Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak? Rossz anyának...

Mit csináljak? Rossz anyának érzem magam és nagyon szomorú vagyok

Figyelt kérdés

Kislányomat születése óta imádom, mindíg nagyon türelmes voltam és minden percem neki szántam. Sokan mondták is hogy milyen jól nevelt, vidám és milyen jól csinálom a dolgokat. Bevallom nagyon büszke voltam rá és magamra emiatt...

Most pocakban a kistesó és a dolgok megváltoztak. Fáradt vagyok és türelmetlen, és a kislányom is hisztissé vált és nem könnyű vele kijönni. Most is ugyanúgy imádom és szeretnék vele teljesen egy húron pendülni de valahogy nem megy sokszor, minden kis apróságra ugrok pl ha nem jön azonnal mikor szólok, vagy nem azt csinálja amit kérek tőle. Mindíg anyás volt de most dokihoz se tudok elmenni nélküle mert teljesen kétségbe esik ha felmerül hogy egyedül megyek ő meg a mamával marad (pedig nagyon szeretik egymást) úgyhogy többnyire viszem mindenhova. Amikor csak engedi szeretgetem, dícsérem, de emelett sokszor rá is szólok vag megszídom ha olyat csinál, pl: elkezd csapkodni mostanában ha valami nem tetszik neki, és ordítva hisztizik, ha meg akarom nyugtatni sokszor nem engedi hogy magamhoz öleljem, ez nagyon rosszul is esik... :( Fizikailag sem bírom, nem tudok vele már tranbulinozni hiába kér, nem tudom feldobálni, és sokszor nem veszem fel a lépcsőn mert érzem hogy sok... amúgy rengeteget cipelem és rakom ide oda, vagy lóbálom ha kéri de sokmindent már egyszerűen nemtudok..

Szeretnék vele továbbra is olyan bensőséges békés kapcsolatban lenni mint eddig, de nekem is pattanásig feszültek az idegeim biztos a hormonok miatt is, meg ő is nagyon megváltozott... Úgy érzem már nem vagyok jó anya és nem tudom neki azt nyújtani amit szeretnék és ez kiborít :( Nem szeretném elszúrni a dolgokat nem tudom mit tehetnék


2012. márc. 14. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a hormonok és a terhesség miatt természetes. Nem hiszem hogy van olyan anya, aki terhesen is ugyanolyan higgadt és energikus, és dobálja a nagyobbat, mert kergetőzik vele.

A nagyobb tesó valamilyen módon mindig "megsínyli" a kisebb jövetelét, ez valahol az élet rendje, bármilyen furán is hangozzék. Nem tudom mennyi idős a nagyobb, de ez is számít valahol. Nagyobb gyereknek már meg lehet magyarázni, hogy "anya szeret téged de most fáradt, de attól még imádlak, nézegessünk inkább mesekönyvet vagy mondok egy mesét, de kérlek ne ugrálj!"

Ha kicsi, akkor csak annyit érzékel, hogy anya most megváltozott, nem vesz fel, kevesebbet játszik velem, miért?


Nem fogod elszúrni a dolgot, ezen mindenki átesik, aki kicsi mellé vállal picit, próbálj vele sok időt tölteni, és tudom állati nehéz lehet, de türelmet magadra erőltetni. Ne aggódj, nem vagy rossz anya, ez ahogyan most érzed a dolgokat, természetes. Terhesen normális, hogy az ember nem tudja a nagyobbat ugyanúgy ellátni, lóbálni, cipelni, mint máskor.

2012. márc. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem tök jó anya vagy, de most mindkettőtöknek nehéz. Ösztönösen érzed, hogy merre van a helyes út, még ha nehéz is. Bukdácsolj nyugodtan, jó úton jársz!!!! Ha végképp nem birod, szakértő segítségét kérd, 1-2 hasznos praktika, és már nem látod olyan sötéten a dolgokat.
2012. márc. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én azt mondom le a kalappal előtted! hamarosan én is anya leszek, s szeretnék legalább ilyen türelemmel és odafigyeléssel gyereket nevelni. elképzelni nem tudom, hogy miként oldanám meg a mindennapjaimat egy pici gyerekkel, mert fáradt vagyok, ingerült és már attól fáj a hasam, ha a ruháskosarat felemelem. de Te épp ezt csinálod! megoldod, még ha nehéz és fárasztó is, teszed a dolgod. komolyan minden elismerésem a Tiéd, úgyhogy eszedbe ne jusson ilyen, hogy rossz anya vagy.
2012. márc. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

kitartás! remélhetőleg ahogy változnak benned a hormonok, már könnyebb lesz minden. biztos, hogy nem vagy rossz anya, ha eddig is figyeltél a lányod jelzéseire!

biztos, hogy a Te fáradékonyságodat, ingerlékenységedet tükrözi. tehát ha tudsz, pihenj le napközben, igenis menj el 1-2 órára lazítani, tedd azt,a mivel Te egyensúlyba kerülsz. biztosan utána vele is könnyebb lesz.


én is babát várok, lányom most 20 hónapos, szépen elmagyaráztam neki eleinte, hogy most nem tudom a karomban vinni, emelgetni, párszor elmagyaráztam, azóta nem is kéri. Helyette elkezdtünk sok mesét olvasni, rajzolni, meg sokszor mellédőlök a szivacsra, ő játszik, én pihenek közben. gyakran ha beérek a szobájába, már paskolja a szivacsot, mutatja, hogy oda feküdjek.

2012. márc. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen érzésekkel voltam tele, amikor pocakban volt a kistesó. Mindeent megtettem ,mégsem éreztem úgy, hogy jó anya volnék. Volt hogy elsírtam magam a kisfiam előtt, akkor észbe kapott, átölelt, hozzámbújt, simizett. Nehéz volt. De most 8hónappal a szülésem óta, azt mondhatom, minden jó, és én is jó anya vagyok, nekik a legjobb! TARTSD TE IS EZT SZEM ELŐTT!
2012. márc. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a bíztatást, jól esik...


Kislányom 2 éves 7 hónapos, én 26 hetes várandós vagyok

2012. márc. 14. 16:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Normális ahogy érzel főleg így kismamán. Nem akarlak elszomorítani, de lehet, hogy a szülés után is fogsz így érezni egy darabig. SOkaknál nálam is volt súlyos hónapokik amolyan lelkiismeretfurdalás, hogy mostmár nem vagyok teljes egészében a nagyobbik gyermeké. Amit ő megszokott valamennyire már. Bár 2 éves volt csak.

Próbáld ne ölni magad ilyen gondolatokkal. FOgod még magad jobban érezni azért ne félj ! És az, hogy egyre többször kell rászólj az nem feltétlen azért van, mert nem vagy teljesen az övé, hanem mert nő, fejlődik, próbálkkozik, és az azzal jár, hogy néha bizony rájuk kell szóljunk, és ez nem mindenkinek egyszerű. Nekem nem az a mai napig sem 5 és 7 évesek már.

De érzem, hogy szeretnek, nem szeretik ha emelem a hangom, de amolyan kérik néha a viselkedésükkel. Ezt magunkban kell lerendezni.

Most meg a hormonjaid is beszélnek, szóval nyugi lesz még jobb !

2012. márc. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!