Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák akiknek a gyerekük...

Anyukák akiknek a gyerekük babaként a mellen aludt el?

Figyelt kérdés
Később le tudtak szokni a babáitok erről? Hogy ment a leszokás? Csak az elválasztással lehetett leszoktatni vagy később megértette, hogy másképp is lehet? Hány hónapos/éves koráig aludt el a cicin?

2012. márc. 23. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindhárom gyerekem szopival aludt el. Akkor szoktak le erről, amikor a szopizásról is ( 15, 18 és 32 hónapos korukban)Ha valamiért nem én altattam őket, hanem apa, vagy nagyszülő, akkor szuperül elaludtak e nélkül is, de én így tudtam elaltatni őket. (meg persze babakocsiban séta közben, akkor is ment cici nélkül). Lehet, hogy tréningezéssel sikerült volna máshogy is elaltatnom a gyerekeimet, de nekem nem érte meg, pár perc alatt elaludtak, ha elég álmosak voltak.
2012. márc. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

12 hónapos koráig csak cicin tudott elaludni, akkor szépen lassan leszokott róla, igaz, amikor láttam, hogy megy ez neki, akkor én is rásegítettem. Végérvényesen az elválasztással fejeztük be, akkor volt 13 hónapos, de nem viselte meg, onnantól elringattam, vagy a kezét fogtam.

Jövő hónapban lesz 2 éves, most éppen a hajamat birizgálva alszik el. Nem tudom, mikor lesz az, hogy jó éjt puszi és kijövök, de nem is bánom, mindannyian szeretjük így.

2012. márc. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Engem sem zavar (eddig), hogy így alszik el. Csak arra gondolok, hogy mi lesz ha vissza kell mennem dolgozni és nem vagyok mellette - hogyan fog elaludni.

Sokáig szeretném szoptatni, ha sikerül.

Kedves első, jó, hogy írtad, hogy más is el tudta altatni ha te nem voltál épp ott. A kislányom 8 hónapos és egyelőre úgy van ahogy írod: hamar elalszik szopival. Ez nekem is jó és még neki is.

Nem volt túl nehéz elválasztani, ha megszokta az alvásnál. Hogy sikerült?

2012. márc. 23. 16:34
 4/8 anonim ***** válasza:
25 hónapos koráig cicivel aludt el. Utána elvettem tőle. Azóta mese olvasás, és megvárom amíg elalszik. Nem enged ki a szobából, (3 éves). 5-10 perc alatt elalszik azt kibírom. Majd egyszer eljön az az idő is, amikor nem igényli a jelenlétemet. Egyébként 20 hós koráig kelt éjjel cicizni is. Víz nem kellett neki. Arról is maga szokott le, gondolom, majd így lesz az altatással is.
2012. márc. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,

akkor a babád nem is szopizik?

Engem nem zavar, hogy mellette kell lennem. Csak azt szeretném megelőzni, hogy ne legyen hajlandó elaludni CSAK velem. Mert nem mindig leszek ott a déli alvásoknál.

Ez már a második babám. A kisfiammal, aki most 6 éves, más volt. Ő nem aludt el szopi közben, így nem kötötte az alvást a cicihez. Neki énekelni kellett míg elaludt, de azt ugye bárki tud, így bárkivel elaludt. Ő 4 éves volt, amikor jó éjt puszival bent hagyhattam a szobájában.

2012. márc. 23. 17:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam is cicin aludt el, kb 15 hónapos volt, mikor elmentem dolgozni nyáron. Hát a délelőtti alvásnál nagy hisztik voltak mamával, meg velem is, kb 1-1,5 hétig. Betettem az ágyába, könyvet nézegettünk, és hamarosan megszokta. Aztán 19 hónapos volt, mikor nagyon náthás lett, nem kapott levegőt, nem tudta szívni, és végül lemondott róla. Onnantól melléfekszek, mese, és alvás. Lehet, hogy először se lett volna olyan nagy hiszti, ha melléfekszek, de akkor kellett volna neki rögtön a cici, úgyhogy ez még akkor nem működött. De ehhez kellett a kitartás, meg egy párszor én is vele sírtam, úgyhogy ezt jól gondold meg, ha más altatási módszert akarsz amellett, hogy szoptatod. De szerintem, ez a legegyszerűbb módja az elaltatásnak, én nagyon szerettem azt az idöszakot
2012. márc. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak 25 hónapos koráig szopizott. 2 évesen bölcsis lett, előtte még kérte a cicit a déli alváshoz is. Paráztam is, hogy mi lesz a bölcsibe. Mivel ha elakartam tőle venni, olyan ordítás lett a válasza, hogy ihaj. Bölcsibe egyáltalán nem volt gond, hogy itthon délben cicivel aludt el. Utána már itthon sem kérte a déli alvásnál. Amíg szopizott nem aludt nélkülem sehol éjjel. Mamáéknál sokat van, ott is alszik, és gond nélkül elalszik a mamával.
2012. márc. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem sebes a bimbóm, lassan gyógyul. A lányomnak mondogatom, hogy nagyon fáj, bibis. Úgy alszik el, hogy egy picit cicizhet, megkérem, hogy hagyja abba, és ő ki is köpi, ma még gyógyisimit is adott. Odabújt hozzám, picit cirógattam, és már aludt is.
2012. márc. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!