Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért lehet, hogy a 3 éves...

Miért lehet, hogy a 3 éves kislányom a korosztályával egyáltalán nem játszik, nem beszél, míg pl.9-10 évessel igen?

Figyelt kérdés

december végén volt 3 éves. a 10 éves unokatesójával másfél órát is játszott legutóbb, minden felnőtt beavatkozás nélkül. a 3 évesek elől meg menekül. felnőttekkel is szóba áll. amúgy nagyon okos, korosztályánál okosabb, nagy szókincsű, nagy fantáziájú kislány.

ég nem ovis, mert itthon vagyok a kistesójával, szeptembertől fog menni.kicsit aggaszt, hogy a kortársai nem érdeklik, mi lesz az oviban?


2012. márc. 22. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is ilyen, mi is szeptemberben kezdjük az ovit és a vele egykorú gyerekek nem igazán érdeklik aki tőle idősebb azzal szívesen játszik, a felnőttekkel pedig úgy beszélget, hogy az álluk leesik tőle. De szerintem nem kell aggódnod mert biztos fel fogja magát találni az oviba a neki megfelelő társasággal:)
2012. márc. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

na pont ezért van szükség megfelelö vegyes csoportokra, mert az életben sem 3 évesekkel van csak körül véve, így az oviban is így kellene lennie mindenhol, csak az ovonök erre képtelenek sok helyen.


Szóval ha teheted vegyes csoportba tedd be.

Amúgy szerintem azért van mert van kistesó. ha nem lenne kistesó akkor valószínü szeretné a kisebb gyerekeket is.

2012. márc. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a 9-10 éves azt játssza, amit a kiscsaj akar, egy másik 3 éves meg nem
2012. márc. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

már a kistesó előtt is ilyen volt. sosem érdekelte a korosztálya. (5 hónapos a kicsi).

a nagy nem azt játszotta amit ő akart, hanem vegyesen, egyszer ezt talált ki valamit, másszor meg a másik. nem az vlt, hogy ő parancsolgatott, hogy most ezt most meg azt. nem tudom, van e vegyes csoport az ovinkban, majd megérdeklődöm.

2012. márc. 22. 13:01
 5/5 anonim ***** válasza:

A mi kisfiunk is ilyen volt. Felnőttekkel nagyon jókat beszélgetett, és a nagyobb gyerekekkel preferált játszani. Iskolaelőkészítőben be lett skatulyázva a saját korosztályába, ahol kereste a helyét, mert őt a gagyiság nem igazán érdekelte, az ő kis komoly dolgait meg a többi nem értékelte. De szerencsére jó kis természete van, és első osztályra megszokta, mostmár bele illik a csapatba.

Nem baj ez. Én mondogatam neki néha mikor a kisebbekkel nem akart lenni, hogy nekik ő a nagy, és ahogy ő szeret a nagyokkal játszani és a nagy szivesen játszik vele, ugyanígy a kicsik is szeretnének vele játszani, mert ő a nagy és okos. Persze nem ilyen bonyolult mondatban adtam elő. Lehet, hogy segített. 3 évesen még nem vagy gondban ezzel ne félj.

2012. márc. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!