Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ébred mostanában szinte...

Miért ébred mostanában szinte minden éjjel/hajnalban a régebben mindig jól alvó 2 éves Kisfiam?

Figyelt kérdés
Nemrég múlt kétéves, kiegyensúlyozott, vidám gyerek, és napközben sem alszik már. Ez korábban sem volt jellemző rá, így viszont általában este 8:30-tól reggel 8: 30-ig is végigaludta az éjszakát. 1-2 hete kezdte, és mostmár zsinórban 5. napja, rendszerint hajnal 3 és 4 között sírva ébred, azonnal közénk/át akar jönni, és addig hisztizne, amíg ezt el nem éri... pedig ilyet sosem csinált azelőtt. Csak a fogzásra tudok gyanakodni, (az utolsó 4 van még hátra), mert napközben nyáladzik, rágcsál. De ha fájdalom ébreszti fel, köztünk miért nyugszik meg? Ennek ellenére van, hogy két órába is beletelik, míg visszaalszik. Olyankor viszont már viháncol, és közli, hogy jöjjünk ki játszani.. Van vkinek egyéb ötlete? Esetleg rémálom zavarná fel? Mikor lesz ennek vége??
2012. márc. 9. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Első körben a háziorvos lehetne megkérdezni, aztán gyermekpszichológust.

De persze lehet , hogy olyan egyszerű dolog is orvosolja a dolgot mint, hogy később megy aludni, estefelé kevesebbet iszik/eszik, vagy meg hallgatni ilyen tájban van e valami hang a szobájában. A barátnőm gyermeke pl. rendszeresen 5:00 ébredt és rájöttek hogy a szomszéd lakásban (panel) ekkor kukorékol az órája. :D Rendes volt a szomszéd utána lecserélte :D De én 3 évesen minden éjfélkor felriadtam fél éven keresztül senki nem tudja miért és aztán egyszer csak elmúlt.

2012. márc. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van mostanában.

2 éves kislány, nappal még alszik. Éjjel többször ébred, van, hogy sírva. Ilyenkor elég nehéz megvigasztalni.

Lehet, hogy a foga, mert egész nap a szájában turkál.

2012. márc. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudjatok, tudom, hogy nem a kérdésre válaszolok, de hogyhogy egy 2 éves nem alszik napközben??? Pedig ez nekik még nagyon fontos. Mi lesz az oviban? Ott is alszanak...
2012. márc. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egészen kicsi kora óta (1 év körül) egyáltalán nem igényelte a napközbeni alvást, akármit, akármeddig, akárhogy próbáltam... Kérdeztem anno a gyerekorvost és a védőnőnket is, azt mondták, addig nem kell aggódni, amíg szépen fejlődik és kiegyensúlyozott a viselkedése. Ez pedig így van, nála fejlettebb, kedvesebb gyerek nincs a világon.:)Állítólag ez is típus kérdése, nem kell erőltetni, ha semmi haszna nincs. Sztem mivel meg volt a napi 12 órája (egyben, éjszaka), nem is kellett Neki több. Az oviban majd lehet azért lesz más, mert ott korábban kell kelteni, és az is lehet, hogy követi majd a többieket. Most viszont hiába kel éjjel, inkább reggel pótolja be úgy, hogy alszik 10-ig is, de nappal akkor sem.. Nem tudom, van-e értelme direktbe felkelteni korábban, hiszen örülök, ha végre visszaalszik..
2012. márc. 9. 12:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért a pszichológus még kissé túlzás...

2 évesen a gyerekek már álmodnak, sokkal intenzívebben dolgozzák fel a napi történéseket mint mi.

Ráadásul sokan félnek a sötétben, az én fiam 23 hónapos kora óta sólámpa fényénél alszik, mert ordított, hogy ne hagyjuk egyedül a szobában, és látszott rajta, hogy nem hisztizik, hanem valód félelemről van szó!

2012. márc. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A pszichológus nem egy mumus. Mindenki fél mert az amerikai filmekben azt látja, hogy oda hibbantak járnak. Pedig igazából csak egy lelki tanácsadó aki a gyermek/ felnőtt viselkedésből nagyon sok mindent le tud szűrni. Nem egy esetben ha időben oda kerül a gyermek nem lesznek mélyebb problémái. pl. most még csak felébred aztán majd 13 évesen szorong. Persze nem kell azonnal oda rohanni, de javaslatként szerintem igen is megállja a helyét, főleg ha a család majd nehezen viseli ezt a helyzetet.
2012. márc. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5. vagyok. Én is tudom, hogy nem mumus, jártam pszichiáterhez korábban.

Ettől függetlenül azt gondolom, a kérdező által leírtak bőven beleférnek az életkori sajátosságokba.

2012. márc. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!