Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Délután hány óra alvás "normál...

Délután hány óra alvás "normális" még egy 2 évesnél?

Figyelt kérdés
Ha hagyom képes 4 órákat aludni,így viszont este 11 körül alszik el, viszont ha felébresztem az egész nap utána nyűgös hisztiről szól. Nem tudom mit csináljak vele.(nem vashiányos)
2012. márc. 18. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:

A lányom ilyenkor kb. 1-3 ig aludt, utána legkésőbb fél kilenckor este aludt el.

Azt, hogy nektek mi a jó, csak te tudod...

Én tuti nem engedném, hogy 11 ig fent legyen. reggel mikor ébred?

Én kelteném, reggel 7 kor, délben alvás, este meg 8 kor. 1-2 hét, és beáll nála.

2012. márc. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen egy kis rendszert kell beállitani nála!

Pl: reggel 7-kor kelés 12 alvas 2 ébrszted és 8-9 alvás!

Ez 1-2 hétn belül megszokja és nem lessz gond!

2012. márc. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Volt rendszerünk,csak mostanában nagyon sok változás volt az életünkben. Reggel 7-kor szokott kelni, kettőig minimális fáradság sincs rajta. Ilyenkor is nehezen tudom csak elaltatni, aztán meg fel sem akar kelni.
2012. márc. 18. 18:38
 4/10 anonim ***** válasza:
Mivel 2-kor elalszik azért, sőt utána alig lehet felkelteni, így hidd el hogy fáradt. Fiam is 2 éves múlt kicsivel, 7-8 között kel, 12-kor ebéd, és van hogy se fáradtnak, se álmosnak nem tűnik, de idáig mindig elaludt 5 percen belül. Mostanában már csak 2-2,5 órát alszik, így este 8-fél9-kor beájul:)
2012. márc. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja és 2-kor már lehet hogy átesett a holtponton, azért nem tud könnyen elaludni. Próbáld előbb lerakni.
2012. márc. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a bölcsiben 1,5 órát alszik, előtte itthon 2 órákat aludt.

Szerencsére a bölcsiben rendszer van és fél 3-ig alhatnak csak. De már fél 12-kor ebédelnek. Itthon nem szeretem, ha 3 órát alszik, nálunk meg akkor nyűgös, ha túlaludja magát. Bölcsi előtt babakocsiban altattam, itthon nem tudtam volna. Szerintem 4 után már nem kellene aludnia, hogy este el tudd altatni. Nálunk mostanában este 9-kor alszik el.

Hátha vissza áll a rend és korábban is el tudod altatni mind ebédután, mint este.

2012. márc. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia, próbáld ki, hogy egy nap nem fekteted le ebéd után, biztos fáradt lesz, de így este korábban mehet aludni. Reggel tuti másképpen fog ébredni. Nehéz nap lesz, de egy misét megér. Vagy a délelőtti programon kell változtatni! Gyermeked vagy túlpörög, vagy nincs eléggé kifárasztva ebédig. Sok sikert!
2012. márc. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De jó neked....az én két évesem már egyáltalán nem alszik nap közben, ráadásul egyre korábban kel most, hogy egyre világosabb van. Az utóbbi napokban 5.30kor kelünk....:-( Igaz, hét-nyolckor már alszik, de ez akkor is iszonyúan fárasztó nekem....
2012. márc. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom két évesen már nem volt hajlandó napközben aludni. Egy darabig próbálkoztunk, aztán feladtuk, mivel nem volt nagyon nyűgös emiatt. Igy viszont már este 8-kor bezuhant az ágyba, és pillanatok alatt elaludt, reggel 7-8-ig.
2012. márc. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igyekszem megfogadni a tanácsokat. Sajnos egyelőre ha korábban rakom le nekünk nem 5 percesek az altatások hanem 1 órásak, de írtátok is hogy nem egy egyik pillanatról a másikra....hát, türelmes leszek! :)
2012. márc. 22. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!