Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Néz mesét a két évesed? Mit?...

Néz mesét a két évesed? Mit? Naponta hányszor és mennyi ideig?

Figyelt kérdés
2012. márc. 8. 22:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Pont kétéves szülinapja előtt egy héttel kezdte érdekelni de csak és kizárólag a kisvakond:) Órákig képes lenne nézni átestünk a ló túlsó oldalára, eddig kis szabadidőre vágytam de most meg zavar hogy sokat nézi,rossz idő van ahoz, hogy órákat kinn legyünk, tanulnom kell ezért nem zavar ja mondjuk akár két órán keresztül is nézi jókat nevetgél rajta majd ha jó idő lesz nem ül előtte.
2012. márc. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem. Nem érdekli. Bezzeg a Híradó...
2012. márc. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Disney és Minimax meséket néz, jobban mondva hallgat, mert játszik vagy rajzol közben. Nem köti le a TV még annyira, néha-néha felpillant, de inkább mással foglalkozik, csak háttérzaj miatt van szükség ezekre.

Napi 3-4 órát van így el, azt is egyhuzamban, mert ezalatt dolgozok a saját szobámban, ő meg így elvan egymaga.

22F

2012. márc. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kedves 22 éves apuka! Nem akarok beleszólni a gyereknevelési elveidbe, de korántsem normális, hogy egy 2 éves gyerek 3-4 órát van egyedül, értem ez alatt azt, hogy irányított foglalkozás nélkül. Nem való még neki sem a Disney sem a Minimax csatorna, sem az ilyen hosszú egyedüli szöszmötölés. Végigültél már kb 1 óra hosszát ezeket nézve? Ha nem, akkor tedd meg, és látni fogod, mi megy a gyerekednek "háttérként"!


Az én legkisebb lányom most 2 éves, és még mindig nem ül le szinte soha a tv elé. Volt már rá példa, hogy beraktam a Teletubbiest, mert az neki való, de azt is kb. 10 percig nézte, utána jön megy a lakásban. Néha a neten megnéz egy-egy Bogyó és Babócát (kb 5 perc), vagy egy rövid Vakondos mesét, de ezt is csak akkor ha eszembe jut.

Amit viszont egész nap nézne, az a saját magáról készült videó, vagy más igazi kisbabáról készült képek, filmek. Azokat imádja:)

2012. márc. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4-es: Igen, végigültem, mert az én régi meséimet "nézi" (Oroszlánkirály 1-2, Toy Story 1-2, Aladdin... stb.) amiken én is felnőttem. De ahogy írtam, nem nézi, inkább csak hallgatja őket, mint ahogy jó pár Halász Judit meg Alma együttes, meg 100 folk celsius zenéket is, miközben mást csinál. Sajnos kényszerűségből kell ezt csinálnom, mert nappali tagozatos vagyok, valamint egyedül nevelem, nincs más támaszom saját magamon kívül, így valamiből meg kell élnünk és a kislányom bármikor átjöhet hozzám, sőt elég gyakran átjön. Reggel 7-től délután 2-3ig bölcsiben van, ott el van a játszópajtásaival, tehát elég sok időt tölt társaságban, és a hat bölcsis néni is 14 kisgyerekre vigyáz, így tudnak ők figyelni az irányított foglalkozásukra.

Megszokta már ezt, hisz 1 éves kora óta ez a helyzet. Amúgy meg idén lesz 3 éves, bár ez most nem számít.


Anyum szerint én is hasonló voltam, mindig eljátszottam egyedül kicsi koromban, pár évesen, nem igényeltem külön foglalkozást. Mostanában a kislányom egyre többet rajzol, Legozik, kirakósozik, ezekhez nem kell neki segítség, sőt néha elküld, hogy ő már "nagylány" nem kell felügyelet.

2012. márc. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
akkor ezzel a kislánnyal tulajdonképpen egész nap nem foglalkozik senki? úgy értem 7-től 2-3-ig bölcsi, utána még 3-4 órát "egyedül" van? így kell érteni?
2012. márc. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom most lesz 2 éves és csak most kezdte el érdekelni a tv-ben a mese, abból is főként egy: A Dora, a felfedező. Oda van érte, mert kapott karácsonyra egy ilyen babát, ami beszél meg énekel. És az nagyon tetszik neki, hogy a Dóra baba a tv-ben van! :) De azért már más érdekesebb meséket is megnéz már, de nem kötik le annyira...
2012. márc. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26 hónapos fiam is néz meséket (Micimackó, Pimpa, Kisvakond, Thomas, Pingu, Sam, Bob, Bogyó és Babóca), vacsora után 30-max. 60 percet. Mindig csak akkor ha kéri, van, hogy 2-3 napig eszébe sem jut.
2012. márc. 9. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

6-os: Durván nézve igen. A bölcsiből hazahozva megfőzök neki vagy játszunk, attól függ, hogy milyen nap van. Aztán jön 3 óra munka, majd foglalkozás lefekvésig.

Szombat és Vasárnap nagy részt egész nap vele vagyok.

2012. márc. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2 eves es vacsora utan nez meg egy 20-25 perces meset amig en elpakolom kint az asztalt, bepakolom a mosogatogepet es gyyorsan felmosom a konyhat. Addig a ferjem megcsinalja furdovizet meg eloszedi az agynemujet stb. O addig meset nez. A kedvence a Mickey Mouse, Barney, Jungle Junction. Napkozben nem lat tv-t mert reggel 9-tol delutan 15-ig bolcsiben van mivel dolgozunk. 15-kor a ferjem megy utanna es mennek a jatszoterre vagy jatszohazba, esteleg fagyizni, tekeregni vagy otthon a kertben jatszanak ha az ido megengedi. En 17 orakor jovok haza es orulok, hogy leulhetek vele jatszani, epiteni, kirakozni, gyurmazni mert egesz nap nem lattam. Igy eszebe sem jut a tv. :) Hetvegen csaladi programokat vagy baratos-babas programokat szervezunk igy akkor nem nez tv-t mert legtobbszor otthon sem vagyunk.
2012. márc. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!