Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális ha egy másfél éves...

Normális ha egy másfél éves gyerek nem ad puszit?

Figyelt kérdés
Kislányom másfél éves és nem ad puszit.10 hónapos kora körül tudott puszit adni,de elhagyta.Normális ez?Mert minidg azt hallom unokatesóméktól,hogy "milyen gyerek ez,még puszit sem tud adni":(
2012. márc. 23. 23:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nektek sem ad vagy csak "idegeneknek" nem? Ti megpusziljátok vagy azt sem szereti? Egyébként minden gyerek más, és másképp fejezi ki az érzéseit. Szokott átölelni, hozzád bújni?
2012. márc. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem sem ad puszit.Én sokszor puszilgatom,van hogy engedi,van hogy nem.Átölelni szokott,meg nagyon szeret bújni is.Ha csak leülök egyből jön és beleborul az ölembe és átkarolja a lábaimat:)Csak ez a puszi nem akar jönni:(
2012. márc. 23. 23:44
 3/10 anonim ***** válasza:

Gondolom mert sokszor azzal lesz csesztetve és megmakacsolta magát.

Nagyanyám akarta mindíg,hogy a fiam puszit adjon neki:mutasd,hogy szereted a dédit...na soha nemadott.csak azért se

2012. márc. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

> Csak ez a puszi nem akar jönni:(

Szerintem ez nem olyan hatalmas probléma...

Ha amúgy normális a gyerek.

2012. márc. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Persze hogy normális!!!!

Nekem 2 évesen adott először puszit a kisfiam magától!

2012. márc. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

az én fiam sem ad puszit,két éves.megtanítottuk,hogyan kell,és ha kérek,ad is,de magától sosem jut eszébe.inkább megölel.:)

nemrég voltunk gyógypedagógusnál,nem emiatt persze,de szóba került,és ő azt mondta,hogy nem probléma,egyszerűen másképpen fejezi ki a szeretetét.

szerintem ne hagyd,hogy a kislányt a zrikálják emiatt,mert egy ilyen pici emberkének is van önbecsülése és valószínű,hogy rosszul esik neki.

2012. márc. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális, és ezt nem is szabad erőltetni. Ha nincs kedve, miért adjon? Másfél éves kisfiam egy időben nem akart senkinek puszit adni, akkor megtanítottam puszit dobni és pacsit adni. Nagyon édes volt :) Aztán pár héttel később visszajöttek a puszik is :)
2012. márc. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én 1.5 évesem sem ad puszit nekünk, persze a játékokat állandóan pusziltatja egymással mma-mma "felkiáltással". Bújik és látszik rajta, hogy szeret minket, eszembe nem jutna azon aggódni, hogy nem ad puszit. Néha mondom neki, hogy kérek puszit ő nem ad aztán ennyiben maradunk :)
2012. márc. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem akarom én erőltetni.Tudom és látom rajta,hogy szeret minket.

Csak a beszólások miatt kérdeztem:)

Köszönöm a válaszaitokat!

Szép napot mindenkinek!

2012. márc. 24. 12:04
 10/10 anonim válasza:

Szia!

Én is ugyanezt a kérdést tettem fel,nekem 14 hónapos a kisfiam,és szintén nem szereti,ha puszilgatják,egész pici korában is határozott baba volt.

Nekem is beszóltak,hogy a kisfiam érzelmileg nem oldott,és vigyem hasonló korú gyerekeke közé...megkérdeztem a védőnőt,azt mondta ez nem probléma,egyszerűen máshogy fejezi ki a szeretetét,és ilyen a temperamentuma...


Ezek az okoskodások engem is zavarnak...nekem is unokatesóm mondta a kritikát,az ő kisfia 5 hónapos,ő folyton azt akarja bizonygatni,hogy mindent jobban tud,és "én vagyok a jobb anya" szindrómában szenved...sajnos nem tudjuk elkerülni ezeket a dolgokat...

"milyen gyerek ez,még puszit sem tud adni"-gondolom a te unokatesód is szeret beleokoskodni mindenbe... :)

próbáld meg se hallani ezeket... :)

2012. márc. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!