Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudtok ajánlani valami étvágy...

Tudtok ajánlani valami étvágy növelőt 5 éves fiúnak?

Figyelt kérdés
Alig eszik valami ennivalót a fiam. Sosem volt jó evő,de pár hónapja már épp csak eszeget. Küzdelem minden evés. Kezdek aggódni, minden bordája ki van, 17 kiló. Most még itt kérdeznék, de azt hiszem hamarosan beszélni fogok a gyerek orvossal is, ha nem javul a helyzet. Van esetleg valami bevált szeretek? Köszönöm.

2012. márc. 24. 07:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 5,5 éves 107 cm és 16 kiló :-) .


MI már megjártunk gasztroenterológiátmkórházi kivizsgálásokat,mindent.

A védőnőnél tett látogatások mindig aggodalommal töltöttek el,mert a percentill értékek siralmasak voltak.


Nálunk semmi magyarázata soványságra,illetve rendkívűl mozgékony ,figyelemzavros gyermek és nem nagyon érdekli az evés .


Ne legyen küzdelem az evés nálatok sem!

Én már rég azt csinálom,hogy lehetőséget biztosítok neki az étkezésre,esetleg én magam teszem a szájába ha közben másra figyel,de nem erőltetem.

Biztosan kivizsgálnak majd benneteket is,de ha nem találnak semmit add fel az aggódást teljesen emiatt,fogadd el így a gyermekedet.


Nekem éppen a héten mondták a kislányomra a védőnőnél,hogy sajnos elértűk azt a percentillt amit a bátyus is produkál(nagyon sovány a kislányom is 1,5 évesen 77 cm és nincsen 9 kiló ).

Én meg odavetettem,hogy mégis mit várunk,ők ilyenek,nevettek is rajtam ,hogy végre nem tudnak bennem aggodalmat kelteni,hanem én nyugtatom meg a védőnőt és a gyerekorvost .

2012. márc. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Béres csepp?!
2012. márc. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2,5 éves kislányom csak 11 kg, Béres cseppet kell adnom neki orvosi tanácsra. Érezhetően többet eszik, néha ha kimarad a csepp, megint alig eszik valamit, válogat, sokszor 3 félét teszek elé és talán egyet hajlandó megenni. Azt vettem észre, hogy nem ér rá enni, mert annyi minden érdekli, nem akarja abbahagyni a játékot. Ilyenkor kis tányérra teszek falatokat, gyümölcsöket, így szívesebben eszeget, de legalább nem üres a gyomra egész nap. Egy orvosi vizitet mindenképp megér, beszéld meg a dokival, mit tanácsol.
2012. márc. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha nem vagy "biovega" tökéletes a hamburger és a csoki
2012. márc. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha nem jön be 2 nagy pofon (ki ne próbáld!)
2012. márc. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!