Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Családban nagyszülő távozását...

Családban nagyszülő távozását (halálát), hogy mondanád el egy 5 évesnek?

Figyelt kérdés

Sajnos súlyos állapotban élet-halál között van az apósom és a fiam keresi, mondtuk neki, hogy kórházban van. Ő neki a doktorbácsi és a gyógyszerek a gyógyulást jelentik. Nem tudom mit fogok neki mondani, ha eltávozik a papája. :((

Az ő érettségének megfelelően, hogy lehet ezt elmondani?


2012. márc. 10. 21:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg bekövetkezne (bár ne) mondhatod neki azt, hogy a papa már nem jön vissza, mert felment az égbe és onnan nézi, hogy mit csinál. Vagy hogy a doktor bácsik sajnos nem mindig tudják meggyógyítani az embereket és a papa súlyos beteg volt, sajnos nem sikerült és nem jön vissza többet. Mindenképp olyan megfogalmazást, ami az ő értelmi szintjének megfelelő.
2012. márc. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%

elmondanám, hoyg meghalt. Biztos hallott már a halálról. Ha kérdezné, mondanám hoyg már nem él, az életének vége lett. Elmondanám, hogy mindenki meghal. Aki születik, meg is hal.

Biztos sok halottat látott már atévében, a mesékben is szerepel a halál.

Ha vallásosak vagytok, akkor a szerint kiegészíteném.

Akinbek elfogy az élete azonmég a doktor bácsik sem segíthetnek.

A doktor bácsi neki sem az egészséget hanem a betegséget jelenti. Csak reménykedik, de sejti ő már, hogy meghalt. Megérzik.

Nekem 7 évesen halt meg mamám. Anyukám mondta, kicsit sírtam. A barátnőm átjött, kérdezte miért sírok, megmondtam. Csak nézett.

Elmentem a temetésre, gyászoltam is, kis szalaggal.

2012. márc. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Vidd el elbúcsúzni akórházba, és ha kijöttök, mondd el, hoyg nagyon-nagyon beteg. Ha kérdi:-meggyógyul? Mondd: "reméljük"
2012. márc. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Sajnos nem lehet bemenni hozzá senkinek altatásban van már 1hete. Hirtelen lett rosszul, 9 napja még együtt játszottak. :(((
2012. márc. 10. 22:02
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

4 éves volt a lányom,amikor az apukája meghalt. Elmondtuk neki,hogy nagyon beteg volt,és a doktor bácsik nem tudták meggyógyítani. Olyan messzire ment,ahonnan nem tud hazajönni. De az emlékeinkben mindig velünk van.

Kereste ugyan néha,de ilyenkor az emlékeinkről beszélgettünk vele.

2012. márc. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha esetleg bekövetkezne (bár ne) mondhatod neki azt, hogy a papa már nem jön vissza, mert felment az égbe és onnan nézi, hogy mit csinál


Sose mondanék a gyereknek ilyesmit mert ez félrebeszélés. A gyerekeknek ugyanis több esze van mint azt egyesek hiszik. El kell neki mondani, hogy a papa annyira beteg lett és már a doktorbácsi sem tudja sajnos meggyógyítani, ezért meg fog halni. Ezek után elég sok kérdése lesz a halállal kapcsolatban, de sokkal jobb ezt világosan közöli, mint azzal handabandázni, hogy "felment az égbe". Ebből ugyanis azt szűrheti le a gyerek, hogy ez a papa döntése volt és sokkal komolyabb frusztrációt szülhet benne.

2012. márc. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos 2 éve átéltük ezt,és a mama nem kórházban halt meg hanem otthon,a kicsi látta is őt.Jött mentő,de már hiába.Én is megijedtem mit mondjak neki,felhívtunk egy gyerekpszichológust,aki azt javasolta,mondjuk azt hogy sajnos meghalt és az égben van a lelke,és szereti,látja.A lányom nem tudta elképzelni hol van a teste,ezt fogadta nehezen,hogy el van temetve.Zökkenőmentesen átvészeltük,hiszi hogy a mama hallja őt,anyáknapján még verset is mondott.2 év után is mondja hogy hányzik.
2012. márc. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondanám, sőt beszéltünk is már erről, hogy aki nagyon nagyon öreg, vagy nagyon nagyon beteg, az már fáradt, és elmegy a Menyországba. Oda csak ők mehetnek, csak ők tudják az utat, és szeretnek ott lenni, mert igazán jót pihenhetnek.

Azt pedig ne várd el, hogy totál mindent megértsen, és, hogy ne gyászoljon a maga módján. Ő is átesik ezen, engedjétek átérezze ha szomorú, és válaszoljatok kérdéseire, mert ha nem, úgyse hagyja nyugton a témát. Hamarabb túl lesztek úgy.

Sajnálom a helyzeteteket !

2012. márc. 11. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a temetésre nem vinném ki, és később ha mentek már vele is a temetőbe, nem mondanám el még, hogy itt van a nagypapa, hanem csak, hogy ez egy szokás, hogy ide hozunk neki virágot. De azt, ne képzelje a gyerek, hogy a papi ott van, mert az borzasztó agyalást kezdeményezne nála. Évek alatt pedig ahogy nő, majd másképp áll már a dolgokhoz, megérti, nem ijed meg stb.
2012. márc. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
7. vagyok.Mi se vittük ki a temetésre,azért is nem mert hamvasztás volt és nem is tudtuk volna elmagyarázni jól ezt a dolgot,meg úgy gondoltuk nem kell még neki kinn lenni.De egyfolytában kérdezte hogy oké a lelke az égben van de hol a teste.Mi elmondtuk hogy a test egy ruha a lélekneknek,ez a hasonlat jutott eszembe,és leveti ha eljön az idő.A testet pedig eltemetjük.Kivittük a temetőbe utána,és hajtogatta a koszorúkat azt hitte látja majd a testét,de sikerült átbeszélni vele.A lányom nagyon szoros kapcsolatban volt a mamájával,de sikerült túllendíteni a dolgon.
2012. márc. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!