Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beteg gyerek vs. Közös játszót...

Beteg gyerek vs. Közös játszótér az alábbi esetekben mikor vinnéd ki/viszed le a többi gyerek közé? Van erre valami protokoll?

Figyelt kérdés
Hányós-hasmenős betegség, lázas betegség, köhögéssel, orrfolyással. A lázcsillapítóval épp jóllevő gyereket kivinnéd? Az hogy ha alszik, és elesett és rosszkedvű és nem kívánkozik ki, az egyértelmű nyilván. De amikor jól van közérzetileg és ahhoz van szokva hogy mindennap 2 órát is kint van akár akkor mi a határ? Szándékosan nem írom le az álláspontomat és azt amiért felteszem ezt a kérdést, mert kíváncsi vagyok, én gondolom e rosszul. Egy lakóparkban lakunk, ahol lent egy nagy közös játszó van, délutánonként együtt játszanak a manók. Az elválasztásuk értelemszerűen nem megoldható, hiszen megfogják egymás játékait, összebújnak stb. Nem zárt tér mint egy ovi vagy bölcsi, de azért szoros kapcsolat. Még a gyerekorvosoktól is mást hallunk.
2012. márc. 19. 16:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is most voltak betegek a gyerekeim. A bölcsiben szedték össze azoktól a gyerekektől, akik betegen is járnak, mert a szülők nem tudnak mit csinálni. (bocsánat, egy kicsit elkanyarodtam a kiinduló témától).


Szóval az orvos kifejezetten azt mondta, amíg lázasak, hőemelkedésük van, addig ne menjenek ki az utcára (pedig már bejött a jó idő). Helyette szellőztessünk a lakásban naponta többször. Az enyémeket a láz meg a vírusok úgy kiütötték, hogy még itthon is sokkal kevesebbet játszottak és többet aludtak, szerintem a játszótéren is csak a nyűglődés ment volna.

2012. márc. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk az enyémeim pont olyanok hogy nem nagyon veri le őket a betegség, tehát ahogy a tüneteket tudom enyhíteni (lázcsillapító, hasmenésre ez az) már egyből "magukhoz" térnek, szaladgálnak, játszanak, teli vannak energiával. Örülök neki persze, de én is tudom pont ezért hogy milyen 2 örökmozgóval a 4 fal között lenni de mégse viszem ki őket a közös térbe.
2012. márc. 19. 17:59
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha a lázcsillapító hatása miatt érzi csak jól magát, akkor egyértelmű, hogy még beteg. Sem a saját gyerekem nem teszem ki ennek, sem más gyerekét annak, hogy elkapja. 4 éves kislány anyukája.
2012. márc. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Viccesek azok az anyukák.

Szerintem persze, hogy mondhat ilyet a doki, hogy a gyógyuláshoz kell a friss levegő, de tuti nem arra gondolt, hogy a begyógyszerezett gyereket órákra le kell vinni a játszóra. Sokkal inkább arra, hogy sűrűn szellőztessenek, és ha pár nap eltelt, sétáljanak. Nem játszótéren!

2012. márc. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!