Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiamnak nem jött le a bal...

Kisfiamnak nem jött le a bal heréje, vsz. A hasüregben rekedt, mire számíthatunk?

Figyelt kérdés

Sajnos ultrahangon sem tudták kimutatni, hogy hol van, de nincs a herecsatornában, nem is tapintható ki, fürdéskor sem jött még le neki soha.

Ha valakinek van ilyenről tapasztalata, esetleg volt a kisfiának ilyen műtétje, az légyszi írjon...

15 hós


2012. márc. 24. 22:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát ezzel kapcsolatban csak annyit tudok,hogy a barátnom fiának volt ugyanez a gondja,de ot megoperálták.
2012. márc. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
nekünk is ilyen volt,de neki kitapintható volt,bent a volt a herezsákba,3 évesen meg kelett operálni,és lehozták neki.nem érdemes várni vele sokáig mert a melegben elhall a here golyó és nem tud életképes spermát produkálni.kérdezz rá mindenképp az orvosnál ők mit ajánlanak,vagyis biztos műtétet de kérdés mikor,de mondjuk ha nem is látni lehet nincs is nem?
2012. márc. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
az én babám is így született, őt 6 hósan operálták de vártak volna vele 2 éves koráig mert addig szoktak, csak neki sérve is volt. a műtét miatt ne aggódj, ha arra kerülne a sor. mi sérv műtéttel együtt csak pár órát töltöttünk kórházba. fél 8-ra mentünk 8-kor 45 perces műtét, 3 órakor már otthon voltunk, addigra szerintem már el is felejtette, kúszott mászott mintha nem lenne 2 műtéti sebe!
2012. márc. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hol végezték a műtétet? Mi vélhetőleg a Heim Pálba megyünk.

Nekünk azt mondták, hogy a hasüregből lehozni kicsit macerásabb műtét (főleg, hogy jelenleg ugye nem is látták, hogy hol van...), de annyira nem komoly.

Az a baj, hogy nagyon ellentétes véleményeket mondtak eddig, mind a háziorvosunk, mind a minket vizsgáló főorvos, és most az ultrahangos orvos is. Utóbbi szerint akár felnőtt korban is lejöhet, de jó nem várni vele, mert daganat alakulhat ki (köszi...). Meg ilyet is hallottam, hogy nem lehet majd gyereke... és azt sem értem, hogy miért nem találták hasi ultrahangon sem... állítólag a hasüregben nehéz felfedezni, de ez sem túl megnyugtató... ja meg azt is mondták, hogy van akinek csak egy heréje van, de ez ritka. Ennyi. Még nem kaptunk választ, hogy legyen a műtét, de addig is szívesen olvasnék hasonló tapasztalatokról.


köszi az eddigieket, mennek a pontok a segítő szándékúaknak!

2012. márc. 25. 09:52
 5/16 anonim ***** válasza:
3 válaszoló vagyok. Győrben műtötték. az én babámnak is a hasüregében volt mikor kiírták műtétre 4 hónaposan, de mire műtötték már leszállt neki a vezetékbe. az orvos nekem is felírt a papírjára elég rémisztő dolgokat amik várhatóak( herekárosodás, nemzőképtelenség stb...) de úgy mondta ez csak formaság mert rettenetes alacsony ezeknek az előfordulása. valószínűleg azért kaptál ennyi eltérő választ mert ők sem tudják hogy hol is van az a here... bár nekünk a védőnő a gyermek orvos és a műtétet végző orvos is egybehangzóan azt mondták hogy 2 éves korig várnak vele, szóval ezt a felnőtt kort nem igazán értem...nem tudom mennyivel macerásabb a hasüregből lehozni mint a vezetékből, nekünk mikor felírtak hogy le ereszkedett csak annyit mondtak hogy lehet hogy akkor csak rögzíteni kell, de aztán a viziten mondta az orvos hogy lejjebb hozták úgy rögzítettek. várd meg hogy megtalálják az a herét. :)
2012. márc. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
2 vagyok,azért nem érdemes vele várni mert a heregolyó melegbe van és elhalnak az ivarsejtek.azt nem mondanám,hogy nem lehet gyereke hisz van még egy heréje,és ha az megfelelő számú spermát produkál,akár egy foci csapatot is összehozhat.Nekünk is a Heim be csinálták.én megvoltam elégedve velük.
2012. márc. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és a biztatást!
2012. márc. 26. 08:53
 8/16 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiamnak sem volt meg az egyik heréje. 18 hónaposan műtötték laparoszkópiával. Neki sem találták sem tapintással sem ultrahanggal. Azt mondták semmit sem jelent, mert az UH-n leárnyékolhatja a többi szerv, ezért nem mindig látszik a hasüregben. Szóval megműtötték, és elhalt herét találtak. Kivették és ennyi volt a procedúra. Minket sem, és másokat sem riogattak azzal, hogy nem lehet majd gyereke, hisz a megmaradt heréje valóban elég egy focicsapathoz is :) Szóval kitartás, és drukkolok hogy nálatok meglegyen a golyócska! :) És nyugi, ha műtik akkor az téged jobban megvisel mint őt. Én is nagyon féltem.
2012. márc. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ó, te jó ég, azért ez elég ijesztő! De jó, hogy minden rendben lett azért nálatok, remélem, velünk is így lesz.


Köszi a választ és a drukkot! :)

2012. márc. 26. 17:33
 10/16 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok. Elfelejtettem írni, hogy a fiam kap 6-7 évesen egy protézist ami látszatra és tapintásra is olyan mint az igazi, és kamaszkorában véglegesre cserélik. Hát ennyi lesz még a teendő. Nem rémisztgetésből írom, kívánom hogy ne járjatok így, de gondoltam megosztom veled, hogy nem katasztrófa az sem ha nem találják meg épen. Majd jelentkezz!
2012. márc. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!