Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adnál tanácsot mit főzzek 21...

Adnál tanácsot mit főzzek 21 hónapos beteg /felső-légúti gyulladásos/ lányomnak, aki csak pár kanállal eszik mindenből?

Figyelt kérdés

Mellesleg én is beteg vagyok, annyira hogy az ízeket sem érzem,tehát valami egyszerű levesnek vagy főzeléknek örülnék :) Tegnap borsófőzeléket csináltam,de már csak kevés van belőle, és fogalmam sincs milyen íze lehet/lehet szörnyű csak senki sem érzi :D/

Köszi!


2012. márc. 20. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kerülni kell a fehér kenyeret és a tejtermékeket, mert ezek nyákfokozó hatásúak.

Sima zöldségleves, vagy paradicsomleves pir. kenyérkockával vagy levesgyönggyel?

Esetleg natúr pirított hús fokhagymás vajban párolt zöldséggel?

2012. márc. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Krumpli főzelék fasírttal, vagy krumpli leves? Ezt nem nagyon tudod elrontani :).

Esetleg sima zöldség leves (répa,fehérrépa,zeller,karalábé,krumpli,borsó, gomba -ha már eszi) tejfölös habarással, és vajgaluskával.

Spenót főzelék fagyasztott spenótból - ehhez is lehet fasírt a köret, vagy ha egyszerűbbet akarsz sült virsli, tojás, vagy bundás kenyér.

Sóska főzelék szintén fagyasztott sóskából.

2012. márc. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A parileves nem irritálná a torkát? Mert elvileg az is gyulladt.
2012. márc. 20. 14:24
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
zöldségleves husival vagy májjal, leturmixolva akár szívószállal, így nem kell rágni a zöldségeket, mert ha a torka fáj, lehet hogy nyelésnél rágásnál a füle is. Ha mégis kanállal enné akkor tehetsz bele levesgyöngyöt.
2012. márc. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne csinálj ekkora ügyet ebből. MAx. egy kis hús- vagy zöldségleves, ha mindenképpen főzni akarsz. De igazából felesleges. A beteg gyerek úgysem fog enni, mert nem kívánja. (A beteg felnőtt is ugyanígy van vele) Keksz, ropi, alma (reszelve lehet esetleg darált keksszel keverni) bőven elég. Ahogy gyógyul, megjön majd az étvágya is, de lehet, hogy csak fokozatosan, eleinte majd pár falat vajas kenyér, aztán sonka, kis paprika/paradicsom mellé, aztán a könnyebb főtt ételek.

Felesleges most nyaggatnod az evéssel, lehet, hogy több gondod lesz később emiatt (pl. hetekig-hónapikog sztrájkolni fog a kajálással, ehhez nagyon értenek ebben a korban)

Tapasztalatból beszélek, nekem is kellet pár év, mire beláttam, jobb nem erőltetni, 2-3 nap diétától nem lesz semmi baja a gyereknek. Sőt, ők ösztönösen jobban is tudják, hogy mikor mire van szükségük.

2012. márc. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!