Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól kezdik el megvédeni...

Mikortól kezdik el megvédeni a gyerekek magukat egymás között?

Figyelt kérdés
A nővérem nagyobbik fia egyfolytában ijesztgeti a kisebbet. A kisebbik meg folyton ordít emiatt. A nagy 6, a kicsi 2 éves. A szülők szerint majd lerendezik egymás között, de akkor is elég nehéz elviselni.
2012. márc. 23. 10:43
 1/1 anonim válasza:
Szerintem a kétéves még nem tudja "lerendezni" az ijesztgetést, arról nem is beszélve, hogy ez milyen lelki rombolást végezhet (rémálmok, félelmek, bepisilés már szobatiszta korban, stb.). Én nem hagynám! Négy gyerekem van, tudom, mit beszélek. Ilyenkor én elmondom a nagynak, hogy 1. a testvér azért van, hogy legyen kit szeretni, nem azért, hogy legyen kit bántani!!!, 2. ő szeret-e félni, vagy nagyon megijedni? Mert ha nem, akkor ő se tegye ezt a kistesóval, hiszen szereti, ugye? - A gyerekeknek is van lelke, és lehet rá úgy hatni, hogy megértse, miért nem jó amit tesz. Mert ha csak az van, hogy "fejezd be, mert kikapsz", attól még nem tudja, hogy MIÉRT. Viszont rájuk hagyni szerintem veszélyes, és egyébként is, azért vagyunk szülők, hogy neveljük őket, vagy mi...
2012. márc. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!