Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most olvastam itt egy kerdesne...

Most olvastam itt egy kerdesnel hogy ha labujjhegyen jar/repked egy kisgyerek az problema. De hat miert?

Figyelt kérdés
Csak mert az en kisfiam is ezt csinalja, de eddig meg nem szolt senki sem hogy ez baj lenne..
2012. márc. 22. 16:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
28%
Egyáltalán nem probléma, nem tudom ezt a marhaságot ki mondta...........................ez jó dolog, ugyanis a babának így alakul ki az egyensúly érzéke. És megsúgom: majdnem MINDEN baba csinálja .)
2012. márc. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
50%
Azért, mert ezek autisztikus tünetek, tehát lehet, hogy a gyerek autista. Egyébként ha csak néha csinálja, és egy idő után elhagyja, akkor nem gond, de ha sokat, akkor érdemes neurológushoz vinni. De a lábujjhegyezést a bébikomp is okozhatja, ha így van, akkor gyógytornára kell hordania gyerkőcöt.
2012. márc. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
81%
Ahogy az első írja. Minden baba először lábujjhegyen jár,azután megy rendesen. De még akkor is előfordul,hogy lábujjhegyen jár.
2012. márc. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem egy szülőben nem akkor fog felmerülni az autizmus gyanúja, amikor a gyereke lábujjhegyen kezd el lépkedni...
2012. márc. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ez hülyeség a tesóm is meg én is lábujjhegyen sétálgattunk.

Biztos azért mert így magasabb és jobban látja a világot :)

2012. márc. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiamnak észre sem vettem, hogy néha lábujjhegyre áll és úgy megy. Tegnap voltunk az Amerikai úti Idegsebészeten neurológia vizsgálaton-nem ezért. És azt írta a dokinő a papírra, hogy tsmt torna kell, mert a lábujjhegyezés azt mutatja, hogy INKOORDINÁLT a gyerek menése.

3 éves múlt a fiam.

Jó, mi.

2012. márc. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
81%

Az esetek zömében feszes izomzat okozza a pipiskedést.

Én a 2. gyerekkel járok emiatt Dévényre. Nem a lábujjhegyezés miatt kezdtük, az későbbi tünet volt, de pl. a kisfiamnál elég nehezen oldódik meg.

Most lehet azzal jönni, hogy ezek a gyerekek is megtanulnak járni. Igen, megtanulnak. De az elégtelen mozgásfejlődés kisiskolás korban fog visszaütni, és akkor már tényleg a szenzomotoros torna csak a megoldás, ami sem nem egyszerű, sem nem olcsó.

2012. márc. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

így a kérdésre válaszolva ezek így együtt autisztikus tünetek.

de ennél azért jóval összetettebb az autizmos, ettől a 2 dologtól nem lesz senki autista.

és a lábujjhegyen járás az egészséges fejlődés része, ezt is megtanulja a kisgyerek a járás elkezdése után és tetszik neki, ezért csinálja.

de ha mondjuk egy 2-3 éves repülőzik, közben vannak mondjuk dühkitörései vagy nagyon zárkózott, nehezen barátkozós, nem tart szemkontaktust, stb. akkor már felmerül az autizmus spektrumzavar gyanúja

2012. márc. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
23%

Édes istenem, ki volt az a nemnormális, aki az első választ lenullázta? Primitív ostoba nőszemély volt. Néha elhűlök, hogy valakik lenulláznak egy valódi választ, úgy látszik, csak baromságokat lehet írni. Hát legyen.

Kedves kérdező, ha a gyereked lábujjhegyen jár, akkor mozgássérült szerencsétlen, és van neki kb. 5 féle autoimmun betegsége is, járasd mindenképp kezelésre, mert 18 évesen megvakul.


Na, ez tetszett a lepontozóknak?

2012. márc. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
84%

Kedves 1-es és 9-es válasz írója. Én mondjuk nem pontoztalak, de azért leírom, hogy nincs feltétlenül igazad. Nem minden esetben normális a pipiskedés. Én a nagyobbikkal szenzomotoros tornára járok, a kicsivel Dévényre. Amikor a kicsit magammal vittem a nagy foglalkozására, és ott lábujjhegyre állt, rögtön szóltak, hogy ez nem oké. Mondtam, hogy tudom, már kezeljük.

Nem jó ám elaltatni mások gyanakvását! Mert hol leszel te, amikor esetleg kiderül, hogy jó lett volna megnézetni azt a gyereket szakemberrel?

2012. márc. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!