Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért beszél összevissza...

Miért beszél összevissza minden értelmetlen butaságot a majdnem két és fél éves lányom?

Figyelt kérdés

Értelmes, okos, szépen tud beszélni, nagy szókincse van.

Az útóbbi időben összevissza beszél minden badarságot ilyeneket hogy?

-Anya! Tudod ki az a kipakimanami?

-Majd ha jövök utána megyek és odajövünk el.

-Most nem jövök mert megkacsálom a ppanamanimat érted?

De ez a jobbik eset van amikor az egész mondat egy értelmetlen halandzsa... Mindíg értelmesen választékosan beszélek hozzá, minden kérdésére válaszolok, mindent megbeszélünk, miért csinálja ezt? Ez megy egész nap és mostanra annyira idegesít és fáraszt főleg amikor amúgy is fáradt vagyok mert egész nap magyaráz de ilyen értelmetlen dolgokat.

A ti gyereketek is csinál ilyet? Mikor fog értelmesen beszélni?


2012. jan. 18. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy ami neked halandzsának tűnik az valamilyen számodra ismeretlen kifejezés egy filmből/rajzfilmből/játékból.
2012. jan. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kerult be mostanaban kozossegbe? Bolcsibe pl?
2012. jan. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A lányom is csinál ilyet, neki kitalált nevek vannak, akikkel szórakozik.
2012. jan. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem ez már felsem tűnik,az én fiam is szokott ilyet,de amúgy ő is nagyon szépen beszél már érthetően és folyékonyan.Szerintem majd elhagyják.
2012. jan. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamnak is vannak ilyen szavai. Fogalmam sincs, mi az a paliszka, vagy például milyen hely Amfria. Vagy ilyet is szokott mondani: "amikor nagy voltam, és apa lettem, akkor..." és elmondja, hogy mit csinált.

Semmi baj nincs ezzel szerintem:)

2012. jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

az én kisfiam is pont 2,5 éves, és nagyon tud halandzsázni :) (egyébként nagyon szépen beszél már) én azt vettem észre, hogy összekeveri a valós történéseket azokkal amiket a tv-ben lát, vagy régebbi eseményekkel, és össze vissza dumál, továbbá halandzsázik amikor nagyon gyorsan mesél vmit, amikor énekel, és amikor zavarban van

szerintem ez nem baj, biztos megvan a miértje a gyermeklélektanban, utána kéne nézni, de ha valaki tudja miért csinálják ezt, írja meg, kíváncsi vagyok

2012. jan. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagy odi dolgokat mond a kislányod! Az enyém már majdnem 3 és ugyanezt csinálja. Játszik. A szavakkal, az anyanyelvével, úgy csinál mintha beszélgetne, közben ki tudja, milyen szerepet játszik fejben és mi zajlik a fantáziájában.

Ez nem butaság! Ez játék!


Az én lányom olyanokat is csinál, hogy előad egy végtelen hosszúságú beszámolót, közben többször minden átmenet nélkül témát vált, néha elcsípek valami értelmes részletet, ha nagyon figyelek, de az a vicces, hogy ha nem figyelsz oda vagy nem tudsz magyarul, úgy tűnik, hogy teljesen összefüggő, értelmes szöveget ad elő a gyerek :) Nemrég olastam a neten, hogy ez abszolút jellemő a háromévesekre.

Ne bosszankodj! Nagyon kicsi még, nem beszélhet mindig "okosan, értelmesen", a felnőttek földhözragadt módján!


És mikor fog értelmesen beszélni?! Hiszen te írod, hogy értelmes, okos, nagy szókincse van! Biztos értelmesen beszél, amikor ténylegesen van mondanivalója vagy kérdése!

2012. jan. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van,a kislányom kb 2,5 éves kora óta(most 3) folyton halandzsázik,a mondókák ritmusára mindenféle összevissza kitalált szavakat mond,egy szót nem értek belőle,pedig nagyon szépen beszél,rengeteg mondókát tud,de mostanában ezzel szórakozik.Nemrég bekerült bölcsibe,azóta még rosszabb,mert nem csak hogy halandzsázik,hanem az értelmes szavakat is selypítve mondja direkt,amitől kész vagyok.Furi,hogy már láttam egy szintet,amit elért a fejlődésben,erre most meg olyan,mintha vissza esne.Egy ideig próbáltam kérni,hogy beszéljen rendesen,de akkor meg mindig csak mosolygott egyet,és annál inkább csinálta,úgyhogy most már ráhagyom.Ha neki ez tetszik,csak csinálja,én tudom,hogy tud ő ennél értelmesebben is beszélni,majd ezt is megunja.
2012. jan. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!