Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az, hogy minél...

Miért van az, hogy minél jobban fegyelmezem 2 éves gyermekemet, annál kezelhetetlenebb?

Figyelt kérdés
Már kb fél éve rendkívül hisztis és akaratos a gyermekem, de 2 hónapja, mióta megszületett a kistestvére egyszerűen a poklok poklát élem át.A fegyelmezéssel csak ellenkező hatást érek el, kezdem elveszteni kezemből az irányítást.Bármit kérek, vagy mondok gyermekemnek süket fülekre találok, semmiben nem fogad szót, folyamatosan dacol velem.Ha szépszóval kérek nem érek el semmit éppúgy, mint a fenékreveréssel, vagy a sarokbaállítással sem.Ha az van, amit ő akar, akkor egy kisangyal,de amint nem az ő akarata teljesül akkor még a hajamat is megtépi, üt, megrúg.(nem vertük soha,nem tőlünk tanulta az agresszivitást)Mai példa, mentünk játszótérre, mint egy kisangyal úgy öltözött.De mikor mondtam, hogy haza kell mennünk, akkor földre feküdt, hisztizett, amikor felvettem a földről elkezdte tépni a hajamat és ütögetett.Kérlek tanácsoljatok valamit, mert napról napra rosszabbnak érzem a helyzetet, és kezdek már annyira kikészülni, hogy az ilyen helyzeteket már nem mindig tudom helyesen lekezelni.Köszönöm!
2012. márc. 19. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Amennyiben azt érzi,hogy egyfolytában fegyelmezve van,semmi sem jó amit csinál úgy egyre jobban dacossá ellenállóvá fog válni,másrászt pedig életkori dolog a határok feszegetsée.Kevés szabályt szabj neki csak ,a legfontosabb dolgokban (nem bánthat másokat,nem beszél csúnyán,nem tehet kárt a berendezésben),viszont sokat mozoghasson,ne ünepplős ruhába menjen játszani,ne kelljen rá vigyáznia.

Neked nem szabad elveszened a lélekjelenlétedet,mert azt is megérzi,határozottan kijelented ,hogy mi fog történni,ha nem csinálja,akkor megfogod és viszed,nem kell kiabálni,kiborulni,csak kitartóan,határozottan,elszántan következetesnek lenni,meg fog érni rá,hogy beláttja kár hisztiznie ,amit kijelentettél az úgy is úgy lesz.

Fontos ,hogy amit egyszer nem lehet ,azt máskor sem,attól függően milyen kedve van a szülőnek.


Fenékreverést is felejted el,mert nem azzal fogod elérni a kívánt célt,sőt mutatsz neki egy példát,hogy ha te is indulatba jössz,akkor ez a megoldási módod.


Kitartás,egy-két év múlva nem fogsz ráismerni a gyermekdre !

2012. márc. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%

azt mondod "nem vertük soha", de a fenekére csapsz. Az is verés.

Nem tudsz mást tenni mint ignorálni amikor hisztizik.

2012. márc. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

egyetértek az első válaszolóval, minden sorával

ne legyen túl sok szabály, ne várjuk azt egy kicsitől, hogy úgy viselkedjen mint egy felnőtt, csak a legfontosabb és a veszélyes dolgokban legyen szabály, mi pl soha nem szólunk rá azért mert kipakolja a fiókot, vagy ugrál a kanapén

ugyanakkor a 2. válaszolóval is egyetértek, nem kell lepontozni, azért mert leírja a tényeket, azt írtad nem vered, utána meg azt hogy a fenekére csapsz,

ne csapj a fenekére, nem érsz el vele semmit

ha hiszti van, nem kell róla tudomást venni

2012. márc. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok.Fenékre verés azóta van, amióta ennyire eldurvult a helyzet, korábban sosem ütöttem rá, a sarokbaállítás tökéletesen működött.És ezért írtam, hogy nem tudom helyesen kezelni, mert tudom, hogy nem helyes, ha megütöm, és nem akarom, hogy indulatból egyre gyakrabban, vagy nagyobbat ráüssek, mert ha nem változik ez lesz a vége...
2012. márc. 20. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!