Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyermeketek ki tudja...

3 éves gyermeketek ki tudja fújni az orrát egyedül, vagy el tud menni egyedül wc-re?

Figyelt kérdés
Igazán nem tudom hogy egy 3 éves gyereknek tudnia kell-e már ezeket önállóan megcsinálni? Az én fiam nem tudja, lehet hogy kicsit sokat várok el tőle mióta meg van kishúga, de tény hogy sokkal könnyebb lenne nekem, ha egy kicsit önálóbb lenne. Most hogy 4 napja folyik az orra, gyakorlatilag semmit nem tudok csinálni, mert az orrát kell fújni. Nem is az a baj, de visít is mellé, annyira utálja ha folyik az orra. Mondom neki hogy akkor fújja ki, de nem. Ha elmegyek wc-re megkérem hogy ne visítson ha folyik, tegye oda a zsebkendőt. Még az sem, csak ordít. Nem tudom mi lesz ha megy oviba. Ott kifújják az óvónők neki? Vagy kimennek vele wc-re? Pedig van fellépőnk is és létrás a szűkítője, úgyhogy könnyű lenne felmásznia rá. A harisnyát és a bugyit nagy nehezen letolja, ha veszekszek vele, hogy legalább ennyiben segítsen.
2012. márc. 15. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia. Gyakoroltasd vele, mert ezt már tudnia kéne valamennyire, legalább megtörölni mégha nem is kifújni. Kisfiam 3 éves és már jó ideje fújja az orrát és egyedül pisil. Se fellépő se wc szűkítő. Rácsusszan és már pisil-kakil is. Állva nem nagyon hajlandó pisilni. Szóval gyakoroltasd.
2012. márc. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én kislányom vécézett már egyedül, de a felöltözés még nehezen ment a vécézés után.

Az orrát egyedül fújta, de aztán én egy kicsit jobban helyretettem, hogy ténylegesen tiszta legyen.

Szerintem lassan nálatok is eljön lassan azaz idő, mikor megcsinálja majd egyedül. De akkor sem száz százalékosan, de valamennyire önálló lesz ezekben. :)

2012. márc. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen,tudhatná de sok gyerek nem tudja vagy nem akarja? Az enyém pl 2 'évesen kifújta az orrát de már nem most 3 éves. Wc-re elmegy egyedül ha muszáj de sokszor nem akar. :O pedig tudom,hogy tudja mindkettőt.
2012. márc. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az orrát már 2 éves kora óta kifújja,a wc-re is elmegy egyedül,állva pisil,letolja a nadrágokat,lehúzza a wc-t de felhúzni a gatyát már nyávog.aztán megmossa,megtörli a kezét.ő öltözni nem akar,de olyan szinten lusta és nem érdekli,hogy sír ha arra kérem vegye fel a cipőjét egyedül.egyszerűen nem érdekli és nem is akarja csinálni.arra még enm jöttem rá,hogyan motíváljam,vagy majd egyszer csak megteszi.ha veszekszel vele akkor csak azért se fogja megtenni.hát nem egyformák ezek a gyerekek sem.minél több mindent megtanítasz neki,annál könnyebb lesz neked késöbb és neki az oviba.
2012. márc. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3 év2hós a fiam. Igen, egyedül pisil állva, kakil szűkítővel, csak megtörölni kell a popsiját.

Orrát kifújja, úgy,hogy nálam a zsepi és ő fújja, így eredményes.

Egyedül vetkőzik, öltözik-pulcsit kell a derekán lehúzni, cipőt egyedül veszi fel, tépőzárazza be.

Egyedül eszik, biciklizik.

De ő utálja, ha segítek neki, mer ő már nem kisbaba a saját megfogalmazása szerint.

Kishuga 1 éves.

2012. márc. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2 éves és 9 hónapos kislány.


Egyedül öltözik-vetkőzik. Wc-re is egyedül jár, nem kell kimenni, mert úgy oldottuk meg a lehúzót, hogy azt is elérje. Orrfújás is rendben megy, csak amikor nagyon beteg és sűrű a váladék akkor segítek rá, hogy komfortosabb legyen neki.


Nem engedi, hogy segítsek, csellel tudom a derekán a ruhát megigazítani, ha nem sikerül jól (fele póló benn, fele kinn pl.) Mindig kijelenti, hogy már nem baba, egyedül is megy. :) 2 éves korától bölcsis, ott nagyon hamar rászoktatták a gyerekeket az önállóságra. (megcsinálod vagy úgy maradsz alapon) Szerencsére az én kicsim már akkor is ügyes volt, gyorsan tanult.


Szerintem gyakoroltasd. Az orrfújást mi úgy tanultuk, hogy lecsipkedtem papírzsepit, feltettem az asztalra, és el kellett fújnia, de nem szájjal :) Nagyon élvezte.


Wc-zés van kedvenc mesehőse? Nálunk mivel lányom van bevált, hogy a Hercegnőkisasszonyok sem kísérettel mennek wc-re, s lám nem pisilnek be stb. Mivel odavan értük így nem volt gond, egyszer sem volt balesetünk (na ezt most lekopogom :D ) Tehát én nem leszidtam, nem sürgettem, hanem ösztönöztem, példaképet állítottam, és mondogattam neki, hogy milyen büszke vagyok rá, hogy ilyen ügyes kislány...talán ezt kéne fiú verzióban.


Sok sikert!

2012. márc. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2,5 éves fiam van

orrot fújni nem tud,hónapok óta napi szinten tanítom neki

el tudja egyedül végezni a dolgát a bilin,levetkőzik,pisil felöltözik.természetesen kakinál törölni kell

2012. márc. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!