Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az nembaj, ha a 2 éves fiam...

Az nembaj, ha a 2 éves fiam állandoan a thomas a vonat mesét nézi?

Figyelt kérdés
ha itthon vagyunk alig akar játszani,állandoan csak ezt a mesét akarja nézni.mit csináljak?nembaj ez?

2012. márc. 8. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán jó, ha nagyon sokat néz mesét. Persze nem akarlak lehurrogni, az én lányom 2 és fél éves lesz, és néha ő is néz. Próbálj mondjuk Thomasos játékot, vagy mesekönyvet venni neki, esetleg egy kis Thomast vegyél, és építsetek mondjuk mesekönyvből, vagy kirakóból alagutat neki stb....
2012. márc. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én kislányom kisvakondot nézi, én úgy vagyok vele hagy nézze ha két órán keresztül akkor addig rossz idő van kinn nem tudunk sokat lenni, építéssel játékkal amx 10 percekre tudom lefoglalni, reggel 7- este 7-ig napi 50 perc alvással nincs az az anya aki fenntartja az érdeklődést nyűglődés nélkül. Majd elmúlik ez a korszak is engem nem zavar.
2012. márc. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően támogatom a TV nézést, de ez baj amit leírsz.

Fontos a TV is a maga módján, de ne feledjük az nem interaktív. A TV nézés nem menjen a hagyományos játék rovására. Legyen egy napi maximum keret (pl 4x30 perc) és ha ez állandó akkor pár nap toporzékolás után elfogadja az új rendszert. Arra is jó, hogy fegyelmezési eszköz lesz. Ha nem viselkedik jól akkor ugrik az egyik napi adag.

2012. márc. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szabj neki korlátokat, mert a gyerekek nagy függővé tudnak válni. És a túl sok tévénézés nem annyira jó elfoglaltság. Nincs vele baj, csak napi 2x1 óránál ne legyen több. Illetve szakemberek szerint inkább csak 2x fél óra az elég.


Mondom ezt úgy, hogy az enyém is nézi szinte minden nap 1-2 órát a meséket. Mondjuk ő már 3 éves, de egy éve kezdtük mi is. Őszintén szólva ehhez a mai világhoz tartozik ez is. Majd a számítógéppel is vigyázni kell, mert az is hasonló témakör.

2012. márc. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nálunk is olt ilyen,és elmúlt.most 3 éves,és kéri ugyan a mesét de pár perc után elmegy,kivéve ha beteg.szabj határt,délelött egy óra és délután egy óra,közben próbálj csalogatni azokkal amiket szeret,pl olvasás rajzolás,építés,fogocska,bújócska,bármi.vannak időszakok amikor bizony igénylik hogy állandóan velük kell foglalkozni,ez is elmúlik,ha van türelmed.vegyél neki thomasos játékokat ha ezeket szereti,vagy thomas könyveket ujságokat,ezekkel az én fiam órákig el van.
2012. márc. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 princessluna33 ***** válasza:

húzd ki a készüléket!!! a tv ilyen korban(de idősebben se) ajánlott! sőt az orvosok egyenesen ellenzik!

húzd ki azt a zsinórt!!!

2013. ápr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!