, ha hazaérnek a szülők egyik tv-zik másik udvaron pakol csak ne kelljen bent lenni, a gyereket csak szidják sosem dicsérik, nem vonják be pl főzésbe stb (kiscsaj) kicsit félénk ugyan de bátoríthatnák szóval én teljesen máshogy nevelem az enyémet ami nem mondom hogy jobb csak nekem furi hogy ennyire mások.

ma megrökönyödtem az oviban egy szülő úgy beszélt a gyerekével hogy iszonyat (ő is kislány volt) nem is értem, zsarolta fenyegette, egy 3 évest? anyám mi lesz így belőle, na de nagyon elkanyarodtam , még várok tapasztalatokat véleményeket, köszi

2012. márc. 8. 12:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha csak 8 évesen kezdhet, ott valami más problémának is lennie kell, mert az adott év aug. 31-ével betöltött 7. életévben kötelező az iskola. Speciális esetekben, szakértői véleménnyel lehetséges az, hogy az 1. osztályt elkezdi ugyan a gyermek, de főleg fejlesztő foglalkozásokat kap. Tehát nem lesz bizonyítványa az 1. évről.

Az én alsós kollégáim biztosan tudnának neked mesélni, hogy nem véletlenül küzdenek azért, hogy be kellene tartani, amit megtanultak, hogy az iskolaérettség 7 és 9(!!!) éves kor között következik be valamikor.


Én felsős tanárként ebből "csak" annyit érzékelek, hogy az iskolaéretlen gyerek végigküszködi az alsót, sorozatos kudarcok érik, mire 5.-es lesz az iskola szót is utálja, hisz eddig nem sok sikerélményt adott neki.

2012. márc. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tudod mikor én voltam tini, és egy anyuka kiabált az utcán a gyerekére, megjegyeztem anyunak, hogy miért kell ezt így ? Anyu mondta, hogy nem tudjuk mi áll a háttérben, nem tudhatjuk, ne bíráljak ! Magamban nagyon csodálkoztam, hogy lehet egy gyerekhez így szólni. No már van nekem is kettő, és tudom. Egyszerűen az idegi fáradtság ami többek közt gyereknevelésből is adódik, és hogy a gyerek húzza húzza, bizony bepöccen az ember néha.


No de a kérdésedre, az, hogy valakivel kevésbé foglalkoznak, sőt akivel kimondottan csúnyán viselkednek is lehet érett iskolakezdésre 7 évesen.

Lehet, hogy fentáll valami probléma, amire viszont ezek a szülők nem figyelnek sajnos fel, hogy a gyereknek kellene némi fejlesztés. Ezt viszont nagycsoportban felmérik már, és javaslatot adnak a szülőknek, hogy melyik irányba érdemes menni fejlesztésért.

2012. márc. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!