Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves lányom és a képzeletbel...

4 éves lányom és a képzeletbeli barátai?

Figyelt kérdés

Elvan a kis világában, ha játszik. Azt mondtam erre, hogy jól van. Melyik gyermek nem ilyen?


Viszont 3 napja elkezdődött az, hogy úgy hajlandó csak az oviba eljönni, ha felveheti a királylányos jelmezét. Először viccesnek tartottam, megengedtem neki, de pakoltam váltóruhákat persze. Az óvónő azt mondta, hogy hagyjam rá, majd ő átöltözteti. Délután megkérdeztem az óvónőt, hogy hogyan alakult a lányom napja és mondta, hogy teljesen jól, ahogy szokott. Átöltöztette a többi gyerekkel együtt és mentek a napi programokat/feladatokat csinálni.

Megnyugodva ballagtunk hazafele. A nap hátralevő részében pedig leült játszani itthon. Én főztem és vártam haza a férjem. Eközben hallom, hogy a lányom beszél valakinek. Hirtelen megijedtem, úgy gondoltam valaki bejött csak nem hallottam. Rohantam a szobájába. Ekkor láttam, hogy leült az asztalához és teát "főz valamint felszolgál". Néztem pár percig, majd mikor meglátott, azt mondta, hogy: "Anya! Vedd elő a királylány ruhám, mert annak kell lennem!"

Megkérdeztem, hogy miért is?! Erre azt mondta, hogy: "Mert azt mondták!" Kérdeztem hogy ki, erre mondta, hogy az a két kislány aki a szekrény előtt áll.

Mondanom se kell, hogy senki nem volt ott..


Másnap reggel jött a királylány ruhába és kezdődött minden előröl.. megkértem az óvónőt, hogy az eset után figyelje már néha a lányomat, hogy milyen a viselkedése, stb., de azt mondta, hogy ugyan olyan, mint volt .. kiegyensúlyozott, nyitott és érdeklődő.


Ezek szerint ha valós személyekkel van elfoglalva, akkor nincsenek képzeletbeli barátai, ha pedig szabadjára engedi a fantáziáját, akkor van?


2012. márc. 22. 15:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen időszakom, és képzeletbeli barátaim :D Szerintem kinövi én is kinőttem :) Én is csináltam ilyen teázást plüssökkel sőt képzeletbeli barátokkal, még beszélgettem is velük. Sőt még éttermet is csináltam így, képzeletbeli vevőkkel :D
2012. márc. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is volt. Sőt, volt egy titkos helyünk a lakásban, ahol találkoztunk. Még arra is emlékszem, hogy jó darabig nem volt ez a barát, és később (így visszaemlékezve évek múlva) megpróbáltam megidézni. Elmentem a házban a titkos helyre, és nem volt ott. És akkor nem kicsit voltam csalódott.
2012. márc. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!