Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beteg gyerek vs. Közös játszót...

Beteg gyerek vs. Közös játszótér az alábbi esetekben mikor vinnéd ki/viszed le a többi gyerek közé? Van erre valami protokoll?

Figyelt kérdés
Hányós-hasmenős betegség, lázas betegség, köhögéssel, orrfolyással. A lázcsillapítóval épp jóllevő gyereket kivinnéd? Az hogy ha alszik, és elesett és rosszkedvű és nem kívánkozik ki, az egyértelmű nyilván. De amikor jól van közérzetileg és ahhoz van szokva hogy mindennap 2 órát is kint van akár akkor mi a határ? Szándékosan nem írom le az álláspontomat és azt amiért felteszem ezt a kérdést, mert kíváncsi vagyok, én gondolom e rosszul. Egy lakóparkban lakunk, ahol lent egy nagy közös játszó van, délutánonként együtt játszanak a manók. Az elválasztásuk értelemszerűen nem megoldható, hiszen megfogják egymás játékait, összebújnak stb. Nem zárt tér mint egy ovi vagy bölcsi, de azért szoros kapcsolat. Még a gyerekorvosoktól is mást hallunk.
2012. márc. 19. 16:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Lázcsillapítóval éppen jól levő gyereket nem viszek sehova.

Ha már nincs hőemelkedése sem, akkor.

Mi most voltunk betegek (én, 2 éves fiam és 4 hónapos lányom) és 7 napja ma voltunk kint először, a fiamnak most kezdett el rondaság folyni az orrából, törölgetem ezerrel de már be kell vásárolni stb.

2012. márc. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem viszem ki, és nagyon ideges tudok lenni mikor más kihozza. Kertes házas övezet, úgyhogy azért ki tudom venni a kertbe ha kikívánkozik. Épp most beteg mindkettőm mert a szomszéd baba teleköhögte a fiam arcát, úgyhogy pont eltalált a kérdésed. Oviba nem engedte a dokinő, hát kihozták szórakozni egyet.....

Ha viszont nem lenne kertünk, akkor nem nagyon lenne más választás ha megőrülnénk odabent. Da akkor is próbálnám sétálni vinni, nem játszótérre, már amennyire ez mehet hiszti nélkül....

2012. márc. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én nem vinném, egyrészt azért mert ha beteg, akkor pihenésre és nyugalomra van szüksége elsősorban. Nagyon fontos ugyanakkor a friss levegő, ezért ilyenkor sokat szellőztetek, és kiviszem levegőzni, sétálni is, de nem játszótérre és nem gyerekek közé. Miért fertőznénk meg ugyan másokat is?
2012. márc. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem, ha beteg gyereket visznek a játszótérre.

Mi le szoktunk menni, ha már jól vannak a gyerekek és nem lázasak, de csak picit és csak sétálni, szigorúan nem gyerekek közé. Nálunk általában vírusos torokgyulladás szokott lenni, 2 nap lázzal, utána már semmi, úgyhogy le tudunk menni picit.

2012. márc. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hallgassátok:

Békésen homokozunk a fiammal pár napja a játszón, amikor is észrevettem hogy a mellettünk játszó ismerős kisfiúk tele vannak pöttyökkel, de nagyon. Kérdezem az anyukájukat hogy mitől ilyen nagyon pöttyösek a gyerekek? Erre közli hogy: Ja, hát bárányhimlősök. Azt hittem hogy ott helyben elájulok. Ehhez mit szóltok???

2012. márc. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi én is így gondolom de megdöbbenve veszem tudomásul (még "csak" 4 éve vagyok anyuka és a nagyobb gyerekem 2.5 évesen volt először beteg, na de a kisebb az behozza a lemaradást sajnos) hogy elég sokan vannak akik nem így gondolják. A lázcsillapítóval nem lázas gyereket is odahozzák meg aki tegnap még alig bírt felkelni, ment a hasa hányt. Reggel még lázas volt, délután nem és már hozzák oda.

Azzal indokolva hogy nem bírnak vele otthon (főleg ha több gyerek is van) mert kikívánkozik a gyerek meg ordít az ajtóban otthon hogy le akar jönni a játszóra.

És múltkor megkaptam ezt az okfejtést hogy miért ha estére lesz beteg a gyerekem és egész nap lent játszott, akkor honnan tudom hogy egész nap nem volt e már fertőző és ugyanúgy megfertőzhetett másokat.

És hogy a gyerekorvosuk is azt mondja hogy nem kell 6-7 napig bent sorvasztani a gyereket mert a betegség kiirtásához épphogy kell a friss levegő.

Én ezt nem így láttam otthon, és nem is így tanultam.

A gyerekorvosuk nem engedi bölcsibe oviba a gyereket, de a játszón fogdossa össze nyugodtan (ne adj isten nyalogassa!!!) a játékainkat és nekem kell résen lennem folyamatosan?? Ezt felháborítónak tartom.

2012. márc. 19. 17:08
 7/14 A kérdező kommentje:
jaj ezt ne is mondd, én mindennap azért szurkolok hogy az ominózus anyukák gyerekei nehogy elkapják a bárányhimlőt mert ők aztán tuti nem fognak 1-2 hétig bent ülni velük.
2012. márc. 19. 17:10
 8/14 A kérdező kommentje:
na de nem szörnyűlködésből kérdeztem, hanem hogy nincs erre valami orvosi protokoll? Mondhat ilyet egy gyerekorvos hogy menjen csak nyugodtan a levegőre stb.?
2012. márc. 19. 17:13
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Beteg gyereket nem viszek közösségbe, ez alapvető kulturáltság kérdése. :)

Igen, egy idő után nem lehet bírni velük bent, ilyenkor el lehet menni sétálni egyet. Én legalábbis így csinálom. Persze, kell a friss levegő egy beteg gyereknek is, de nem kell a többi gyereket megfertőzni.


Sajnos abban, hogy a lappangási idő alatt is fertőz, nagy igazság van és ez valóban állandó rizikó, de ettől még nem kell szándékosan kitenni a fertőzésnek másokat.

Ez olyan, hogy pl akármit csinálsz, minden gyerek meg fogja kóstolni a homokot... de nem adok a kezébe almát a homokozóban, hogy direktbe tegye a szájába a homokba tunkolt almát. :D :D :D

DE... (és ezt nem a felelőtlenek védelmében mondom) az immunrendszer attól erősödik, hogy átesnek a gyerekek bizonyos fertőzéseken..... Szóval a túlzott óvással is árthatunk a gyerekeinknek... Nem könnyű megtalálni az aranyközéputat.

2012. márc. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát persze ezt én is értem...eleget összeszedünk mi is a bölcsiből oviból...de azt nagyon rossznak tartom hogy lassan mi megyünk el sétálni a beteg gyerekek meg a közös játszótéren vadulnak...az egy másik dolog hogy sokszor kenődnek jobbra balra és rengeteget sírnak (én is sírnék ha betegen kint kéne játszanom).
2012. márc. 19. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!