Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Atópiás dermatitisz miatt is...

Atópiás dermatitisz miatt is jár az emelt családi pótlék? Pár kérdésem még lenne a betegségről!

Figyelt kérdés

Kisfiam 3,5 éves. Már újszülött korában diagnosztizálták az atópiás dermatitiszt.

Sajnos kezelni csak a tüneteket tudjuk, mert nem tudni, hogy mi okozta.

Azt mondják, hogy ennyi idős gyereknél még nem igazán csinálnak allergia vizsgálatot :O


Sok szteroidos krémet kapunk,amit már nem szeretnék kenni, mert félek tőle.

De akkor mivel kenjem?

Nektek mi használt?


Főleg a fül mögött, hónaljban, köldökben, lábujjak között jelentkezik és nagyon viszket neki :(


Köszönöm előre minden jó tanácsot!


2012. márc. 12. 21:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

2 éves + 4 hónapos a kisfiam, súlyos atópiás dermatitiszben szenved.


JÁR RÁ AZ EMELT CSALÁDI, csak keresni kell egy magánbőrgyógyászt, ugyanis amúgy nem igazán foglalkoznak vele, mert általában ételallergiával párosul, arra meg csak bizonyos kor felett jár(na) az emelt családi.


Nekünk pici kora óta problémás a kisfiam bőre, de olyan szinten eldurvul nála a probléma időnként (nagyjából tünetmenetes egyszer volt eddig 2 hétig kb.), hogy pl. egy herpesz fertőzéssel kórházba kerültünk, lehet olvastad már itt a sztorinkat, mert egy kérdésre megírtam.)


Nem igaz, hogy nem csinálnak allergiavizsgálatot, másfél éves alig múlt a kisfiam, mikor voltunk: por-, tej-, tőkehal (4-es); tojásfehérje (sárgája elvileg nem, de ha 1 csöppnyi fehérje is van pl. egy kalácsban, már kiüti, úgyhogy...).


Mivel 2 éves elmúlt a kisfiad, már nemcsak szteroiddal tudnák kezelni, hanem ezeket a gyerekeket általában a Protopic-ra állítják be. (Mi most ezt próbáljuk. Persze egyik mellékhatása a herpesz, úgyhogy újra herpeszes lett a fiam, szerencsére, mivel most elég jól rendbe tudták tenni a bőrét, gond nélkül átesett rajta.)


Aztán egy bőrgyógyász nagyon jó testápolót, zsírozót össze tud állítani. És nem mindegy, hogy teszem azt egy 2000 Ft-os kenőcsből elhasználsz heti hármat, vagy a 600 Ft-os zsírozóból havonta egyet.


Eleinte kicsit macerás a sok orvos, megtalálni a megfelelőt, de ha az ember rátalál a megfelelőkre, akkor minden rendben lesz! Ilyenekre készülj pl., hogy fül-orr-gégészhez is menni kell, nem-e a mandulái okozzák a problémát.


És még egy: bár nekünk nem igazán használ semmi, de itt jó ötleteket adtak "ekcémás gyerekek" témakörben egymásnak az anyukák, talán érdemes rákeresned ezekre a kérdésekre.


Bocsánat, hogy csapongok, de már annyi minden történt ezalatt a 28 hónap alatt velünk, hogy megpróbáltam összeszedni, ami igazán segítségedre lehet.

2012. márc. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló!


Köszönöm a sok tanácsot!

Sajnálom, hogy a Te kisfiad is ebben szenved! :(

Sokat segítenél, ha tudnál igazán jó orvost találni, hogy ne kelljen vaktában tapogatózni. Akár priviben is...


Azt megmondanád, hogy érdemes-e az emelt csp-t igényelni?

Mennyivel lesz több?

Érdemes a papír-köröket végigfutni?

2012. márc. 13. 15:15
 13/18 anonim ***** válasza:

6.vagyok.Sajnos a 14 év alatt volt időm utána nézni és elmélyülni a témában.Normál atópiás dermatitiszben NEM JÁR EMELT CSALÁDI!!!!!

Abban az esetben jár ha a dermatitisz valamilyen ételallergia kísérő tünete,illetve ha a dermatitisz szövődményeként a következő diagnózisok felállíthatóak

) Borgyógyászati betegségek

1. Psoriasis vulgarisból, atopiás dermatitisbol, ichtyosisból vagy más dermatozisból kialakuló erythroderma,

epidermolytikus hyperkeratosis.

2. Langerhans sejtes histiocytosis. Xeroderma pigmentosum.

3. Epidermolysis bullosa simplex (kiterjedt forma) és dystrophica.

4. Súlyos kiterjedt borgyógyászati kórképek (1 éven túl gyógyulók vagy csak remissioba hozhatók) a betegek

naponta többszöri kenocsös kezelést, kötözést igényelnek.


Ha bővebben érdekel mire jár itt megtalálod:

5/2003. (II. 19.) ESzCsM

2012. márc. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Off:


Utolsó előtti vagyok: az utolsó válaszolónak: hát sajnálom, hogy nektek nem sikerült elintézni, mert a mi kisfiunknak az atópián kívül semmilyen más vizsgálata nem volt még, mikor már a szakorvosi vélemény a kezünkben volt. Pontosabban a bőrgyógyász automatikusan közgyógy-ra írta a receptet, mikor mondtam, hogy nekünk nincs olyan. Lehet, hogy orvoson is múlik, nemcsak a törvényen, és nekünk volt szerencsénk?!

2012. márc. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
13.vagyok.A közgyógyigazolvány amire kapod az ingyenes gyógyszereket az teljesen más mint az emelt családi!!Közgyógyigazolványa a lányomnak is volt :)
2012. márc. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy más a közgyógy, csak így jött szóba az emelt családi, azért írtam. De igazán privátban beszéljük meg egymással ezeket, mert eltértünk a kérdéstől. De tényleg kíváncsi lennék a történetedre!
2012. márc. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!Nem célom megcáfolni a Te esetedet és szerintem a mi hozzászólásaink abszolút a kérdezőt érintő válaszok :)

Akiben még vannak kérdések akkor itt egy szakember válaszol ez hátha hitelesebb mint Te vagy én.Itt is az olvasható több válaszában,hogy csak a szövődményes dermatitiszben jár

[link]

További szép napot mindenkinek!

2012. márc. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Mazsó néni ***** válasza:
Kedves kérdező! Hogy alakul az ekcémátok? A kislányom most 1éves, 6hónapos kora óta atópiás dermatitisze van, a bőrgyógyász azt mondta hogy nem jár a családi,csak súlyos esetekben. Pár napja kiderült hogy tejallergiás szegénykém,de ahogy én is olvastam,csak akkor jár az emelt ha az allergia 2éves kor után is fennáll. Hát én mondom kapják be,pont most kéne az emelt családi mikor 20féle orvos 20féle drágábbnál drágább kenőcsöt ír fel stb. Legalább a táp 90%-ra jön.
2013. ápr. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!