Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az normális, hogy hatodikos...

Az normális, hogy hatodikos gyerekek járásról, randiról, egymás K-zásáról leveleznek órán?

Figyelt kérdés
Véletlenül találtam egy iskolai levelet. A helyesírás is borzasztó. A tanár szülőin minket von kérdőre, hogy nem tanulnak, és hogy viselkednek a suliban. Ott nem neki kéne kézben tartani az eseményeket? Itthon semmi gond a gyerekemmel. Egy tanácstalan anya
2011. febr. 8. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
igen, teljesen normális...most léptek be a kamaszkorba, elkezdenek érdeklődni a fiúkról, és sajnos, órán vitatják meg... régebben én is leveleztem a barátnőmmel, bár nem ilyen dolgokról... de azért mégis csak tanulni kéne órán... említsd meg a gyerekednek, hogy a tanár szólt, hogy gyakran lát levelezési "folyamatokat" és te örülnél neki, ha a gyermeked, tanulna...
2011. febr. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy ennyi idősen mi még nem ilyen dolgokról leveleztük, hogy ki kivel mit csinálna.
2011. febr. 8. 12:40
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek a társadalom lenyomata. Olyan, amilyen a környezete. Nagyon torz értékrendet láthatnak ma maguk körül a gyerekek, és sajnos egymásra is hatnak, továbbadják egymásnak.


Lehet, hogy a te gyerekeid nem ezt látják otthon, de a nagy többség mégis ezzel találkozik, ez foglalkoztatja. És mivel a gyerekekben jó adag csoportszellem van, egymástól is átveszik ezeket a viselkedésmintákat.


Nyisd meg kora este a tévét, és nézd meg, mi folyik belőle! (Az a sikeres, aki félmeztelenül fotóztatja magát, az a szép, akinek az egész teste csupa szilikon, az a vagány, aki úgy beszél, mint a kocsis, stb.) Ezek után nincs min csodálkozni azzal kapcsolatban, hogy a gyerekek ilyesmiről leveleznek órán. Nem az ő hibájuk, és nem is a tanáré. A felnőttek hibája ez, mindannyiunké, a társadalomé, amelyik ezt az egész folyamatot generálja.

2011. febr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Felgyorsult a világ. A lányok 9-10 évesen menstruálnak, régen ez sem volt jellemző. És ezzel a korai érés nemcsak a testükre, hanem a lelkükre is hatással van. Ilyen világot élünk, úgyhogy a kérdésedre válaszolva: nem feltétlenül helyénvaló, de normális.


Ez nem feltétlen a tanár hibája, hiába neveled te pl. otthon rendesen a gyereket, ha a barátai meg másmilyen nevelésben részesülnek. Ráadásul otthon nincs partner ahhoz, hogy ilyenekről beszélgessen, így az iskolában, jobb híján óra közben élik ki magukat.

2011. febr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Nemcsak a tanár felelőssége, persze nyilván órán neki kéne fegyelmezni, de az, hogy a gyerekednek rossz a helyesírása, az nem a tanár hibája. Lehet tévedek, szóval elnézést, ha ez nem így van nálatok, de a legtöbb szülő sz*rik a gyerekére, szobában tévé, internet, azt csinál, azt néz a gyerek, amit akar, a lecke nincs kikérdezve, nincs leellenőrizve, és aztán megy a csodálkozás, hogy pedig az én gyerekem mekkora egy tündér otthon, persze ki se jön a szobájából, biztos tanul a drága egész nap... Szóval én ajánlanék egy komoly elbeszélgetést, kezdve azzal, hogy az órán figyelni, nem levelezni, valamint a szexualitásról is.
2011. febr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Na, én itt vagyok ebből a generációból a 13 évemmel:D


Elég megnézned egy videoklipet... Mit látsz? Légy szexi, légy szép, mindenki lesz@rja, milyen vagy, a lényeg, hogy hogy nézel ki és hogy milyen buli a szex.


Engem nem ilyen értékrendere neveltek, a szüleim szerintem nagyon jól nevelnek, tudják, ha mindent 18 éves koromban hirtelen csinálnék, csak rosszabb lenne. Járok szórakozni/mozi, utcabál, koncert/, barátom is van, de tudom, hol a határ. Tudják otthon, hogy úgyse fekszem le senkivel 17 éves korom előtt és nem fogok SOHA cigizni, innom pedig szülinapokon, szilveszterkor szabad egy kicsit. Szerintem nem vagyok se túl szoros, se túl laza pórázon fogva.


Mi is levelezünk a barátnőimmel órán, de nem arról, hogy kivel mit csinálnék, arra való a pizsibuli;)


13L

2011. febr. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ekeke ***** válasza:
100%

Vagy 5 éve dolgoztam budai diplomás nyelvtanárnőnél... ötödikes fiacskája olyan videókat nézegetett a telefonon a haverral, amikor a néni a lóbácsit nézte pipának, vagy amikor a bácsi erőből pofozta a nénit, míg az torkig volt vele.


Amit a te gyemeked csinál, az semmi...

2011. márc. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!