Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a laktatóbb és táplálóbb...

Mi a laktatóbb és táplálóbb egy 13 hós babának?

Figyelt kérdés
Még tápszert eszik/iszik reggel és este,kb 220-250 ml-t.Ettől függetlenül van,h felkel éjszaka enni(1x, és nem mindig).A kérdés:BABATEJ VAGY TÁPSZER?Ti mit adtok/adnátok a helyemben egy ekkora babának?Tehéntejet semmi képen nem akarok,kb.2-3 éves koráig.Köszi a segítséget.
2009. jún. 11. 20:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Vacsira adj neki RENDES kaját főzeléket husival, és utána csak tápszert vagy amit akarsz.
2009. jún. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%
Pedig neki már rendes ételre van szüksége.
2009. jún. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Tápszer jobb, és szerintem éjszaka kínálj neki vizet ha felébred.Valósznű,h. csak megszokásból kéri éjszaka a kajcsit.Egy ekkora babának már ki kell bírnia éjszakai evés nélkül.
2009. jún. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
38%

Éjszaka már régen nem kéne ennie.

Én is rendes ételt adnék neki, nem tápszert. Nyugodtan adj neki tehéntejet is, mert így soha nem szokik hozzá a szervezete. 2-3 éves korában már sokkal nehezebb lesz neki megszokni.

2009. jún. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem egyszerű a helyzet,mert már mindent kipróbáltam.Ahogy Ti is írjátok,vacsira főzeléket adtam(az esti tápszer fürdés után van,nem ez az igazi vacsora,és a reggeli is szilárd étel,előtte issza a tápszert)akkor viszont nem kérte a tápszert,csak kb.100 ml-t és ugyan úgy felkelt.Sőt,minden éjjel,mert éhes volt(ha megissza a tápszer adagját akkor csak ritkán kel fel éjjel).Most délután 5-6 óra körül vajas zsemlét eszik felvágottal,vagy banánt+joghurtot.Ezért akartam tudni,h melyik a laktatóbb(babatej vagy tápszer),mert azt adnám neki fürdés után,és reggel ébredéskor.
2009. jún. 11. 20:55
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Igaz az En kislanyom 10 honapos,de Neki vacsira higabbra fozok tejbegrizt vagyis vizben fozom meg es utana teszek bele tapszert.Ezt berakom egy cumisuvegbe 210 ml,ehhez adok 7 kanal tapszert es reggelig alszik.Nekunk ez bevalt.Du.6 orakkor eszik rendes etelt es ezt furdes utan,lefekves elott szoktam adni.

Szep napot!Udv.egy 9 eves "nagy"fiu es 10 honapos kislany anyukaja!

2009. jún. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%
Nekem ugyanígy van, 16 hós a lányom és még mindig felkel éjjel. Pedig eszik rendes vacsorát, aztán ő is tápszert kap, reggel ugyanígy, mint neked. Én kínáltam neki éjjel vizet, de addig nem aludt vissza, amíg tényleg meg nem kapta a tápszerét és nem csak néhány percet vártam, hanem órát, másfelet, több éjjelen keresztül, és akkor sem vált be. Most vettem Jó éjszakát tápot, hátha, de ettől még hamarabb kelt, mint a rendes tápitól. Ezt a grízest kipróbálom, esetleg leírnád az arányokat, hány kanál grízt teszel mennyi vízbe? Köszi!
2009. jún. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

A fiam 6 éves és 25 hónapos korátol ivott tejet,addig tápszert kapott és a tejet elsöre elfogadta. A vacsit viszont 20 hónaposan fogadta el,addig csak tápszer este is,utánna már csak reggel.

A lányom is minimum 2 évesig fogja inni a tápszert,most 14 hónapos. Mind ketten 8 hetesen ettek éjjel utoljára. A lányom most reggel 250 ml.tápszert;tizoraira gyümölcs;ebéd amit mi,ha eheti,ha nem akkor babakaja;uzsira tejpép vagy kenyér valamivel; este fürdés után 250 ml.tápszer. Reggel 7 kor ébred elöször.Tápláló kell,hogy legyen mert 13 kg.

2009. jún. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Bocs, de nincs időm minden kommentet elolvasni, úgyhogy ha már írták, akkor elnézést...

Az én kislányom 14hós. 4 hete alig-alig eszik napközben, jön a foga meg talán a meleg is rátesz. Éjszakánként hol 3kor, hol 5kor felébred. Csak akkor tud visszaaludni, ha adok neki babatejet (tápszer helyett ő már azt issza). Büfizik egy hatalmasat rám mosolyog, megfogja az alvónyusziját és alszik tovább.

Szóval szerintem nyugodtan adj neki éjjel is enni. Lehet, hogy egy növekedési ugrásnál van.

Valaki írta, hogy adj neki vizet, mert biztos csak szomjas. Megpróbálhatod, de ha ivás után még felébred akkor tuti hogy nem szomjas volt.


Egyébként amikor éjjel felkel, csak hami után tud visszaaludni, vagy ringatással vagy bármi mással(cumi, alvóplüss, stb.) is megy?

2009. jún. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Bocsi, nem is válaszoltam a kérdésedre :)

Énmeg néztem a tápérték táblázatát a tápszernek és a babatejnek és azonos, szóval szerintem ugyanannyira tápláló mind2

2009. jún. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!